Avatar @Siostra_Kopciuszka

@Siostra_Kopciuszka

49 obserwujących. 20 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj 31 minut temu.
{} Napisz wiadomość
49 obserwujących.
20 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj 31 minut temu.

Blog

czwartek, 7 października 2021

Życie miejskiej ulicy (całkiem intensywne 😉)

Bardzo przyjemne w układaniu puzzelki od firmy Goliath Games. To firma o światowym zasięgu będąca w europejskiej czołówce producentów wysokiej jakości zabawek i gier. Od początku 2014 roku Goliath oferuje swoje interaktywne i wciągające w wir zabawy produkty także w Polsce. Goliath to jedna z niewielu firm w branży zabawek i gier pozostających w rodzinnych rękach. Od czasu powstania w 1980 roku przedsiębiorstwo urosło do kolosalnych rozmiarów.

Ja po raz pierwszy mam niekłamaną przyjemność układać puzzle z tej firmy. Naprawdę dobra jakość, świetne spasowanie i nasycone kolory. Oraz, to co jest też bardzo ważne dla każdego puzzlomaniaka, niewielkie zgrabne kartoniki, które, jak niewielkie autko, można "zaparkować" dosłownie wszędzie, bo wszędzie się zmieści 😃. Świetny humorystyczny obrazek w elementacji 1000. Układanie zakończyłam 07.10.2021r.

Wiele tutaj się dzieje, można kupić różne produkty

warzywa, ryby, a może haleczkę ?

W drzewach, też dzieje się dużo 

ale są i takie sceny 

i takie 

i dużo więcej :)

i zgrabne pudełeczko :)

 

{}× 16
wtorek, 28 września 2021

Siedem Cudów Europy

Śliczne puzzelki od Eduki (tym razem Educa spisała się na medal), przedstawiające siedem cudów Europy. Piękne kolory, działały relaksująco na mnie i układało się , z prawdziwą przyjemnością. Troszkę niebieskie nieba próbowały się buntować, ale dałam radę i wszystkie klocki wylądowały dokładnie tam gdzie ich miejsce. Oto te piękne zabytki

i pudełko 🧐

{}× 13
środa, 22 września 2021

Animowana mapa świata

Następny, bardzo przyjemny w układaniu King. Świat w wersji rysunkowej, spokojnie można poznać co to za kraj, nawet jak ktoś nie za bardzo jest mocny w geografii i nie wie gdzie jakiś kraj leży. 😜

i pudełko 😀

 

 

{}× 13
środa, 22 września 2021

Kwiecisto mi 😃

Piękna, bajecznie kolorowa łąka kwiatów i poziomek od Kinga 😃 Feeria kolorów, to jest właśnie to co u Kinga lubię najbardziej 😀

i pudełko 🙂

{}× 12
środa, 22 września 2021

Gradient

Gradient - jak można przeczytać na wikipedii - "to rozwiązanie stosowane w grafice komputerowej, polegające na wypełnieniu określonego obszaru płynnym przejściem tonalnym pomiędzy co najmniej dwoma kolorami. Kształt tego wypełnienia może być rozmaity – począwszy od prostego równomiernego przejścia pomiędzy przeciwległymi bokami prostokąta, a skończywszy na przejściu wzdłuż linii krzywej, rozchodzeniu się promienistym itp."

Gradientowa oferta puzzlowa jest dość obszerna, zwłaszcza niedawno nastąpił spory wysyp różnych gradientów. Ja wam przedstawiam jeden ze starszych wzorów od firmy Clementonii.

U mnie też będzie dzisiaj "wysyp" 😀.Będzie wymieniony wyżej gradient i jeszcze dwa obrazki, których nie zamieściłam wcześniej, aby nie zepsuć niespodzianki, pewnej mojej książkowo puzzlowej koleżance 😜😘

A oto i on 🙂

i tradycyjnie już, na końcu pudełko

{}× 14
wtorek, 21 września 2021

Chwila samotności....

