Wątek: Co to za książka?

Komsomolskaja
101 wypowiedzi
Pamiętam fabułę pewnej książki, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu. Jeśli ktoś z Was przypadkiem zna tę książkę, proszę, przypomnijcie mi tytuł:)

Opis książki: Głównym bohaterem jest mężczyzna po trzydziestce, mieszkający samotnie Anglik. Mieszka chyba w Londynie. Na pewno jest nauczycielem języka angielskiego, ale tego nie lubi. Jest samotnikiem. Pewnego wieczoru poznaje mężczyznę, który przysyła do niego innego mężczyznę. Główny bohater ma mu opisać swoją wymarzoną kobietę. Ma ją opisać dokładnie, łącznie z tym jakie ma włosy, jaką lubi bieliznę i... jak się nazywa. Po jakimś czasie w szkole głównego bohatera pojawia się nowa pracownica i jest nią kobieta, którą opisał. Zgadza się wszystko. Wdają się w romans, zakochują się, są szczęśliwi. Nagle ona znika. Okazuje się, że ktoś ją porwał i w ramach "okupu" chce, by główny bohater zabił kolegę z pracy na szkolnej wycieczce do Francji (po tym kobieta ma do niego wrócić, a policja ma go nie złapać). Facet robi to z miłości do wymarzonej kobiety. Okazuje się, że wszystko było mistyfikacją, a jego ukochana podstawioną aktorką. Główny bohater trafia do więzienia i uświadamia sobie jakim był naiwnym kretynem.
Charakterystyczne były dla mnie sceny erotyczne- wszystkie były dziwne. W pokoju hotelowym on rozczesywał jej włosy szczotką, nie kochali się, ale on ją pieścił. Później, po jej zniknięciu ułożył na łóżku jej ubrania, tak, żeby wyglądały jakby ona tam była, albo jej ciało wyparowało (wiem, że była taka scena, że on coś tam kombinował z jej butami- to było obrzydliwe i zapadło mi w pamięć niestety). Zapamiętałam też, że głównemu bohaterowi na początku ten gość pożyczył płytę z muzyką i ona zacięła się w odtwarzaczu. Główny bohater strasznie się tym przejmował. A, i miał straszny syf w mieszkaniu, ono było wręcz do remontu- sufit się sypał.

Książka naiwna, ale wciągająca i dlatego chciałabym do niej wrócić. Dopóki nie pamiętam tytułu nie mogę:D więc proszę o pomoc:)

PS. Mocno mi się zdaje, że tytułem było imię tej kobiety.
Wolisz miękkie czy twarde?
Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!