Alchemik Paulo Coelho

Okładka Alchemik
autor:
Paulo Coelho
wydawnictwo:
DRZEWO BABEL
data wydania:
2010
ISBN:
9788391723913

Opis

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paulo Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwóch obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, któr..e powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie ma to jak zajrzeć w głąb własnej duszy i spróbować odkryć co dzieję się z naszym sercem. Popatrzeć w okno i milczeć. Milczenie jest Językiem Wszechświata. Odnaleźć Dobrą Duszę. Ot takie ciut przemyślenia skłaniają nas do tych głębszych, do tych przemyśleń, które kiedyś musimy poznać i zmieni... więcej »
Alchemik
Recenzent: finkaa
Paulo Coelho to dla mnie pisarz bardzo zagadkowy, poruszający fundamentalne sprawy w tak enigmatyczny sposób, że niekiedy po prostu trudno o jakąkolwiek interpretację. Przebrnęłam przez nudnawego „Pielgrzyma„, który opowiadał historię wędrowca praktykującego dziwną magię. Przebrnęłam również prze... więcej »
"Alchemik"
Recenzent: Enigma
Kto z was chciałby podróżować Własną Legendą? Wyrzec się wszystkiego w imię marzeń? Podążać śladami życia? Wszystko co chcemy osiągnąć jest w zasięgu naszej ręki. „Bo gdy czegoś gorąco pragniesz, cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.” Książka Paula Coelho- „Alchemik” uczy... więcej »
,,Alchemik otwiera te drzwi duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć." Pamiętam, kiedy pierwszy raz przeczytałam ,,Alchemika". Pamiętam opis, który zobaczyłam z tyłu książki. Brzmi jak bajka, o tym że marzenia się spełniają, o tym że wiara czyni cuda i o tym że jeśli bardzo mocno czegoś c... więcej »
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć." Paulo Coelho jest brazylijskim pisarzem i poetą. W ciągu swojego życia wydał już wiele powieści, ale na polski przetłumaczono i wydano jak na razie 19 z nich. Jego najważniejszymi i najsławni... więcej »
Paula Coelho chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Znamy go z mądrych cytatów i książek o tematyce związanej z życiem i miłością. Jego powieści cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Szesnastoletni Santiago postanawia zostać pasterzem, po tym jak uczył się w seminarium, po to aby móc... więcej »
Dobra książka
Recenzent: saro
Jestem bardzo zadowolony z książki :) więcej »
Dodali do kolekcji
danielmonika
ranisz
floks
brocha
Qavtan
catrin
Inqba
czara
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie.

Dodane przez Shamira

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!