"Chwila samotności", to śliczny, kolorowy obraz od Eduki, w elementacji 3000. Obraz ma wymiary 120x85 cm. i na stole prezentuje się niezwykle okazale. Jak zawsze sporo się przy tych puzzlach napracowałam i jak zawsze ciężko mi było je rozczłonkować i złożyć z powrotem do pudełka. Jednak nie było co zwlekać, bo ktoś na nie już czeka 🙃 . Z firmą Educa mam pewien problem i już wiem, że nie zostanie ona moją ulubioną firmą produkującą puzzle. Nad czym okrutnie boleję, bo obrazki ma naprawdę cudne i puzzle grube i dobrze spasowane. Niestety jednak, jest to ryzyk fizyk. Niektóre puzzle są takie, że nie ma się do czego przyczepić, ale zdarzają się i takie z których nadruk zwyczajnie się ściera przy kilkakrotnym przyłożeniu w różne miejsca. Tak zachowują się niektóre puzzle Trefla. No ale trefl to trefl, a Educa to Educa i od tej marki i ceny za nią, wymagałabym właściwej trwałości nadruku. Tak więc, reasumując, rzadziej będę kupowała produkty Eduki. 😉

Oczywiście, w rzeczywistości kolorki są bardziej bajeczne 😀

A tak powstawały 😀

no i pudełko 😀jeszcze w fabrycznej folii

 

 

 

 

{}× 12
wtorek, 17 sierpnia 2021

Maziaje i ...drugie maziaje 😵

Dzisiaj pokażę wam dwa obrazki (taki mi się dwupak trafił) pędzla pana Twyforda, Grahama Twyforda. Właśnie to, poza innymi korzyściami, jest w puzzlach, świetne, że "dokształcam" się też z malarstwa i klasycznego i współczesnego. O tym panu do dziś nie wiedziałam nic, nawet tego, że w ogóle ktoś taki istnieje. 

A tu proszę, istnieje maluje i cieszy oczy. Maluje głównie scenki z miasta. Te dwa obrazki które mam przedstawiam, są właśnie takimi scenkami z miasta. Jak można zauważyć, dużą rolę w tych scenkach odgrywa światło. Obrazki są śliczne, jednak dopiero z perspektywy, gdy patrzymy na całość. Na zbliżeniach to wygląda jak nieregularne plamy w różnych kolorach, ale cóż, takie właśnie są maziaje 🤭.

Dodatkowo drugi (dolny) obrazek ma jakieś dziwne prążki, których pierwszy obrazek nie miał. Nie wiem czy to wada fabryczna, czy to tak ma być. W układaniu to nie przeszkadza specjalnie, a nawet czasami pomaga. Ale dość "ględzenia" oto i one tadam 🙃

{}× 13
piątek, 23 lipca 2021

Zapraszam na coś mocniejszego 😉

Zrobiło się trochę chłodniej, i weekendzik tuż za zakrętem, a i pewnie każdemu po całym tygodniu pracy przyda się chwila rozluźnienia. Zapraszam więc na kulturalną alkoholową ucztę, degustację najlepszych alkoholi świata.🙃

Puzzle wyprodukowała firma Piatnik, wywodząca się z pięknego Wiednia i mająca już swoją długą tradycję. Na początku otwarty w 1824 roku maleńki zakładzik produkował karty do gry. Karty były malowane ręcznie. W tej chwili firma jest wysoce wyspecjalizowanym zakładem, który prócz wzmiankowanych już kart, produkuje zabawki, gry i puzzle właśnie.

Ja osobiście pierwszy raz mam do czynienia z tą firmą. Puzzle są bardzo dobrej jakości. Akurat ten wzór, jest nieco starszy, ale mam nadzieję, że współczesne "piatniki", są również fajne w układaniu. Kolory nie wyblakłe, puzzle w miarę nieźle spasowane.

Elementacja 1000, układanie zakończyłam 21.07.2021 

Kilka zdjęć poglądowych 

 

 

 

 

 

{}× 12
piątek, 16 lipca 2021

Scena batalistyczna z dziećmi w roli głównej

Dzisiaj będzie jak najbardziej poważnie i wzniośle nawet 😀. Po ostatnich ekscesach na statku wypadałoby...

Porwanie Sabinek – to legendarny epizod z najstarszej historii Rzymu, który opisuje porwanie kobiet z plemienia Sabinów, jednego z najstarszych plemion w środkowej Italii. Po raz pierwszy opisał go Cyceron w swoim dziele pt. "O państwie" (De Re Publica).

Według opisu Cycerona w Rzymie zorganizowano igrzyska, na które przybyły panny sabiniańskie. Romulus kazał je porwać i wydać za mąż za mężczyzn z najlepszych rodów. Z tego powodu Sabinowie wypowiedzieli wojnę Rzymianom, którą przerwano dopiero na prośbę porwanych kobiet. Na znak zawartego pokoju Romulus podzielił się władzą z królem Sabinów Tytusem Tacjuszem.

Porwanie Sabinek było wielokrotnie wykorzystywane jako temat dzieł plastycznych, m.in. przez rzeźbiarza Giambolognę i malarzy: Pietra da Cortonę, Nicolasa Poussina, Petera Paula Rubensa, Pabla Picassa. Francuski klasycysta Jacques - Louis David namalował obraz "Interwencja Sabinek", przedstawiający Sabinki rozdzielające walczących Sabinów i Rzymian.

Pozostaje mi tylko dodać, że puzzle Clementoni układało się świetnie. Miałam nawet wrażenie, że producent dołożył więcej starać, jako że to seria "Museum" i wykrojnik jest jeszcze bardziej precyzyjny i dopasowany niż zwykle. Elementacja 1000, numer. 39345. Układanie zakończyłam 15.07.2021 👍

 

 

 

{}× 13
piątek, 9 lipca 2021

Wakacyjny Luz - blues, czyli hulaj dusza 🤪

Ja wiem, że puzzle firmy King, nie są jakościowo najlepsze. Wiem też, że są osoby które w ogóle się ich nie tykają. Cienkie puzzelki, łatwo je wygiąć, czy złamać i zupełnie nie chcą się trzymać razem. Pudełka też słabiutkie i zupełnie nietrwałe. Jednak mają i te puzzle, tej właśnie firmy swoje zalety. Po pierwsze, pudełka małe i kwadratowe, zdecydowanie więcej się ich zmieści w szafie, czy na regale i zajmują mniej miejsca, po drugie, obrazki mają fajne kolory, które są z reguły takie jak na pudełku, co nie zawsze jest taką oczywistością.

Po trzecie trafiają im się naprawdę fajne obrazki, zwłaszcza (chociaż nie tylko) te z serii komiksowej. No i po czwarte, Kingi w porównaniu z innymi firmowymi puzzlami są zdecydowanie tańsze. Więc reasumując, może nie za często, może nie raz za razem, ale ja sobie czasem jakiegoś fajnego Kinga ułożę i całkiem jestem z tego powodu zadowolona.

Tym razem padło na prawdziwie wakacyjne wariacje z rejsem statkiem, w tle. Oj dzieje się na tym statku, dzieje 🤣 . Tradycyjnie więc zamieszczam fotki ułożonych puzzli, pudełka i kilku ciekawych zbliżeń 🙃

 

{}× 10
piątek, 2 lipca 2021

W oczekiwaniu na śniadanie

Dzisiaj pokażę wam, bardzo wiekowe, bo z roku 1981 roku, puzzle wyprodukowane przez firmę Arrow Puzles. Firma już dawno nie istnieje i próżno szukać jej w necie, a szkoda, bo produkowała naprawdę świetne jakościowo puzzelki. Przez tyle lat, czyli 40, puzzle mają się całkiem dobrze. Owszem, znać na nich upływ czasu, ale mogę się założyć, że wiele puzzli wyprodukowanych dzisiaj, przez wiodące firmy, nie przetrzyma takiego czasu, w tak dobrej kondycji jak właśnie te.

Obrazek jest również bardzo klimatyczny. Jego twórcą jest Charles Burton Barber, żyjący w latach 1845 - 1894. Był ulubieńcem królowej Wiktorii i ją również malował. Aczkolwiek, bardziej znany był z tego, że malował jej wnuki z ich domowymi zwierzakami. Artysta zmarł dość wcześnie, bo w wieku 49 lat, jego obrazy są rzadkie, ale słodko śliczne, chociaż niektórzy uważają, że zbyt sentymentalne.

Ten konkretny obraz,  autor namalował w 1894 i nazwał "Suspense".  Był on eksploatowany przez różne firmy puzzlowe, nasz ojczysty Castorland też wypuścił takie puzzle, a ostatnio, chyba Grafika się nim zajęła i wypuściła na rynek puzzle z nim. 

A oto i on, oraz parę zbliżeń i pudełko

{}× 14
środa, 23 czerwca 2021

Magiczne drzewo nad jeziorem

Śliczne, bajecznie kolorowe i nawet magiczne puzzelki od niemieckiej firmy "Schmidt Puzzle". To dobra firma i jej puzzle są naprawdę przedniej jakości. Grube, matowe i świetnie spasowane, nawet miejscami "za świetnie", jak już się coś włoży w dane miejsce, to ciężko to wyjąć, nie naruszając przy tym całej reszty. Obrazek nosi tytuł "Magiczne drzewo nad jeziorem". Elementów 1000, numer fabryczny 58392. Układało się bardzo dobrze i szybko, mimo że nie bardzo przepadam za obrazami w pionie, wolę te poziome, nie wymagają one tyle "tańczenia" wokół stołu.😉 Układanie zakończyłam 20.06.2021r.

 

I tradycyjnie fotkii jeszcze jedno

i pudełko 

 

 

 

 

 

 

 

 

{}× 11
środa, 16 czerwca 2021

Zamek Moyland - Niemcy

Zamek Moyland znajduje się w zachodnich Niemczech w Nadrenii Północnej - Westfalii. Około 7 km od granicy z Holandią. Nazwa zamku pochodzi od niderlandzkiego słowa Mooiland oznaczającego w wolnym tłumaczeniu "piękny kraj". Jego początki sięgają XIV wieku, kiedy to wzniesione zostały tu pierwsze umocnienia. Swój obecny neogotycki kształt budowla uzyskała w czasie ostatniej większej przebudowy jaka przeprowadzona została w XIX wieku. Całość zaś otoczona została malowniczym parkiem krajobrazowym. Na początku roku 1945 twierdza uległa mocnym zniszczeniom poprzez walki miedzy Niemcami a Brytyjczykami i Kanadyjczykami a następnie została rozkradziona przez cywili i żołnierzy. 25 marca 1945 wizytę na zamku złożył sam Winston Churchill. Zniszczona po wojnie budowla miała zostać odbudowana pod warunkiem że będzie pełniła nową funkcję. W 1964 powstały pierwsze plany aby wnętrze urządzić jako muzeum a zewnątrz miał zostać odnowiony styl neogotycki i taką odbudowę rozpoczęto w 1987 roku. W połowie XIX wieku na nowo zagospodarowano park zamkowy, który można zwiedzać do czasów teraźniejszych. Dziś jest to jedna z najważniejszych neogotyckichch budowli jakie spotkać można na terenie Nadrenii Północnej - Westfalii.

Uroczy i malowniczy zamek z fajną historią i w dodatku pięknie prezentujący się na puzzlach. Puzzle wyszły z fabryki naszego rodzimego Trefla. Elementacja 1500, ładne kolorki i właściwie jedyne co mogę tej układance zarzucić, to fakt iż, jak to u Trefla, stopień trudności jest "podkręcony" przez to, że puzzelki mają zwyczaj pasowania w kilka miejsc jednocześnie. Trzeba więc układać je bardzo uważnie, by się nie pogubić, lepiej układać wolniej niż potem poprawiać ;) Układanie zakończyłam 16.06.2021

i kilka zbliżeń 

Nie wiem czy po tych nowych "porządkach" tutaj uda mi się w ogóle wrzucić jakieś fotki, ale próbuję 

A tak powstawał...

I tradycyjnie na końcu pudełko 

 

{}× 13
piątek, 4 czerwca 2021

Tym razem na słodko 😉

Słodko, różowo, cukierkowy obrazek dosłownie i w przenośni, od firmy Educa. Firma ta, znana jest ze swojej dobrej jakości, chociaż mnie raczej nie do końca przekonuje. Tutaj mamy sklep z cukierkami, albo inaczej mówiąc "Candy bar". To był chyba najkrócej układany przeze mnie obrazek. Jakoś tak poszło migiem. Oczywiście przy takim obrazku, nieodzowna była miseczka z małymi krakersikami. Nie dało się inaczej 😁. Duże fajnie skrojone kawałeczki, których nie bałam się brać do rąk, aby się zaraz nie porozrywały, pasowały do siebie idealnie. To czego nie lubię w puzzlach tej firmy to fakt, że niektóre klocki nie mają "łapek chwytnych", czyli tych wypustek którymi mogą się zaczepić do innych puzzli, to utrudnia układanie, bo te nie przyczepione kawałki lubią "wędrować" po całym puzzlowym stole. Ale ogólnie dało się wytrzymać
🍓Puzzle Educa - 1000 . Nr.17104 - Układanie zakończyłam 03.06.20🍓.

Nawet "słodki" piesiu znalazł się w tym zestawieniu 😁

No i oczywiście cukierasy 😁

i jeszcze trochę


i tradycyjnie, pudełko{}× 14
środa, 2 czerwca 2021

Wilcza mama i jej dokazujące maluchy

Śliczne, chociaż w maleńkich kawałeczkach, puzzelki od castorlanda. Wilcza rodzina racząca się odpoczynkiem w słoneczku i spokoju. A właściwie tylko dumna wilcza mama i jej dokazujące pociechy, tata wilk gdzieś się szwęda, albo poluje 😃. Fajnie się układało, chociaż nie najłatwiej. Zielone tło było dość trudne, ale dałam radę, umaszczenie wilków w ślicznych kolorkach 😃

Puzzle 1500 - Castorland, układanie zakończone 31.05.2021 r.
Nr.C-151400-2

i tradycyjnie, zbliżenie..
i jeszcze jedno

i drugi maluch

i pudełko


{}× 14

Archiwum

{}

2019

grudzień

(1)
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe