Akademia Wampirów Pocałunek cienia Richelle Mead

Okładka Akademia Wampirów Pocałunek cienia
autor:
Richelle Mead
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310117380

Opis

Moroje mają zdolności magiczne. Zwykle specjalizują się w jednym z czterech żywiołów ? wykorzystują wodę, ogień, powietrze lub ziemię. Lissa stanowiła wyjątek. Pracowała z piątym żywiołem ? ducha, o którego istnieniu mało kto słyszał. Moja przyjaciółka posiadała dar uzdrawiania, a nawet wskrzeszania zmarłych. To dzięki niemu nawiązała się między nami szczególna psychiczna więź. Zostałam z nią połączona, nosiłam ?pocałunek cienia?.Od czasu, kiedy Rose pokonała w walce strzygi, dręczą ją ponure myś..li. Zaczyna widzieć duchy, które ostrzegają przed złem, jakie gromadzi się coraz bliżej bram Akademii. Dziewczynie coraz trudniej tłumić uczucia do Dymitra. Wie, że nie wolno jej pokochać innego strażnika. Ale czasem trzeba łamać reguły? Gdy zaprzysiężony wróg Lissy i Rose, Wiktor Daszkow, stanie przed sądem, napięcie w arystokratycznych wampirzych kręgach sięgnie zenitu. W straszliwej bitwie Rose będzie musiała wybierać między życiem, miłością oraz dwiema najbliższymi osobami? Czy jej decyzja oznacza ratunek tylko dla jednej z nich? ?Akademia wampirów? to cykl powieściowy, który pokochali wielbiciele ?Zmierzchu? Stephenie Meyer.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Losy bohaterów Akademii Wampirów są bliskie mojemu sercu już od pierwszego tomu. Już wtedy głośno dopingowałam Rose i innym, by pewnego pięknego dnia rozprawili się raz na zawsze z prześladującymi morojów strzygami. W Akademii nadszedł czas, w którym dampiry najstarszego roku rozpoczęły sześci... więcej »
Na "Pocałunek Cienia" czekałam niesamowicie długo i cieszyłam się z każdego mijającego dnia, który coraz bardziej przybliżał mnie do momentu, w którym wreszcie będę mogła przeczytać tę książkę. Dodatkową torturą dla mnie było to, że poznałam wcześniej ogromny spoiler dotyczący tej części, wydarze... więcej »
"Zdobyłam się na spory wysiłek. - Dziękuję, że nam pomogłeś. - Wielki Boże - westchnął, wznosząc oczy do nieba. - Dobre słowo z ust Rose Hathaway. Teraz mogę umrzeć szczęśliwy. - Czy chcesz przez to powiedzieć, że jestem wredną niewdzięcznicą? Posłał mi wymowne spojrzenie." Ri... więcej »
Pocałunek cienia to trzeci tom cyklu o dampirzycy, szkolącej się na strażniczkę i jej przyjaciółce, Majorce, które razem uczą się w Akademii Wampirów. Po tę pozycję sięgałam z radością, mogąc poznać kolejne losy Rose i jej najlepszej przyjaciółki. Richelle Mead zachwyciła mnie światem, który stwo... więcej »
W tej części Rose musi zmierzyć się z tym co przeżyła w ostatnim miesiącu i pokonać ból, aby dalej móc uczestniczyć w życiu strażników. Jej przyjaciółka Lisa postanawia odzyskać swoją moc, ale nie wie, że "karę" za to poniesie Rose. Na Akademię Wampirów napadają strzygi. Wielu zginęło, a Rose mus... więcej »
Zakochałam się...tak to dobre słowo. Zakochałam się w Akademii Wampirów, niesamowitej serii. Nigdy nie pomyślałabym, że aż tak ją polubię. Poprzednie części podobały mi się, ale ta to...obłęd. Nie oczekiwałam aż tak dużo. W Akademii Wampirów mieszkają dampiry i moroje. Rose jest dampirem i ... więcej »
Dodali do kolekcji
laava
Clamare
IvanG
Moira
Iv
Gabi662
mikusia959
RainDreams
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!