DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ KSIĄŻKĘ ,,DZIECI PSYCHIATRYKA HISTORIE Z ICH ŻYCIA"?

Moja książka skierowana jest do wszystkich rodziców, opiekunów i tych, którzy zamierzają zostać rodzicami w przyszłości. Przede wszystkim ma pomóc zrozumieć dlaczego dzieci zachowują się w dany sposób i co chcą tym zachowaniem osiągnąć. Nawet w najbardziej kochającej się rodzinie może dojść do problemów i trudności w komunikowaniu się między dorosłymi, a dziećmi. Co oznaczają pewne zachowania jak na przykład okaleczanie się nastolatków i co pragną nam przekazać swoimi manifestacjami? Rozstanie rodziców, wyjazd za granicę, czy inne zdarzenia mocno wpływają na psychikę naszych pociech. Potrafią się obarczać nieporozumieniami i złem dziejącym się w rodzinie i niestety braniem winy na siebie. Bez doświadczenia życiowego, rozmów, wyjaśnień tłumią swoje zgryzoty, które z czasem rozładowują agresją, buntem, okaleczaniem, sięganiem po używki. Kiedy wydłuża się to w czasie następują dalsze konsekwencje.
Książka jest również ostrzeżeniem co stanie się po przekroczeniu pewnej granicy, kiedy naszym dzieckiem zacznie interesować się państwo. Krok po kroku od zasądzonego kuratora , a nawet szpitala psychiatrycznego, czy poprawczaka. W którymś z wywiadów zasygnalizowałam, że gdyby nie było tylu oddziałów psychiatrycznych dla młodzieży to poprawczaki pękałyby w szwach. Jedne funkcjonują lepiej, inne gorzej, ale wychodząc dzieci dostają tak zwaną carte blanche i mogą wszystko zacząć od nowa bez wpisów do dokumentów. To nie jest bez znaczenia.
W mojej książce naświetliłam jak funkcjonował i funkcjonuje jeden z takich oddziałów. Nie liczmy na to, że pozostawiając w nim dziecko inni naprawią nasze błędy. To cały sztab ludzi wraz z rodzicami ma uczestniczyć w przywróceniu naszego nastolatka społeczeństwu. To szansa dla dziecka, ale i dla nas dorosłych. Sędzia wydając wyrok w sprawie gimnazjalistek z Gdańska, w swoim uzasadnieniu odczytała: ,,Nie ma trudnej młodzieży, są tylko niewydolni wychowawczo rodzice". Zobacz artykuł ,,Gang młodocianych przestępczyń" TOK FM.
Moje opowiadania to także losy dzieci, które mieszkają obok nas. Wiele z nich ma problemy i dzieje się im krzywda, na którą reagujemy czytając, ale czy potrafimy zareagować w codziennym życiu?
W części drugiej ,,Dalsze losy" poznacie ich sukcesy i porażki oraz przez jakie piekło przechodziły, żeby wyjść na tak zwaną prostą. To również nie będzie łatwa lektura.

Sara Romska

serce

Komentarze:

@Romska
@Romska 3 miesiące temu
serce