Wątek: e - booki

gwiazd
48 wypowiedzi
Przeczytałam "Zemstę" w e-booku, nic mnie nie bolało, tyle, że nie skupiłam się tak bardzo. Nie uwielbiam siedzieć przed komputerem (a co teraz robię :P), a laptop w łóżku to nie to samo. I za książkami przemawia jeszcze jedno, już powiedziane - to, że mogę zabrać wszędzie - tramwaj, poczekalnia, szkoła (laptopa nie wezmę, komórki nie mogę pokazywać), w domu przed spaniem. Uwielbiam zapach starych książke, a przy komputerze raczej tego nie znajdę...

Chociaż nie wątpię, że e-booki są przyszłością narodów, mnie one nie przekonują.
Anusiekkk
8 wypowiedzi
Czytam "z przymusu", bo w bibliotekach miejscowych (jedna z tysięcy wsi polskich zabitych dechami :P) nie znajdę nawet połowy książek, które chcę przeczytać. Chyba, że chcę przeczytać sagę "harrego" (o zgrozo!) lub szereg harlequinów ;p Wyprawa do księgarni to też nie 20 minut autobusem, więc e-booki, mimo bolących oczu i pleców, muszę kochać. A przynajmniej lubić ;) Choć i tak chyba bardziej lubię klasyczną formę książki. Czytam kiedy chcę i od razu, a nie cała ceremonia z włączeniem komputera, która przy moim gracie trwa bardzo długo ;)

pozdrawiam. :)
glan
106 wypowiedzi
hm, dobra, ja sie zastanawiam nad e-bookami.. ale jakos nie moget rafic na jakas strone z legalnymi? cos polecacie? ;)
pedro
182 wypowiedzi
glan
hm, dobra, ja sie zastanawiam nad e-bookami.. ale jakos nie moget rafic na jakas strone z legalnymi? cos polecacie? ;)

Wyłącz adblocka w nakanapie.pl :P
glan
106 wypowiedzi
@pedro: nie korzystam wogole z adblocka :D nie chce mi sie instalowac i konfigurowac tego na 4 roznych komputerach ;)
koliberek
2 wypowiedzi
Witam
a ja mogłabym prosić o adres takiej stronki z e`bookami ;)
jestem za i uważam że to dobry pomysł choć nie miałam z tym jeszcze styczności a chciałabym :)
diabolicalady
953 wypowiedzi
Przyznaję się... Sięgnęłam po ebooki.... Cóż braknie mi półkek na tradycyjne książki i coś z tym trzeba było zrobić.... Myślałam że będzie gorzej, ale wcale nie jest źle. Wcześniej czy później i tak by mnie dopadły, więc po co czekać :) Ale żeby nie było to w skład mojej ebookowej półki wchodzi głównie Stephen King :)
shinju
3 wypowiedzi
W żaden sposób nie mogę się przyzwyczaić do e-booków. Wolę normalnie wydawane książki.
OlaMorrison
16 wypowiedzi
Ja juz teraz czytam tylko e-booki. Ze wzgledu ze mieszkam za granica, nie mam mozliwosci kupowania ksiazek w ksiegarni. Ale za to Sony E-Reader Touch fantastycza sprawa! Zrzucasz e-booka na swoja przenosna elektroniczna ksiazke, oczy nie bola! Czytasz co chesz, kiedy chcesz!
przemekk
5735 wypowiedzi
@OlaMorrison - dlaczego nie możesz kupować książek za granicą? Chodzi Ci o polskie tytuły?
OlaMorrison
16 wypowiedzi
Tak Przemekk, czytam glownie po polsku. Bardzo duzo czytam i dostawa ksiazek z Polski kosztowala mnie majatek. Sony E-Reader umozliwil mi uzyskanie kazdej pozycji w ciagu kilku minut i koszty sa duzo nizsze. E-Reader to nie to samo co prawdziwa ksiazka, nie ma swojego zapachu, nie 'swiszczy' przy obracaniu stron, ale mimo wszystko polecam osobom, ktore nie maja dostepu do bibliotek/polskich ksiegarni.
natkawes
72 wypowiedzi
Uwielbiam czytać ebooki. A to dlatego, że przeważnie te książki, które chcę przeczytać nie ma w bibliotece. A ja gustuję w nowościach.
Loli14
156 wypowiedzi
Ja czytam e-booki tylko wtedy, gdy koniecznie chcę przeczytać jakieś książki, a nie ma ich w bibliotekach czy księgarniach. Ale muszę przyznać, że jak dla mnie e-booki czyta się szybciej i powoli się do nich przyzwyczajam. Jednak monitor strasznie psuje wzrok, i oczy mnie strasznie bolą, więc muszę się ograniczać. Ale są spoko; xd
psyche_alo
38 wypowiedzi
e - książki czytam tylko i wyłącznie dlatego, że są lżejsze;);) i jadąc na uczelnię mogę dzięki nim zabić czas stojąc w korku:) w warunkach domowych preferuję książki w wersji klasycznej i ogólnodostępnejxD :*
psyche_alo
38 wypowiedzi
aha, bym zapomniała... książki w wersji `e` ubóstwiam, gdy jakiejś pozycji nie mogę znaleźć w bibliotece:D
Judith
49 wypowiedzi
Nigdy nic nie zastąpi prawdziwej książki. Jej ciężaru w rękach, szelestu kartek i zapachu. Świat idzie do przodu, więc logiczne jest, że i książki powoli stają się inne niż kiedyś ;) Najczęściej czytam tradycyjne książki, ale bardzo lubię też ebooki i mbooki na telefon Bardzo wygodna rzecz ;) Ebooki czytam na laptopie w programie Mobipocket Reader. Polecam :)
frodo
2219 wypowiedzi
Właśnie znalazłem fajna stronę http://otworzksiazke.pl. Teraz czytam na niej "Pompa Funebris: z dziejów kultury staropolskiej.". Mnóstwo pozycji dotyczącej historii Polski. Będę korzystał.
Były kanapowicz
BeautyK
2 wypowiedzi
E - bookom mówię stanowcze NIE.
Soulmate
283 wypowiedzi
audiobooki są straszne, e-booki znośne jeżeli treść jest warta piekących oczu i bolących pleców, najlepsza zwykła książka choćby w opłakanym stanie :)
suzy
3 wypowiedzi
Ja bardzo często czytam e-booki. Przychodzę od Empiku, czytam jakąś książkę i jeżeli mi się spodoba to zapisuję lub zapamiętuję tytuł i autora i później ściągam w internecie. A co do stron z e-bookami, to dla mnie najłatwiej jest po prostu wpisać w google 'autor tytuł ebook chomikuj.pl' i mam :) Dużo gorsze są dla mnie audiobooki. Czasami czytam też książki w formie m-booków, czyli na telefonie. Mam jakąś tam niewielką wadę wzroku, ale na dotykowym wyświetlaczu czcionka nie jest taka strasznie mała, bo wyświetlacz jest dość spory. Polecam.
edith
25 wypowiedzi
Prawda jest taka, że nigdy nie czytałam e-booków. I raczej się na to nie skusze. Męczy mnie dłuższe siedzenie przed monitorem. I jak każdy wolę papier :) jest praktyczniejszy ;)
Były kanapowicz
DarkStar
8 wypowiedzi
Nie czytam, ale chciałbym. Na razie marzy mi się Sony PRS 505/600/300 (któryś z tych modeli), ale drogie te sprzęty... Czytanie e-booków na komputerze, telefonie czy nawet jakimś iPadzie nie jest zbyt dobrym pomysłem, za to dedykowany ebook reader, jak Amazon Kindle czy wspomniane sprzęty Sony - to inna bajka. E-ink wygląda jak papier i nie świeci po oczach, chciałbym mieć chociażby ze względu na książki, które są niedostępne w tradycyjnej sprzedaży.
szoolu
9 wypowiedzi
ja czytam tylko ebooki, mieszkam za granica, wiec dostepnosc ksiazek polskich ograniczona,m ozna sciagac z Polski, ale koszty spore, czytam przewaznie w srodkach transportu, tzn. metro, kolejka dojazdowa, czasem bywa tloczno, uzywam czytnika ebookow, zmienic strone mozna jednym palcem dloni trzymajacej czytnik, do zalet dodam oszczednosc miejsca w domu, na pewno jakis uklon ku ekologii, uratowane lasy, a jakosc czytania porownywalna do wydan papierowych, cena zakupu moze i w miare wysoka, ale dla kogos kto piractwem sie nie brzydzi a czyta sporo, zwraca sie po paru miesiacach, nawet dla tych ktorzy chca tylko w zgodzie z prawem postepowac, wybor pozycji darmowych, do ktorych prawa autorskie wygasly jest rowniez spory
podsumowujac, uwazam ze ebooki tak, sa swietnym rozwiazaniem, tyle ze z wykorzystaniem czytnikow,
Były kanapowicz
greengable
19 wypowiedzi
E-bookom mówię stanowcze NIE. Czytanie książek w takiej wersji jest dla mnie nieco ,,sztuczne", jeśli można to tak określić, i jakoś nie mogę skupić się na lekturze. Czytałam tylko ,,Wichrowe Wzgórza" w takiej formie, ale ze względu na straszliwy ból oczu i kręgosłupa musiałam zrezygnować i wypożyczyć tradycyjną książkę. A nawet jeśli na książkę nie stać - to od czego są kochane biblioteki? ;)
Potania
526 wypowiedzi
E-booki ... hmm przyznam, że raz przeczytałam ponieważ nigdzie nie mogłam dostać "Na końcu tęczy" (książka wyszła w 2006r rozeszła się jak świeże bułeczki i nikt nie chce jej wystawić na allegro a jak wystawiają to idą nawet za 50zł ;/), a że bardzo chciałam ją przeczytać to się skusiłam na E-booka, którego miałam na telefonie.
Osobiście nie polecam co prawda coraz więcej sprzętu ma możliwości czytania e-booków bo to nie tylko komputery,telefony, mp4
to zdecydowanie nie . Są rzeczy, których nie powinno się rozwijać technicznie i do nich z pewnością należą książki. Czuje się ten klimat kiedy się usiądzie na werandzie albo balkonie we wakacje pod wieczór (kiedy już nie grzeje słońce) albo rano z ciepłą herbatką i się czyta, albo na wygodnej kanapie, ten szelest kartek ten jego zapach to wszystko tworzy pewną magię. Zdecydowanie popieram książki chociaż ja jak już wielu to wspomniało nie idzie to w parze z ekologią
Wolisz miękkie czy twarde?
Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!