Avatar @Paskud

Paskud Czyta

@Paskud
15 obserwujących. 15 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 12 godzin temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
15 obserwujących.
15 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 12 godzin temu.
niedziela, 7 listopada 2021

[043-044] Fantastyczne Wiadomości - 20 Lat Fabryki Słów, Percy Jackson ma serial, Fantazmaty

Dzień dobry!
Cieszę się, że jesteście!
Pewnie zauważyliście, że w zeszłym tygodniu nie było odcinka. Bardzo Was za to przepraszam, ale zwyczajnie nie miałem na to wpływu.
Teraz jednak zapraszam do wysłuchania łączonego odcinka!

W dzisiejszym odcinku:

Kolejna antologia od Fantazmatów

Zapowiedziano drugą część Diuny

Katowickie Targi Książki

Wydawnicze plany MAGa na najbliższe miesiące

20 lecie Fabryki Słów

Okruchy

Okruchy

Kolekcja Pratchetta

Księgarnia internetowa Literia prowadzi abonamentową sprzedaż 40 tomów Świata Dysku Terry’ego Pratchetta w twardej oprawie. Cena wydaje się uczciwa — za całość zapłacimy 587 złotych. Okładki też są świetne — to te same, które znamy z wydania w miękkiej oprawie. 

Co szczególnie ważne, WSZYSTKIE książki ukażą się w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

Oczywiście, jeżeli ktoś liczy, szybko zorientuje się, że Pratchett napisał 41 tomów świata dysku. Tym którego brakuje w proponowanym zbiorze jest „Ostatni bohater” – już w oryginale wydana w większym niż zwykle formacie, oraz bardzo bogato ilustrowana. Nie można mieć za złe wydawcy, że zdecydował się na jej pominięcie w kolekcji. 

Dla tych, którzy zdecydują się na zakup przed 31 stycznia, przewidziane są również drobne upominki. 

Jeżeli ktoś nie ma kolekcji starych wydań, warto się zainteresować.

https://literia.pl/pratchett

Cowboy Bebop na trailerze

Pojawił się pełen zwiastun serialowego Cowboya Bebopa.

Spotkał się z mocno mieszanym odbiorem. 

Komiksowy Mural EC1

Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi.

Efekt wygląda świetnie, i faktycznie spełni cel, który został wskazany w informacji prasowej — wskazania, że budynek poświęcony jest sztukom wizualnym.

Cytując Adama Radonia, kierownika jednostki

 “Monochromatyczne malowidło stworzone za pomocą czarnych i białych pociągnięć pędzlem liczy sobie 650 m2 i ułatwi identyfikację budynku CKiNI EC1 jako miejsca powiązanego z mediami wizualnymi, a w szczególności z komiksem i grami komputerowymi”

Adam Radoń

Oryginał pracy, na podstawie której powstał mural, będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, które zostanie otwarte w 2023 r.

https://paradoks.net.pl/read/42461-fantastyczne-stworzenia-i-jak-je-znalezc-w-zabytkowej-elektrowni

https://www.kimjunggi.net/portfolio-v2/

Dobry Omen 2

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu Dobrego Omenu 2. Co stanowi bardzo miłą wiadomość.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że drugi sezon ma sobie liczyć 6 odcinków.

https://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/dobry-omen-pierwsze-zdjecie-z-drugiego-sezonu/

Koło Czasu w 360 stopniach.

Pojawił się również zwiastun mającego wkrótce, bo 19 listopada,  premierę Koła Czasu. Żeby nieco urozmaicić oglądanie, twórcy przygotowali zwiastun 360-stopniowy. Problem w tym, że poszło im marnie, i taka forma zwiastuna niczego właściwie nie zmienia. Zmarnowano potencjał tej technologii. Bo troszkę mistycznej mgły to jednak za mało, żeby komuś chciało się rozglądać. Choć, oczywiście, jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć wszystkie takie niespodzianki, to ktoś w komentarzach pod trailerem wypisał już stosowne momenty w trailerze, wraz z objaśnieniami.

Percy Jackoson na Disney+

Rick Riordan — autor książek o Percym Jacksonie ogłosił, że seria ta trafi na ekrany telewizorów jako serial za sprawą Disney+.

Stanowi to cudowną wiadomość dla fanów autora, którzy podobnie jak fani Avatara, Death Note, czy Dragon Balla udają, że filmy kinowe nie istnieją. Cieszę się, że będą mieli kolejną szansę na dobrą zabawę.

Co ciekawe, to nie jedyna seria autora, która trafi na ekrany.

Nad userialowieniem serii Kroniki rodu Kane pracuje Netflix. Zaś Córkę Głębin adaptuje Aditi Brennan Kapil pod szyldem Disneya.

https://ostatniatawerna.pl/rick-riordan-informuje-o-serii-o-percym-jacksonie-na-disney/

Zadziwiający Maurycy

W sieci pojawiła się pierwsza grafika z animacji Zadziwiający Maurycy. Premiera filmu ma nastąpić w 2022 roku. Po szczegóły dotyczące obsady zapraszam do linku w opisie. 

https://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/zadziwiajacy-maurycy-pierwsza-grafika-z-animacji

Pathfinder Nexus

Na początku przyszłego roku dostępna ma być aplikacja Pathfinder Nexus. Odpowiedź firmy Paizo na aplikację D&D Beyond od Czarodziejów z Wybrzeża.

Zapowiedzi i trailer wyglądają obiecująco. Trzeba będzie sprawdzić, jak wyjdzie w praktyce, i jakie będą ceny podręczników.

https://polter.pl/dnd/Nadchodzi-Pathfinder-Nexus-w95251

Trailer Elden Ring

W sieci pojawił się dwudziestominutowy fragment rozgrywki z Elden Ring — najnowszej gry studia From Software, odpowiedzialnej między innymi za serię Dark Souls czy Sekiro: Shadows die twice. 

Warto przypomnieć, że w proces twórczy zaangażowany był również George R.R. Martin. Nie napisał on jednak fabuły gry, a jedynie stworzył świat, w którym jest ona osadzona. Gra ma w związku z tym szansę być gratką dla fanów erpegów — jeżeli tylko poziom trudności pozwoli cieszyć się nią jak klasycznym erpegiem.

Będzie ekranizacja Hyperiona

W sieci pojawiły się informacje o filmowej adaptacji powieści Hyperion. Na chwilę obecną, trwają poszukiwania reżysera całej produkcji. Producentami będą Bradley Cooper, Weston Middleton oraz Graham King,  a za scenariusz odpowiedzialny będzie Tom Spezialy.

Mam tylko nadzieję, że nie zepsują tego. Studio Warner Bros widzi chyba sukces Diuny, więc mam nadzieję, że powstanie więcej sci-fi kierowanego do nerdów.

https://filmozercy.com/wpis/powstanie-filmowa-adaptacja-powiesci-hyperion

Ciekawe rzeczy w Humble Bundle

W serwisie Humble Bundle w tej chwili ciekawe akcje sprzedażowe.

Jedna, w której można kupić software do tworzenia map. Nie jestem specjalnym fanem tego rozwiązania, bo Campaign Cartographer to tylko licencja na jeden rok, a nie program na własność. Poza tym, w zestawie do zakupu nie ma ani dungeondrafta, ani wonderdrafta… Chwilowo najlepszych chyba tego typu programów.

Druga to zestaw podręczników do systemu Numenera — nie wiem wystarczająco dużo, żeby się wypowiedzieć w którąś stronę, ale gra Torment: Tides of Numenera była całkiem zacna.

Trzecia to zestaw podręczników do Warhammera 40k.

Czwarta to zestaw plików do wydruku figurek — te polecam szczególnej uwadze, bo zawiera aż 120 modeli. Jeżeli ktoś ma dostęp do drukarki 3d, to leciutko ponad stówę za tyle modeli wydaje mi się bardzo korzystną ceną.

 

#Paskud#czyta#fantastyczne#wiadomosci#mural#Diuna#Fantazmaty#darmowe#MAG#Katowickie#Targi#Fabryka#Slow#zepsute#tagi
× 3
Komentarze
@Chassefierre
@Chassefierre · około rok temu
No, ten trailer do ,,Koła Czasu'' to faktycznie koncertowo zepsuli...
@Paskud
@Paskud · około rok temu
No...nie sądziłem, że uda im się uczynić go nudnym ;p

Archiwum

2022

2021

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl