VIII. Bruno Schulz Festiwal już w październiku!

@dominika.nawidelcu
{} 2019-09-30 {} skomentuj
VIII. Bruno Schulz Festiwal już w październiku!
Lubicie twórczość Brunona Schulza? Interesują was wydarzenia kulturalne? To świetnie się składa, bo w dniach 13-20 października, we Wrocławiu, odbędzie się ósmy festiwal poświęcony twórczości tego autora. Na miejscu czeka was sporo atrakcji!
 
Słów kilka o festiwalu
 
Bruno Schulz. Festiwal (BSF) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne, promujące sztukę i literaturę. Pierwsza edycja odbyła się 2012 roku z okazji 120 rocznicy urodzin i 70 rocznicy śmierci Brunona Schulza. Organizatorzy zachęcają nie tylko do udziału w panelach dyskusyjnych skupionych wokół twórczości  autora, ale też do rozmów o stosunkach polsko-żydowsko-ukraińsko-niemieckich oraz ich wpływie na literaturę. Podczas festiwalu odbywa się też sporo oryginalnych inicjatyw np. happeningi, murale, gry miejskie czy koncerty.
 
Bruno Schulz. Festiwal 2019
 
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-20 października i jej hasłem przewodnim jest temat elit, zarówno dawnych, jak i nowych, polskich oraz światowych. Organizatorzy będą zachęcać uczestników do zastanowienia się, co to pojęcie znaczy, kto należy do tej grupy, czy jest to gloryfikacja, a może... wręcz przeciwnie?
 
W trakcie festiwalu będziemy mogli spotkać i posłuchać wielu gości specjalnych, w tym m.in.: Jurija Andruchowycza, Wojciecha Bonowicza, Antoniego Dudka, Jacka Fedorowicza, Darka Foksa, Grzegorza Gaudena, Magdalenę Grzebałkowską, Katarzynę Kłosińską, Jana Lityńskiego, Stanisława Obirka, Mariana Pilota, Michała Rusinka, Małgorzatę Szejnert, Olgę Tokarczuk, Krzysztofa Vargę i Marcina Wodzińskiego.
 
Finaliści Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”
 
Od 2013 roku podczas Festiwalu wręczana jest też Literacka Nagroda Europy Środkowej. W przeddzień tego wydarzenia uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać się z finalistami konkursu. Podczas tegorocznej edycji nominowani zostali:
 
1. Bianca Bellová za „Jezioro”,
3. Siergiej Lebiediew za „Granica zapomnienia”, 
4. Christoph Ransmayr za „Cesarski zegarmistrz”,
5. Sasha Marianna Salzmann za  „Poza siebie”,
6. Jurij Wynnyczuk za „Tango śmierci”.
 
Bruno Schulz. Festiwal zapowiada się wyjątkowo interesująco. W końcu kultury nigdy dość! Za to my jesteśmy ciekawi, czy są z nami czytelnicy z Wrocławia. Jeśli tak, to czy planujecie wybrać się na festiwal? Koniecznie napiszcie nam w komentarzu!

Komentarze

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe