Avatar @LetMeRead

@LetMeRead

140 obserwujących. 89 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
140 obserwujących.
89 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
niedziela, 2 sierpnia 2020

O książkach i czytaniu

Ale co mi samej daje czytanie?
To pytanie towarzyszy mi od kilku dni. Chodzi za mną i we mnie siedzi. Doskonale znam na nie odpowiedź – ale chyba jeszcze nigdy nie zwerbalizowałam jej tak dogłębnie i całościowo. Może dlatego, że czytanie jest dla mnie tak oczywiste jak oddychanie: nikt przecież nie uzasadnia oddychania.

Czytam od zawsze. Kocham czytać. Z racji wykonywanego zawodu wszystkich wokół przekonuję i zachęcam do czytania. Widzę niezliczone korzyści z niego płynące, doświadczam ich.

 • Czytanie mnie uspokaja i napełnia błogością. Kiedy czytam, spokój jest we mnie namacalny. Gdybym wtedy sięgnęła do wnętrza siebie, tak naprawdę, dotknęłabym miękkiej kuli spokoju.

 • Czytanie sprawia, że rzeczywistość nie robi na mnie wrażenia i staje mi się obojętna. Nie może mnie ani przestraszyć, ani zdenerwować, ani też zachwycić czy wzruszyć – dopóki tkwię w świecie książki, jestem wolna od tego świata i dla niego nie istnieję, ani on dla mnie.

 • Czytanie mnie wzmacnia. Przeczytane książki to moja warstwa ochronna zabezpieczająca przed korozją. Wolniej się psuję, dłużej będę zdatna do użytku – jeśli dawka czytania jest odpowiednia.

 • Czytanie to powrót do ustawień fabrycznych, pełny reset. Odprężająca kąpiel ze słów, usunięcie rys, nowy początek, wielka radość, przyjemność i ekscytacja.

 • Czytanie daje mi siłę i ochotę do życia. Nie potrafię tego inaczej wyrazić czy rozwinąć. Tak po prostu jest.

 • Czytanie to moja pasja – czytam więc pasjami.

 • Czytanie mnie rozwija i inspiruje do wielu innych czynności. Często jest pierwszym krokiem na drodze do jakiegoś celu. Studnią pomysłów, która nie ma dna. Podpowiedzią i wskazówką – albo wręcz odkryciem i gotowym rozwiązaniem.

 • Czytanie to poszukiwanie wiedzy - a ja lubię wiedzieć.

 • Czytanie to dla mnie powód do dumy. Lubię chwalić się i dzielić tym, co przeczytałam.

 • Czytanie minimalizuje moje potrzeby. Czego więcej mogę chcieć, jeśli mam książkę?

 • Czytanie jest – to i ja jestem.

× 13
Komentarze
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Podpisuję się pod wszystkim co napisałaś. Czytanie do odcięcie się od rzeczywistości i wejście w inny świat. Czytanie jest inną formą poznania świata, ludzi, a przede wszystkim siebie. Czytanie mnie ubogaca, bo ja lubię wiedzieć różne rzeczy. Czytanie pozwala zanurzyć się w świat, który normalnie jest mi niedostępny, zanurzyć się w inne kraje, kultury, religije, a także inne wieki. Ktoś powiedział, że tyle razy się żyje ile się książek przeczytało. Pragnę żyć po wielokroć, a nie tylko jednym życiem.
× 6
@LetMeRead
@LetMeRead · ponad 2 lata temu
Cieszę się, że i w Twoje odczucia trafiłam. :)
× 3
@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
warstwa ochronna zabezpieczająca przed korozją
W PUNKT.
Czytanie to dla mnie powód do dumy. Lubię chwalić się i dzielić tym, co przeczytałam.
Tak.
× 4
@LetMeRead
@LetMeRead · ponad 2 lata temu
Dziękuję. :)
@Possi
@Possi · ponad rok temu
Pięknie napisane i zgadzam się z Tobą, a nawet mogę się podpisać obiema rękami i nogami (jak da radę 😂). Zamiast słów Kartezjusza: Myślę, więc jestem. Powinno być dla nas nałogowych czytelników: Czytam, więc jestem.
× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · ponad rok temu
Tak. Nawet kiedyś ukułam dokładnie takie hasło i wykorzystałam na jakiejś uroczystości w szkole. :)
× 1

Archiwum

2022

2021

2019

grudzień

(1)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl