Hobbit czyli Tam i z powrotem J. R. R. Tolkien

Okładka Hobbit czyli Tam i z powrotem
autor:
J. R. R. Tolkien
wydawnictwo:
ISKRY
data wydania:
2011
ISBN:
9788324401482
cena
18.49 zł - 24.00 zł

Opis

Światowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) był profesorem filologii angielskiej na uniwersytecie w Leeds oraz profesorem literatury średniowiecznej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, staronordyckiego, starogermańskiego oraz gockiego. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w roku 1937, publikując "Hobbita", który przyniósł mu rozgłos na całym świecie. W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniem i prośbami oczarow..anych czytelników, Tolkien powrócił do historii Bilbo Bagginsa, pisząc trylogię "Władca Pierścieni", kontynuację "Hobbita". Zarówno "Hobbit", jak i "Władca Pierścieni" powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi skandynawskich mitów i staroangielskich legend, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat powieści niezmiennie zachwyca kolejne pokolenia czytelników.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Hatteria.pl - 24.00 Kup »
Inbook.pl Miękka Nowe 18.49 Kup »
eksiegarnia.pl - Nowe 20.79 Kup »
Fabryka.pl - Nowe 23.00 Kup »
Allegro.pl - Nowe/używane -
Swistak.pl - Nowe/używane -
Allegro

Słowa kluczowe

Dotychczas z dziełami Tolkiena miałem do czynienia jedynie podczas seansu ich filmowych ekranizacji (offtop: jeśli chodzi o nie, to stoją na bardzo wysokim poziomie i od lat oglądam je regularnie). Tymczasem postanowi... więcej »
„Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.” Jej fragmenty są przerabiane w szkołach, jest lekturą klas trzecich gimnazjum i prologiem Władcy Pierścieni. Zapewne każdy... więcej »
Hobbit czyli..
Recenzent: trabska
Hobbit to naprawdę fascynujące stworzenie. Podobno ma tendencje do tycia a dodatkowo ma słabość do alkoholu. Kocha przyrodę, ale nie lubi przygód. Woli siedzieć w swej ciasnej norce przy talerzu parującej jajecznicy, ... więcej »
John Ronald Reuel Tolkien urodził się pod koniec XIX wieku. Za początek jego zamiłowania do literatury możemy uznać rok 1911, kiedy rozpoczął studia w zakresie filologii klasycznej, a kilka lat później zaczął pisać op... więcej »
28 grudnia. To właśnie ten dzień odnotowany jest w kalendarzach wielu osób, przede wszystkim jednak fanów „Władcy Pierścienia”. Nie muszę wprowadzać żadnej tajemniczej atmosfery związanej z tym dniem, domyślam się bow... więcej »
Podróże to zdecydowanie najlepszy pretekst do przeżycia niesamowitych przygód. Nie inaczej było w przypadku sympatycznego hobbita, którego wyprawę postanowił opisać jeden z najbardziej znanych twórców literatury fanta... więcej »
John Ronald Reuel Tolkien - angielski filolog i pisarz, jeden z prekursorów gatunku fantasy. Twórca najbardziej znanego w fantastyce literackiego świata - Śródziemia. Pan Bilbo Baggins, jak na porządnego hobbita pr... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
Inqba
neko
szumo
pedro
ida
Nesene
rakija
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku.

Dodane przez Maynard

Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!