Syn Neptuna

Autor:Rick Riordan
stron:480
Percy Jackson budzi się z długiego snu, z zanikiem pamięci. Pamięta tylko imię Annabeth. i trafia do rzymskiego Obozu Herosów, Obozu Jupiter,najważniejszego z bogów. Zaprzyjaźnia się tam z dwojgiem legionistów, Hazel – córką Plutona, dziewczyną naznaczoną klątwą i Frankiem – synem Marsa, potomkiem bohaterów z rodzinnym darem i sekretem dotyczącym jego życia. Razem z nimi udaje się na misję ogłoszoną przez boga wojny. Mają w ciągu czterech dni, do święta Fortuny, uwolnić Tanatosa (Śmierć) z jego okowów na Alasce, pokonując tym samym jego porywacza, giganta Alkynoeusa. W tym samym czasie do Obóz Jupiter nadciągają wojska Gai pod wodzą giganta Polybotesa. Hazel powróciła z tamtego świata. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.


Frank jest niezdarą. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.

Niesamowite przygody młodych bohaterów zaczynają się w „innym obozie” półbogów, a potem przenoszą ich daleko, do krainy, nad którą bogowie nie mają już władzy. Pojawiają się nowi herosi, odżywają straszliwe potwory i rodzą się nowe przerażające istoty, a wszystko to ma związek ze spełnianiem się Przepowiedni o Siedmiorgu.

 Syn Neptuna jest drugą częścią z serii Olimpijskich Herosów.


serce

Komentarze: