Avatar @Carleyajzerka

@Carleyajzerka

Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 8 miesięcy temu.
Carleyajzerka
Napisz wiadomość
Obserwuj
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 8 miesięcy temu.

Blog

poniedziałek, 28 czerwca 2021

Wyzwanie językowe – wprowadzenie

Dlaczego wyzwanie?

Wyzwania to świetny sposób na rozwijanie nowych nawyków, co jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie swoich celów. Największe wyzwanie ukazuje się po kilku dniach od rozpoczęcia, gdy początkowy entuzjazm zostaje zgaszony przez codzienność, więc to w tym właśnie momencie wyzwanie staje się wyzwaniem. Dlatego niektórym osobom pomaga wiedza, że muszą się czegoś trzymać tylko przez tydzień, czy miesiąc, nie jest to dla nich wtedy tak trudne, aby zdobyć motywację, żeby dalej działać.

Jednak każdy, kto zna mnie lepiej, ten wie, że lubię stawiać sobie samej wyzwania, próbowanie „trudnych” rzeczy, choć początkowo droga jest niekoniecznie łatwa i przyjemna, ale pokonanie tego może się bardzo opłacić, ponieważ oferują coś, co często wydaje się łatwiejszym sposobem na rozpoczęcie nowego nawyku, a z drugiej może zmienić nasze życie na lepsze.

Jak pewnie wiesz, istnieje wiele rodzajów wyzwań językowych. Niektóre skupiają się na rozwijaniu określonej umiejętności (np. mówienia), a inne bardziej skupiają się na obcowaniu w jakiś sposób z językiem każdego dnia. Warto się rozejrzeć, aby zobaczyć, czy możesz znaleźć wyzwanie, które rozwiąże jeden z twoich słabych punktów. Jeśli nie uda Ci się znaleźć „idealnego”, to zawsze możesz wymyślić swoje własne wyzwanie językowe dostosowane do umiejętności / wiedzy, nad którymi chcesz popracować. 

Dlaczego „aż” / „tylko” 90 dni?

„It takes 21 days to create, a habit… and it takes 90 days to create,  a lifestyle.” – dr Maxwell Maltz.

Okazuje się, że wyrobienie nowego nawyku zajmuje tylko 21 dni, a 90 dni, aby stał się częścią naszego stylu życia. Dlatego postanowiłam postawić sobie wyzwanie na minimum 90 dni

W tej chwili jestem na poziomie A2 (tak myślę), więc będę musiała podnieść przez te trzy miesiące swoją biegłość językową do poziomu B2. To, na jakim poziomie dokładnie jestem będę wiedziała za trzy dni, po zrobieniu testów poziomujących.

Moim głównym celem jest podniesienie angielskiego o dwa poziomy wyżej (wg powszechnie używanej i przyjętej sześciu poziomowej skali, w której najniższym poziomem jest A1, a najwyższym jest C2) oraz uczyć się w sumie minimum 180 godzin i systematycznie, dlatego więc chcę się uczyć codziennie.

Jak to będzie wyglądać?

Będę prowadziła coś na wzór dziennika tutaj na blogu przez trzy miesiące. Każdego dnia opiszę co robiłam, jak wyglądała moja nauka, ile czasu spędziłam na nauce. Wpisy będę aktualizować każdego dnia w danym tygodniu. Po trzech miesiącach podsumuję całość i podam konkretne informacje dotyczące mojej nauki, czego się nauczyłam, co polecam, a czego niekoniecznie (przy okazji może powstaną kolejne wpisy z recenzjami aplikacji oraz książek, których używałam podczas wyzwania).

Archiwum

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl