Wątek: Książki w zamian za recenzje dla Recenzentów

agacia
2062 wypowiedzi
Od dziś stosujemy nowy sposób wybierania recenzentów i zgłaszania się po książkę.

Jak zostać recenzentem nakanapie.pl

Jeśli uważasz, że potrafisz pisać recenzje, czytasz sporo książek i jesteś naszym aktywnym użytkownikiem masz okazję zostać naszym recenzentem.

Co trzeba zrobić? To bardzo proste.

Spośród prezentowanych tytułów książek wybierz max 2 tytuły, które Cię interesują oraz podaj swój nick w serwisie nakanapie.pl. Przy każdej pozycji książkowej podana została data do której swoje zgłoszenie można wysyłać. Po tym terminie zostaną wybrane osoby, które otrzymają książkę. O przyznaniu książki do recenzji będziemy informować zarówno na forum jak i również poprzez wiadomości PW wysyłane do wybranych recenzentów z informacją i prośbą o podanie adresu do wysyłki.

Kto może zostać recenzentem?

Recenzentem mogą zostać osoby, które aktywnie uczestniczą w życiu serwisu poprzez komentowanie i ocenianie książek, dodawanie własnych recenzji, uzupełnianie informacji o autorach, czynny udział na forum.
Najważniejszym elementem jest jednak jakość recenzji umieszczonych w serwisie nakanapie.pl

Jakie obowiązki ma recenzent?

• Recenzent ma obowiązek przeczytać książkę otrzymaną od serwisu nakanapie.pl – od deski do deski.
• Na przeczytanie i napisanie recenzji Recenzent ma dwa tygodnie od momentu otrzymania książki.
• O fakcie otrzymania książki należy poinformować wysyłając wiadomość pod adres: agata@nakanapie.pl
• Recenzja powinna liczyć min. 2000 znaków (ze spacjami)
• Po napisaniu recenzji należy przesłać ją pod adres: agata@nakanapie.pl w jednym z formatów: doc lub pdf
• Po otrzymaniu informacji iż recenzję można zamieścić, Recenzent umieszcza ją w serwisie nakanapie.pl, wystawia ocenę (gwiazdki) oraz umieszcza ją na swoim blogu (jeżeli posiada).
• Llink do umieszczonej recenzji (w serwisie i na blogu) należy wysłać pod adres: agata@nakanapie.pl
• Recenzja pisana dla nakanapie.pl nie może być udostępniana na innych serwisach. Wyjątkiem jest blog użytkownika.

Jakie przywileje posiada recenzent?

• Książka otrzymana od serwisu przechodzi na własność recenzenta, a wysłana zostaje na koszt serwisu nakanapie.pl.
• Do każdego egzemplarza dołączona jest również zakładka do książki
• Recenzję napisaną dla nakanapie.pl Recenzent może również umieścić na swoim blogu pamiętając by: tytuł książki oraz autor był podlinkowany do serwisu nakanapie.pl. We wpisie musi pojawić się informacja o tym, że książka została przekazana przez serwis nakanapie.pl wraz z logotypem serwisu nakanapie.pl

Lista książek dostępna =>TU<=

Książki do recenzji wysyłamy średnio 2x w miesiącu więc proszę recenzentów o cierpliwość.
Edytowany przez użytkownika agacia 07/08/2012 10:09.
interplaygirl
3414 wypowiedzi
Zdecydowanie zmiana na lepsze!
agacia
2062 wypowiedzi
Uff - to dobrze :-))
Tessiak
484 wypowiedzi
Super. Wszystko jasno i klarownie :)
przemekk
5735 wypowiedzi
A będzie jeszcze lepiej ;-)
Tessiak
484 wypowiedzi
Tak w sumie brakuje informacji, w jakiej formie ma nastąpić zgłoszenie po książkę. Rozumiem, że nadal jest to e-mail?
Lena173
909 wypowiedzi
Zgłoszenie wysłane, a recenzje "Akademii Mroku" podeślę Agacie wieczorem :)
przemekk
5735 wypowiedzi
@Tessiak - Dodaliśmy tę informację. Zgłaszasz się za pomocą formularza na wskazanej stronie. Wybierasz książkę i podajesz swój nick.
Lilien
1024 wypowiedzi
O, zmiany! Widzę, że na lepsze ^^ Przynajmniej bardziej zrozumiale ^^
Edytowany przez użytkownika Lilien 08/06/2011 14:17.
Lilien
1024 wypowiedzi
Wybaczcie, strona mi zaczęła wariować i dodawać niekontrolowanie posty ^^
Edytowany przez użytkownika Lilien 08/06/2011 14:22.
kasandra
49 wypowiedzi
Moim zdaniem bardzo ciekawe zmiany. Myślę, że na lepsze:)
Kobra94
376 wypowiedzi
No proszę, ja też wszystko kumam, a to u mnie rzadkość xD
enga
206 wypowiedzi
Dwie pytanio-sugestie ;)
1. Czy można byłoby zmienić czcionkę? Dla osoby z problemami "ocznymi" ;) jest ona niezbyt czytelna i męczy oczy. No, ale to tylko moja prywatna sugestia, nie wiem, może mam najgorszy wzrok z tutejszych użytkowników :D
2. Czy można byłoby gdzieś przy każdej książce umieścić odsyłacz do karty książki? Bo teraz, by sprawdzić, co to za książka trzeba wpisywać tytuł do wyszukiwarki otwartej w innej karcie. No, chyba, że ja czegoś nie zauważyłam, jeżeli tak - przepraszam.

A tak ogólnie: super! Bardzo fajna zmiana, wszystko jest proste, przejrzyste, wiadomo co i jak, brawo!
kalio
42 wypowiedzi
Popieram sugestie Engi, jeśli chodzi o ten odsyłacz do karty książki.

A zmiany są rewelacyjne:)
interplaygirl
3414 wypowiedzi
Faktycznie - przydałyby się odsyłacze:)

A dla mnie czcionka jest ładna i w porządku, chociaż mam "astygmatyzm szkolny" \m/
Tessiak
484 wypowiedzi
Podpisuję się pod oboma zdaniami napisanymi przez interplaygirl !.
No i recenzja umieszczona, kolejne zgłoszenie poszło :)
przemekk
5735 wypowiedzi
Odsyłacze już są - ale tylko tak mogę to zrobić :((

W sprawie czcionek - zmieniłem szablon formularza - może będą lepsze. Niestety dużego pola manewru tutaj nie ma :((

Ale to tylko przystanek w długiej drodze. Docelowo będzie to wyglądało o wiele lepiej.
Edytowany przez użytkownika przemekk 08/06/2011 15:23.
molik14
403 wypowiedzi
Bardzo pozytywna zmiana ;) Wszystko ładnie wygląda, dobra robota :)
kalio
42 wypowiedzi
Przemku - bardzo ładnie. Te linki nawet otwierają się w nowej karcie:) cud miód i orzeszki
interplaygirl
3414 wypowiedzi
Poprzedni szablon był o niebo lepszy, ten zupełnie nie pasuje do swiata ksiązek :(
Sallymy
305 wypowiedzi
zmiany są ok
enga
206 wypowiedzi
Przemek - i znowu mogę tylko powiedzieć: super! :) Bardzo czytelnie, można sobie sprawdzić co i jak, fajna dla oczu czcionka.

Podoba mi się ta zmiana, miodzio :)
enedtil
170 wypowiedzi
Naprawdę świetny pomysł. Myślę, że teraz wszystko będzie bardziej przejrzyste i zrozumiale.

Jednak jeśli chodzi o szablon to tamten był dla mnie zdecydowanie duuuuużo lepszy ;)
Tsumetai
288 wypowiedzi
Zgłoszenie poszło, a zmiany odbieram bardzo pozytywnie, tylko przyzwyczaić się muszę ;)

Rozumiem, że takie zgłoszenie się jest wystarczające i nie trzeba tego zabiegu powtarzać w mailu. (?)
Edytowany przez użytkownika Tsumetai 08/06/2011 16:58.
shadow24
19 wypowiedzi
Hmm... A czy jak jestem całkowitą świeżynką na tym portalu to też mogę starać się o książeczkę???
Wolisz miękkie czy twarde?
Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!