Avatar @Siostra_Kopciuszka

@Siostra_Kopciuszka

46 obserwujących. 19 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj około 8 godzin temu.
{} Napisz wiadomość
46 obserwujących.
19 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj około 8 godzin temu.

Blog

sobota, 20 lutego 2021

Kocham jesień 😃

Jako, że ja mam zawsze, jak to mawiała moja babcia, wszystko na "odwyrtkę", postanowiłam że ułożę sobie w środku dziwnie mroźnej i śnieżnej tego roku, zimy, obrazek jesienny, a co 😉 . Jest to obrazek od firmy Gipsons , z serii " Ilove ", w tym wypadku " Ilove autumn ". Obrazek jest bardzo kolorowy , bardzo dużo się na nim dzieje . Dorośli i dzieci na nim zabawiają się na różne sposoby , a jakie mają przy tym miny 😜 . Ale nad wszystkim czuwa, jak zawsze, niezawodna policja i moc kamer i dronów (•ิ‿•ิ) . Ubawiłam się przy tym obrazku świetnie, zwłaszcza że i technicznie nie mam mu nic do zarzucenia. Świetnie spasowane klocki powodowały, że ułożony obrazek można było podnieść w całości do góry i nie rozsypywał się. Układanie zakończyłam 17.02.2021 . Numer fabryczny układanki G7084, elementacja, 1000.

Zabawy dorosłych :)

i dzieciaków :)

oraz czuwające władze


i inne "elementy :)

Niektórzy się bawią, inni muszą pracować :)


to też praca :)


{}× 15
czwartek, 11 lutego 2021

Sklep z zabawkami

Stareńkie bo z 1981 roku puzzle od "angielskiego kramu" (wciąż jeszcze gdzieś tam kilka pudełek od nich leżakuje w mojej szafie). Wykrojnik typowo angielski, czyli schodkowy. Widać na nich upływ czasu , spłowiałe z lekka kolory, obrazek na pudełku tradycyjnie ciut przesunięty, no i ten "zapaszek" stęchlizny...na szczęście okazały się kompletne. Jednak chyba będę ostatnim ich układaczem...chyba żeby ktoś bardzo chciał, to mogę odstąpić. . Bo układało się całkiem nieźle i szybko. 😃 1000 elementów , układanie zakończone 09.02.2021

mam nadzieję że widać rok ich produkcji ?

wykrojnik schodkowy to taki , zupełnie inny niż w polskich puzzlach

jeszcze jedno zbliżenie...

i pudełko, lekko "zmęczone życiem"

😁👌😃
{}× 11
wtorek, 2 lutego 2021

Fluorescencyjny Zoodiak

Niebiańskie zwierzaki w dodatku w wersji świecącej. Puzzle układało mi się rewelacyjnie, chociaż wydawało mi się, że będą trudne, ale były po prostu intuicyjne.😃 Fluorescencyjny Zoodiak zakończony wczorajszym wieczorkiem . Producent Clementoni , elementów 1000. Niestety "świecenia" nie da się pokazać. Bo nie można zrobić fotki w ciemności. A puzzelki świecą właśnie w ciemności .
lekkie zbliżenie

i jeszcze jedno

i pudełko


{}× 9
wtorek, 26 stycznia 2021

Różowo - brzoskwiniowa cud dziewczyna (•ิ‿•ิ)

Przedstawiam wam "Różową panienkę", chociaż chyba właściwie powinnam powiedzieć "brzoskwiniową panienkę", ponieważ nazwa tych puzzli nadana im przez Castorland, brzmi "Peach bloom". Numer fabryczny C-150694. Puzzle układały się nieźle, fajne wyraźne kolorki i właściwie jedyny zarzut do Castorlanda miałabym taki, że jego klocki nie są zbyt czepliwe kiedy trzeba, za to jak przyczepią się do rękawa swetra na przykład, to można sporo sobie "napsuć", no i gdzieś nieopatrznie na tym rękawie puzzelki wynieść. Ale ogólnie nie jest źle i muszę przyznać że nie jest to firma której puzzle bym miała powód zaprzestać układać. Dziewczyna w elementacji 1500, układanie skończone dzisiaj, czyli 26.01 2021.

i jej śliwkowe oczęta...

i te kwiaty brzoskwini, które "w kawałkach" wcale nie były takie prościutkie do ułożenia 😐
i tradycyjnie pudełko...

{}× 13
wtorek, 12 stycznia 2021

Puzzle na Dzień Babci

Ależ mam rozmach z początkiem tego roku 😋 . Skończyłam kolejną układankę . Śliczny kolorowy obrazek przedstawiający scenkę rodzajową z pieczenia z babcią ciasteczek. Na uwagę zasługuje również otoczenie. Mamy tu cały zwierzyniec psiaki, kot, kury, a nawet motyle. Puzzle układały się jakoś zadziwiająco szybko. Właściwie to chyba mój puzzlowy rekord. Skończyłam je układać wczoraj. Elementacja 1000 ze znanej wszystkim puzzlomaniakom "stajni" Gibsonsa . Duże, grube doskonale spasowane kawałki.
Ukończone dzieło 
zbliżenie babci


dziewczynki
kitka
i kury, bo ona akurat baaaardzo mi się podoba 😃

a tak wygląda pudełko 

{}× 12
sobota, 9 stycznia 2021

Kot jak z kolorowanki 😃

Nowy rok rozpoczęłam układanką od firmy Castorland . Śliczny obłędnie kolorowy magiczny Kot w elementacji 1500. Układało się bajecznie miło, mimo tego że ta firma w elementacji powyżej 1000 "zmniejsza" swoje puzzle, więc było z tym trochę dziubdziania . Jak to mówi moja koleżanka Inga, to są takie małe "dzindziki", cokolwiek to znaczy 👍😉. A oto i rzeczone dzieło . Nie chwaląc się jam to uczyniła 😍

A tak powstawał


Jeszcze zbliżenie...
i jeszcze jedno...
A tak wygląda pudełko 

{}× 14
piątek, 18 grudnia 2020

Okolice przełęczy ''Chwała Bogu '' - Pieniny

Śliczny wizualnie obrazek z okolic Pienin, szata stricte wczesno jesienna, bo łączka jeszcze zielona, ale listki już przystrajają się w barwy jesieni. Układało się dobrze chociaż nie była to taka łatwizna jak mogłoby się wydawać. Lupa cały czas pracowała ze mną . 2000 elementów Trefl - Układanie zakończyłam 17.12.2020 r.
Tutaj pudełko 😁

A tutaj moje dzieło 😃{}× 12
wtorek, 10 listopada 2020

Festyn z lat 60 - tych - 2

Oto i drugi obrazek z duetu festynów z lat 60 - tych . Równie śliczny, cukierkowo lukrowany , kolorowy i bardzo łatwy i przyjemny w układaniu . Firma Falcon, jak na razie mnie nie zawiodła. Żadnej fuszerki , żadnych niedociągnięć, a nawet jedno '' nadciągnięcie '' 😃
Zbliżenie 😃
A to '' nadciągnięcie '' 😃. Jeden dodatkowy puzzelek zupełnie nie do moich obrazków 
Z dwojga złego lepiej że jeden za dużo niż by miało być za mało. Nienawidzę niekompletnych puzzli .
{}× 6
piątek, 6 listopada 2020

Festyn z lat 60 - tych. (XX wieku)

Tak jak obiecywałam sama sobie, że po trudnej Zorzy ułożę coś łatwego, szybkiego i przede wszystkim kolorowego, tak i oto, obietnicy stało się zadość . Na pierwszy ogień poszedł dwupak od Firmy Falcon , przedstawiający na dwóch obrazkach (po 1000 el.) barwny festyn z lat 60 - tych. Tak więc pierwszy obrazek już skończyłam. Tak jak przewidywałam, było szybko, kolorowo i całkiem łatwo. W sam raz na odreagowanie po Zorzy. Drugi obrazek już się prawie zaczął układać, więc i on wkrótce będzie do pokazania na forum .

{}× 13
sobota, 31 października 2020

Zorza Polarna nad Tajgą Alaski

Zorza polarna (Aurora borealis, aurora australis) – zjawisko świetlne obserwowane w górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych planety.
Na Ziemi zorze występują na wysokich szerokościach geograficznych, głównie za kołami podbiegunowymi, chociaż w sprzyjających warunkach bywają widoczne nawet w okolicach 50. równoleżnika. Zdarza się, że zorze polarne obserwowane są nawet w krajach śródziemnomorskich.
Zjawisko na żywo podobno niewyobrażalnie piękne . Bardzo, bardzo chciałabym je tak na '' żywo '' zobaczyć , może kiedyś...
Póki co ułożyłam 2000 kawałków Zorzy w postaci puzzli od Clementoni. Poręczna walizeczka z rączką nadawała jeszcze większego szyku przedsięwzięciu . Wooww, powiem że łatwo nie było, te odcienie nieraz powodowały opadanie moich rąk . Kiedy nie wiedziałam czy to jeszcze ciemno zielony, czy może już szary, albo jasno czarny. Postanowiłam iść '' rzędami '', chociaż to chyba wydłużało czas układania, ale uznałam że jak się gdzieś pomylę, to łatwiej i szybciej to miejsce znajdę. Ale dałam radę zakończyłam i mogę się zabierać za kolejny obrazek, ale tym razem , jakiś łatwy, prosty i przede wszystkim baaaardzo kolorowy 😃


{}× 11
poniedziałek, 19 października 2020

Obecni, nieobecni oraz emocjonalni żebracy i szantażyści

Jako że puzzelki znowu się '' robią ''. Temat ciężki tym razem mi się trafił, trudna układanka , więc trochę czasu mi zejdzie przy nich , postanowiłam się tutaj z wami podzielić opinią i bardzo bardzo subiektywnymi dygresjami dotyczącymi pewnego debiutu . Mam na myśli '' Listę nieobecności '' - Michała Pawła Urbaniaka .

Właściwie to już powinnam się przyzwyczaić i przestać dziwić że jak książka jest poprzedzona szeroką reklamą z polecankami innych pisarzy, lub kiedy ma same bardzo dobre oceny i to wyjątkowo wysokie, to ja osobiście zabierając się za nią powinnam wzmóc czujność . Bo najprawdopodobniej znowu będę miała na odwrót.

Nie inaczej było i tym razem, ale od początku . Książka zaczyna się '' mocnym '' wejściem (chyba miało być jak u Hitchcocka) pewna starsza pani o imieniu Zuzanna zadaje pewnemu zupełnie jej nieznanemu człowiekowi dość obcesowe pytanie , wprawiając owego człowieka oraz czytelnika w osłupienie, a na pewno w pewien rodzaj konsternacji . Potem dowiemy się kto to jest owa starsza dama , jednak jeszcze nie teraz , bo teraz dostajemy mnóstwo nawiasów , urywanych zdań, myśli ? wielokropków , wielość różnorakich postaci i ogólny miszmasz , czyli totalny chaos. Nie wiem w jakim celu ten zabieg, ale podejrzewam że miało to skutkować wzrostem napięcia przed właściwą treścią książki .

Później trochę się to wszystko klaruje, ale tylko trochę , bo mieszanie czasów i oznaczanie rozdziałów na przemiennie słowami : '' przedtem '' ; '' potem '' ; '' zanim '', wciąż utrzymuje poziom chaosu na paskudnie irytującym poziomie. Jak sobie jakoś z tym bałaganem poradzimy , wyłonią się z niego jakby dwie historie w jakiś sposób ze sobą połączone .

Wątek Artura Hnata , jego żony Zuzanny ich wspólnych i osobnych dzieci (o matkach i dzieciach jeszcze potem napiszę ) oraz ich rodzin . W tym wątku wszystko nawet się trzyma kupy i nawet miejscami jest ciekawe , dopóki nie pojawia się Jakub , który jak się okazuje zostaje seksualnym partnerem Krzysztofa (syna Zuzanny, lecz nie Artura) i tutaj cała akacja rozbija się na dwa wątki. Czyli Artur Zuzanna i ich życie , oraz Krzysztof i Jakub i ich życie, a właściwie można rzecz '' współżycie ''.

Ten drugi wątek z czasem niemal doszczętnie zdominuje wątek Hnata i jego żony. Przy czym Panowie Geje właściwie niczego więcej nie robią prócz '' kochania się '' (kochali się szybko ; kochali się namiętnie ; kochali się długo ; kochali się czule itd. itp.) albo kłócenia. Nic o nich więcej nie wiadomo. Krzysztof podobno chodzi do jakiejś pracy , o Jakubie nie wiadomo co robi w swoim życiu . Czy mają przyjaciół , znajomych , jaką mają pracę , a jeśli jej nie mają , to dlaczego . AAA, byłabym zapomniała , raz byli w kinie ! Poza tym albo kłótnie, albo '' kochanie '' (ach ta poprawność polityczna) . Przy czym Artur i Zuzanna kochali się raz, na całą książkę .

Przeczytałam wiele różnych opinii na temat tej książki , w większości z nich jako zaletę wymieniano jakoby złożoną psychologię postaci . Cóż, być może nieco tej psychologii jest, zwłaszcza w postaci Artura Hnata, ale na przykład postać Jakuba to psychologia baaaardzo złożona i pogłębiona, rzekłabym nawet raczej że to już '' psychiatria '' , a nie psychologia i to taka psychiatria do leczenia ściśle zamkniętego , ponieważ postać ta, gdyby była prawdziwym człowiekiem, a nie fikcją literacką byłaby niebezpieczna , głównie dla siebie , ale i dla innych, których by swoim postępowaniem niszczyła psychicznie. Uważam że szanowny Pan Autor mocno przesadził z tą '' psychologią ''.

A oto przykłady : '' psychologii ''

'' Błagam cię, Krzysztof, powiedz mi, że mnie kochasz, powiedz to, nie zostawiaj mnie tak ! ''

'' - I jak zwykle mi się nie udało...A to były nowe żyletki. Miałbyś święty spokój ''

Czy to psychologia czy szantaż emocjonalny ??, czy już psychiatria ? i jeszcze jedno zdanie, jak dla mnie dziwne. Facet ginie w wypadku samochodowym, brat bardzo zżyty z nieboszczykiem komentuje to w taki sposób :

'' Blacha go przygniotła. Miał takie piękne ciało !. Umierał tam sam '' . (str.324) hmmmm....wyobrażacie sobie taki komentarz ?? Bo ja jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, by w takiej sytuacji ktoś mówił o pięknym ciele zmarłego . A już brat ?

Dostaje się też od autora matkom . W jego powieści matka nie kocha swoich dzieci bo '' Krzysztof to wpadka, a dziewczynki urodziłam dla Artura ''. Zuzanna otwarcie mówi o tym że nie chciała dzieci i ich nie kocha, zresztą i traktuje je jak zło konieczne, ale prawdziwa wisienka na ciężko strawnym torcie tej historii niekochania pojawia się wtedy kiedy to Zuzanna która nigdy nie kochała swojego syna Krzysztofa, doznaje nagle jakichś wyrzutów sumienia ? i żarliwie prosi geja , partnera swego syna '' Ty go kochaj, bo ja go nie kocham ''.

Ta matka, ta Zuzanna która do gejów ma stosunek dość ambiwalentny , a Jakuba ledwo toleruje , właśnie do niego zwraca się z taką prośbą . Cóż sama jestem matką i nie znam ani jednej matki która by tak postąpiła . Być może autor zna, być może jego samego matka nie kochała, albo być może ma po prostu bujną wyobraźnię . Ja w każdym razie nie znam żadnej matki z której ust padła by taka prośba.

Zresztą, może wzorem '' oburzonych '', jako matka też powinnam się oburzyć za takie szarganie dobrego imienia Matki Polki tak hołubionej przecież w naszym kraju . Może powinnam zwołać jakiś wiec, albo marsz, trzeba byłoby się nad tym zastanowić .

Ale póki co Panie Urbaniak ja tej historii nie kupuję i piszę swoje dygresje tutaj, bo nie chcę psuć panu statystyk , a musiałabym dać tylko jedną gwiazdę (jak zawsze dla debiutanta) .

P.S Po głębokim namyśle postanowiłam dać trzy gwiazdki .


{}× 8
niedziela, 20 września 2020

Mikołajowy magazyn zabawek

W tym roku udało mi się ubiec wszystkie markety i jako pierwszej , wprowadzić mikołajowy czas i mikołajową atmosferę 😜. Śliczne , kolorowe puzzle od firmy King . Z tych chyba późniejszych '' Kingów '', bo elegancko przycięte bez farfocli i niedoróbek . Bardzo miło się układało 👌😃

{}× 6
czwartek, 10 września 2020

'' Bibliotama '' po chińsku

Przedstawiam wam '' Bibliotamę ''Jacka Yerki , jedną z moich ulubionych grafik, w wersji chińskiej. Dostałam te puzzle od córki (na osobiste życzenie) chyba ze dwa lata temu, córka była tak samo jak i ja zdziwiona że puzzle przyszły złożone i '' złamane '' na kilka większych obrazków mieszczących się do małego zgrabnego pudełeczka . Resztę trzeba było sobie samemu rozłączyć zgodnie z perforacjami, po to by sobie potem je samodzielnie złożyć z powrotem. Do puzzli dołączone były papierowe przegródki, do zrobienia z nich organizera, oraz fikuśny woreczek z organzy na rozłożone puzzle. Same puzzle bardzo ciężko się rozłączały, trzeba było je traktować stricte siłowo , inaczej się nie dało.Zresztą potem równie ciężko , wręcz na wcisk i klik trzeba je było składać . Przy czym '' wytwarzały '' całą masę nawet nie puzzlowego pyłu , co czegoś co wyglądało jak małe drzazgi i było tego mnóstwo. Klocki normalnej wielkości , za to grubsze niż te inne i twardsze , nie dające się wyginać , nawet trochę , od razu pękają na pół jakby były z plastiku . Oznaczone literami od A do F . Z plusów, to że po złożeniu obrazka można je w całości bez strachu podnieść i przenosić , nie bojąc się że się rozerwą po drodze i to że się nie błyszczą , jednocześnie oddając dość dobrze kolory . Reasumując, pierwszy raz układałam chińskie puzzle i raczej więcej się o takie nie pokuszę, tym bardziej że i sam obraz pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o zgodność z oryginałem. Miałam sobie te puzzle powiesić na ścianę, ale chyba jednak zrezygnuję


{}× 7
czwartek, 3 września 2020

Góra Fudżi od Trefla

Bardzo miła dla oka , ale i dla rąk układanka od rodzimego Trefla . Malowniczo położona na wyspie Honsiu góra Fudżi , jak podaje ciocia Wiki , '' miejsce święte i źródło inspiracji artystycznej '' , wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kwitnące drzewka wiśni trochę mi dały w kość , ale ogólny efekt wynagrodził trudności . Nie wiem tylko co to jest na dachu tej budowli , jakaś antena czy jak ? Układało się bardzo dobrze . Elementacja - 1500 szt.
 

{}× 5
piątek, 21 sierpnia 2020

Paryskie zakupy

Bardzo przyjemna wizualnie, kolorystycznie i spasowaniem, układanka od Castorlanda . Panie, mniemam że zżyte ze sobą psiapsiuły właśnie odpoczywają po udanych (sądząc po pakunkach) zakupach w pięknym Paryżu . Poprawiają urodę , rozprawiają zadowolone o swoich damskich sprawkach i podziwiają Wieżę Eiffla. Obrazek bardzo pozytywny 😁😃

{}× 8

Archiwum

{}

2019

grudzień

(1)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe