Avatar @MAD_ABOUT_YOU

@MAD_ABOUT_YOU

Bibliotekarz
68 obserwujących. 46 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
{} blog_8_dzien_tygodnia
{} Napisz wiadomość
68 obserwujących.
46 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
czwartek, 7 stycznia 2021

Nadzieja matką głupich

Siedzę i intensywnie pracuję. Ogarnęłam dziś od rana mnóstwo dziecięcych książek, choć więcej jednak dodałam. Postanowiłam zakończyć na serii Naszej Księgarni „Czytam sam” z lat 50.
Młody nie mógł mi wybaczyć, że od rana okupuję komputer, więc przy ostatniej stał już nade mną tupiąc nogą i burcząc „Kiedy wreszcie skończysz? To przechodzi ludzkie pojęcie, żeby tyle na komputerze siedzieć. Ja od trzech dni nie mogę pograć, bo ty znów coś robisz.”
- Kończę już. To ostatnia.
- A jaki ma tytuł?
- O królu Midasie.
- Mama, a to prawda, że Midas to był taki król, który jak czegoś dotknął, to zamieniał to w złoto?
- Prawda. Brawo. Skąd wiesz? Zapamiętałeś z tych mitów które czytaliśmy? (Urosłam z dumy, że to moje dziecko takie spostrzegawcze).
- No coś ty, wtedy nawet nie słuchałem jak czytałaś. Z gry znam. W Fortnite jest taki Midas. I to jest ta gra, do której w zeszłym roku obiecałaś mi dokupić punkty i do tej pory tego nie zrobiłaś...

A ja głupia i naiwna wierzę, że mam takie oczytane dziecko 😭
#mlody
{}× 19
Komentarze
@Sargento_Garcia
@Sargento_Garcia · 10 miesięcy temu
Dzieciaki nie mogę teraz zapamiętać tabliczki mnożenia, ale bez najmniejszego problemu wymienią z pamięci np. 1000 pokemonów podając ich nazwy, kolory, moce, długość i gęstość włosia oraz preferencje kulinarne😎 🤣
{}× 5
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · 10 miesięcy temu
W pokemony nie „gramy” i na szczęście tabliczkę mnożenia śmiga nawet obudzony o 12 w nocy. Ostatnio jak wyuczyłam go przypadków, to zdał przed czasem i jako pierwszy w klasie. Pani dopiero przymierzała się, by nieśmiało wspomnieć, że to trzeba jednak na pamięć 😁 Ale fakt, dzieci mają teraz inne rzeczy na głowie. On zresztą też. Nie jest wyjątkiem tylko regułą.
{}× 4
@gala26
@gala26 · 10 miesięcy temu
Niedługo po tym zdalnym nauczaniu będą jeszcze cwańsze, ale czy "mądrzejsze" ?
{}
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · 10 miesięcy temu
Nie będą, bo liczą na to, że na zdalnym im się uda ściągnąć, oszukać itp. A nie wszyscy będą na tyle uczciwi, by tego nie robić. I nie wszyscy są pilnowani na tyle, żeby z tej nauki coś mieć więcej. No bo jak lekcja w szkole ma 45 minut i z tego przypuśćmy 15 minie na sprawy bieżące, odpytanie itd to zostaje jeszcze 30. U nas zdalna lekcja trwa teraz 30. Czyli po ogarnięciu dzieci zostaje ci w najlepszym przypadku 20. Czyli nic sensownie i w pełni nie jest zrobione. A czemu 30? Nie wiem.
{}× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · 10 miesięcy temu
Były takie głosy, że lekcja powinna trwać krócej, bo uczniowie są zbyt obciążeni nauką zdalną. W niektórych szkołach faktycznie to wprowadzono (u mnie akurat nie).
{}× 1
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · 10 miesięcy temu
U syna w liceum też nie, może to dotyczy tylko podstawówek ?🤔
{}
@LetMeRead
@LetMeRead · 10 miesięcy temu
Możliwe, bo u mnie w niedalekiej podstawówce też to funkcjonuje.
{}× 1
@Sargento_Garcia
@Sargento_Garcia · 10 miesięcy temu
@LetMeRead zbyt obciążeni?!? czym?!?
W klasie mojego syna 95% uczniów nie włącza kamerek w laptopach. Gdy raz nauczyciel zagroził wyciągnięciem konsekwencji to okazało się że wszyscy "niewidzialni" byli jeszcze w łóżkach. Tego dnia lekcje zaczynali o 09:00
{}× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · 10 miesięcy temu
@Sargento_Garcia, ale nie krzycz na mnie. To nie mój durny wymysł.
{}
@Sargento_Garcia
@Sargento_Garcia · 10 miesięcy temu
@LetMeRead Nie krzyczę na Ciebie tylko na ten system!
Mojego syna czeka w tym roku egzamin ósmoklasisty. Większość kolegów z jego klasy wychodzi z założenia, że wymagania i tak będą znacznie obniżone, więc po wuja tracić czas na naukę czegoś co i tak prędzej czy później zapomną. W związku z tym na większości lekcji robią sobie przysłowiowe "jaja z pogrzebu" a nauczyciele... udają bezradność, choć mają do dyspozycji kilka mechanizmów przywołujących do porządku. Niestety, ich użycie pociąga za sobą obowiązek złożenia pisemnego sprawozdania wyjaśniającego, więc wolą iść na łatwiznę i bagatelizować problem :(
{}× 2
@edytre
@edytre · 10 miesięcy temu
Wszystkie drogi prowadzą do celu. Teraz po prostu dzieci preferują inne formy kształcenia, ale ten proces już dawno się zaczął. Mój obecnie 45-letni brat wyuczył się angielskiego, ponieważ gra komputerowa, którą uwielbiał nie miała polskiej wersji. I efekty tej nauki w ogólniaku na lekcjach z native-speakerem ochotnikiem jego koledzy bardzo doceniali.
{}× 2
@LetMeRead
@LetMeRead · 10 miesięcy temu
I teraz - cieszyć się, że wie, czy ubolewać nad tym, skąd wie i że nie słuchał, gdy czytałaś, bo (fuj, okropieństwo!) czytałaś?
{}× 2
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · 10 miesięcy temu
Tak, moje dziecko ma problemy z przyswajaniem informacji. Pamięć wzrokowa poniżej normy. Pamięć słuchowa i tempo przyswajania informacji ze słuchu, powyżej normy. (Dziwak jakiś normalnie 🤣🤦‍♀️). Żeby cokolwiek w głowie zostało, musi zostać usłyszane. Tak też się uczymy. Na głos. Mogłabym puścić audiobook, ale lubię mu czytać, bo podczas takiego czytania odpytuję go czasem różnych rzeczy. Każę coś opowiedzieć. Choć mity czytaliśmy dość dawno, na pewno więcej niż dwa-trzy lata temu i raczej go z nich nie pytałam.
{}
@Asamitt
@Asamitt · 10 miesięcy temu
Nie płakuniaj Mamcia:) Może nie pamiętać czytanych mitów, ale potrafi wyciągać wnioski i łączyć fakty, a to o wiele lepiej rokuje niż samo odtwarzanie z pamięci o dawno zasłyszanej treści;)
Poza tym tego, zapomniałaś dokupić punkty? 😎
{}× 1

Archiwum

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe