Avatar @Paskud

Paskud Czyta

@Paskud
12 obserwujących. 14 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około 20 godzin temu.
{} Napisz wiadomość
Obserwuj
12 obserwujących.
14 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około 20 godzin temu.
niedziela, 3 stycznia 2021

Fantastyczne Wiadomości - Zapowiedź

Dzień dobry!
Cieszę się, że jesteście.

W ramach postanowień noworocznych, powziąłem postanowienie o powrocie do prowadzenia bloga. Tym razem poważniej i dużo bardziej sumiennie. Wpisy z bloga będę też umieszczał Na Kanapie bo i tak będę na portalu aktywniejszy - w związku z innym noworocznym postanowieniem - wyzwaniem czytelniczym. Założyłem również kanał na YouTube, na którym mam zamiar zamieszczać serię „Fantastyczne Wiadomości” którą przedstawiam poniżej.

Jego cel jest bardzo prosty: raz w tygodniu, w niedzielę, dostarczę Wam najświeższe informacje ze świata fantasy i science-fiction.

Czym są “Fantastyczne Wiadomości”?

Krótkimi filmikami utrzymanymi w konwencji serwisu informacyjnego. W założeniu mają być zrobione w taki sposób, żeby można je konsumować głównie jako audio.

Dla kogo są nagrywane?

Dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie fantasy i science-fiction. Czasami również w szerzej pojętej popkulturze, w zależności od oceny prowadzącego.

Jak są przygotowywane?

  • Przeglądam portale z informacjami po to, żebyście Wy nie musieli.
  • Zamieszczone informacje poddaje selekcji i te które uznam za ważne bądź ciekawe trafią do “Fantastycznych Wiadomości”.
  • Proces selekcji nie jest w żaden sposób sformalizowany, dobierane będą wedle mojego uznania. Nie ukrywam natomiast, że preferowane będą informacje o wydarzeniach krajowych.

Oczywiście, źródła informacji zostaną podane w opisie filmu, żeby każdy mógł się z nimi zapoznać we własnym zakresie. Łącznie z komentarzami i ewentualnymi aktualizacjami.

Jaki będzie ich format?

Banalnie prosty:

  • Krótkie filmiki. Pięć do piętnastu minut. Chyba, że wydarzy się coś naprawdę godnego uwagi.
  • Linki do źródeł w opisie filmiku. Żebyście nie musieli wierzyć mi na słowo.
  • Zachowanie neutralności światopoglądowej. Komentarze etyczne i moralne zostawiam sobie na bloga i do dłuższych filmików, które sporadycznie będą pojawiać się na kanale.
To wszystko. Założeniem są szybkie wiadomości dla zabieganych. Myślę, że przedstawiona formuła w zupełności do tego wystarczy.

Czy to ma sens?

Tak. Jestem przekonany że w polskim internecie istnieje nisza, którą kanał taki jak ten zagospodaruje.

Jestem też w pełni świadom, że początki nie będą łatwe. Uważam jednak, że im więcej filmików na kanale się pojawi, tym większa szansa, że trafiający na niego użytkownicy zostaną na dłużej.

Życzę wam miłego dnia i do usłyszenia za tydzień.

Paskud.

PS. Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi/sugestie/komentarze nie wahajcie się pisać :)
#wiadomosci#newsy#fantastyka#fantasy#science-fiction#sf#paskud#aktualnosci#youtube#booktube#blog
{}× 3
Komentarze

Archiwum

{}

2021

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl