Avatar @Chassefierre

@Chassefierre

Trickster & Wasz Szeryf
105 obserwujących. 54 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
chassefierre
Napisz wiadomość
Obserwuj
105 obserwujących.
54 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
poniedziałek, 25 maja 2020

#18 Ciężkie rozkminy spowodowane pracą

Dzisiaj w pracy miałam nieprzyjemność obsługiwać Panią, która zrobiła mi regularną awanturę z prawdziwego zdarzenia dlatego, że nie potrafiła znaleźć litery M.
A kiedy znalazła już literę M, to zaczęła na mnie wrzeszczeć, że ,,litera M jest na dole, i co ja mówię, robię z niej idiotkę, książki tam nie ma!''. A kiedy już udało mi się Pani wytłumaczyć, że książki autorów o nazwiskach zaczynających się na literę M owszem, zaczynają się na dole, ale musi spojrzeć na regał z prawej, w górę i tam też będą książki autorów z nazwiskiem na M, to usłyszałam, że...
...
... że ,,żadnej litery M tam nie ma, tam jest Krasińska i Kraszewski!''(Pani nie spojrzała w górę i na regał w prawo. Pani spojrzała w górę).
A kiedy już udało mi się wytłumaczyć Pani, że patrzy na literę K, pod którą jest L, za którą jest Ł, pod którą jest M i to M ciągnie się dalej, na następny regał i książki znowu idą z góry do dołu, i jest tam M, a po nim N, a pod N jest O, to usłyszałam, że ,,żadnej Mirek tam nie ma!''
A kiedy już udało mi się wytłumaczyć, że Mirek będzie między Michalak, a Mrozem, to Pani wróciła do mnie z fochem (i z książkami) i nakrzyczała na mnie, że ,,mam na półkach burdel''i że ,,tam nie było żadnej litery M'', i że w ogóle to powinno być jakoś bardziej oznaczone, że ,,litera M jest od-do''.
Po czym Pani wyszła, trzaskając pokazowo drzwiami.

I tak teraz się zastanawiam, co Pani miała na myśli, skoro litera M znajduje się dokładnie tam, gdzie być powinna, a więc pomiędzy literą Ł, a literą N i nie może być bardziej ,,od-do'' niż jest w tej chwili, gdyż jest to po prostu niewykonalne ze względu na nienaruszalną naturę struktury alfabetu języka polskiego...
#praca#ludzie#dziwniludzie#ciezkierozkminy#nieumiemznalezc#wezzrobzamnie#alfabet
× 14
Komentarze
@Airain
@Airain · około 2 lata temu
No tabliczki powinny być, duże, "Tu się zaczyna M" i "Tu się kończy M"albo zainstalowany GPS: Wchodzisz na terytorium sponsorowane przez literkę M. Teraz skręć głowę w prawo. W prawo mówię. Mirek znajduje się o dwie półki w dół....
× 4
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
Jak dwie półki w dół, jak tam nic nie ma! Tam nie ma żadnej litery M!
<ciska biednym GPSem o podłogę i wychodzi>

Tak ją mniej więcej widzę. :P
× 1
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Pani szukała pretekstu do awantury, dla awantury.
× 2
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
No niestety. :(
@jatymyoni
@jatymyoni · prawie 2 lata temu
Chociaż czasem, przyznaję się, patrzę, szukam i nie widzę. Nie robię jednak awantury, tylko grzecznie proszę, że widać jestem ślepa i nie widzę. Proszę o pomoc i ją zawsze z miłym uśmiechem uzyskuję.
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
Każdemu zdarza się patrzeć i nie widzieć. Pracowałam kiedyś w magazynie, na zbiórce. I miałam jedną taką noc w czasie której kilka razy wołałam mojego brygadzistę, żeby zatwierdził brak (że faktycznie nie ma towaru z zamówienia na półce), a on przychodził do mnie, patrzył na półkę, wyciągał rękę i podawał mi rzecz, której szukałam od 15 minut. I tak za każdym razem.

A pół roku później to ja robiłam taką sztuczkę Nowym. :D
× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · około 2 lata temu
Pani przyszła po prostu z zamiarem czepiania się, nie przeskoczysz.
× 1
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
No wiem... Chciałabym, żeby takim ludziom robili walk of shame - wchodzi taka czepialska baba do sklepu, a za nią druga z dzwonkiem i już wiadomo, kto będzie największym bucem w kolejce!
(Może wtedy by się nauczyli, że nie należy się wyżywać na szeregowych pracownikach...)
× 2
@Renax
@Renax · około 2 lata temu
Może alfabetu nie zna..
× 1
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
Ale że w tym wieku?... :(
@Renax
@Renax · prawie 2 lata temu
Litery może zna... Poziom niewiedzy kest ogromny.
@Airain
@Airain · prawie 2 lata temu
Znaczy litery zna, ale nie po kolei. Na wyrywki się nauczyła.

(I nie ma się co śmiać, kolega będący nauczycielem języka chciał zapoznać uczniów z dobrodziejstwami porządnego, drukowanego słownika i doszedł do wniosku, że jego uczniowie nic nie potrafią w nim znaleźć, bo... nie znają alfabetu.)
× 2
@Renax
@Renax · prawie 2 lata temu
Nie wiem jak ta pani, ale po epizodzie pracy w wiejskiej szkole ze zdumieniem przekonałam się, że poziom ludzkiej niewiedzy jest zatrważający. Wielu z nich nie wie, że Ziemia jest okrągła. A znaleźć Grenlandię na globusie to mało kto potrafi. A a propos alfabetu to uczeni byli, ale teraz w szkołach nie ćwiczy się korzystania ze słownika, a kiedyś tak ćwiczono kolejność literek.
@Chassefierre
@Chassefierre · prawie 2 lata temu
Ale... Ale...

× 1

Archiwum

2020

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl