Avatar @LetMeRead

@LetMeRead

140 obserwujących. 89 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
140 obserwujących.
89 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
wtorek, 22 września 2020

Z pamiętnika dziwnej nauczycielki

Zapytał mnie dzisiaj uczeń, osiemnastolatek: Czy nie uważa pani, że niektórzy nauczyciele to tylko przychodzą do pracy, a nie po to, żeby uczyć?
Przyznałam mu rację.
Powiedziałam też, że równie często nauczyciele podcinają skrzydła uczniom, jak i uczniowie nauczycielom. Różnica polega na tym, że nauczyciel z założenia powinien być mądrzejszy.
Przyznał mi rację.
A to tylko fragment mądrej, ważnej i przypominającej rozmowy.
× 20
Komentarze
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Niestety to czasami jest prawda. W czwartej klasie matematyczno- fizycznej dostaliśmy taką nauczycielkę, która nie dość, że nie umiała uczyć to była wiecznie nie przygotowana do lekcji.Zdążyło nam się znudzić wytykanie jej błędów. Poszliśmy do dyrektora i usłyszeliśmy, że nie ma wyjścia, możemy robić co chcemy, byleby było cicho.
× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · około 2 lata temu
Tak, ja doskonale wiem, że to bywa prawda... Mimo gorzkiego tematu tej rozmowy cieszę się jednak, że chłopak w ogóle chciał o tym powiedzieć, że obserwuje i ma swoje przemyślenia.
× 1
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
U nas skończyło się wizytacją i kartkówką, którą pani oceniła i 2/3 klasy dostało dwóje. Zwróciliśmy się do dyrektora o ponowne sprawdzenie. Wszystkie oceny anulowano. Niestety to była klasa, gdzie ponad połowę szło na politechnikę i zdawało fizykę na maturze, a później na egzaminach wstępnych.

Archiwum

2022

2021

2019

grudzień

(1)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl