Dzień psa

Wbrew wszystkiemu nie będę pisać o tych pociesznych czworonogach. To tylko forma przypomnienia że ten dzień przypada na pierwszego lipca. Podobnie jak urodziny Indiana Jonesa (ciekawostka). 
Chciałem opowiedzieć o swoim przyjacielu i jego współgatunkowcach. Może wyglądają groźnie ale są niezwykle przydatni.
Poznajcie Skorpia.
Skorpio jest zaleszczotką zwyczajną i zamieszkuje czasowo mój księgozbiór. Nie potrafi podawać łapy czy aportować. Za to jego obecność przynosi wiele korzyści. Przypomina z wyglądu skorpiona (z tąd jego imię) ale na ma jak charakterystycznego dla tego gatunku kolca jadowego. Osiąga wielkość ok. 3 mm. Jest drapieżnikiem ale nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jego pożywieniem są drobne stworzenia rozkładające papier a czasem klej z mączki kostnej. Jest też przydatny w pszczelarstwie, gdzie zwalcza warrozę.
Apeluję w imieniu Skorpia i Zaleszczotek: Jeśli kiedyś znajdziecie takie stworzenie nie róbcie mu krzywdy, bo ono z pewnością nic wam nie zrobi. 
Osobiście spodkałem Skorpia oraz jego bezimiennego jeszcze ziomka, kiedy przechadzali się po... papierze toaletowym. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaleszczotkach lub zobaczyć jak takie stworzenie wygląda zapraszam na stronę :
https://www.podrb.pl/index.php/pszczoly/743-zaleszczotek-przyjazny-skorpion

Wraz ze Skorpio 
Alan Ulrich Tor 
serce

Komentarze:

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się