Anioł. Cliff McNish

Okładka Anioł.
autor:
Cliff McNish
wydawnictwo:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
data wydania:
2011-07-13
ISBN:
9788310119612

Opis

Od razu pokochała jego skrzydła: giętkie pióra, ich koniuszki tak delikatne jak poblask zachodu słońca. Freya wpatrywała się w nie, czując, jak ogarnia ją tęsknota za niezmierzonymi przestrzeniami. A kiedy wyciągnęła rękę i ich dotknęła, miała wrażenie, że zanurza palce w samym świetle.

Freya widzi anioły. Ten niezwykły dar staje się prawdziwym przekleństwem dziewczyny, bo nikt nie chce uwierzyć w jej wizje. Osamotniona i wyszydzana, zamyka się w sobie. Nie pomagają pobyty w specjalist..ycznych klinikach ani rozmowy z terapeutami. W końcu wsparcie ojca sprawia, że Freya wraca do normalnego życia.

Niedługo później czternastolatkę znów odwiedzają przybysze nie z tego świata. Złowieszczy czarnopióry Mestraal budzi we Freyi przerażenie... ale i współczucie.

Czy zwykła śmiertelniczka może uratować anioła?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Anioł" to najnowsze dzieło Cliffa McNish autora takich dzieł, jak "Tajemnica zaklęcia", "Zemsta wiedźmy", "Obietnica czarodzieja". Niestety ja osobiście nie miałam do czynienia z żadną z książek tego autora. Dla wielu te trzy książki okazały się wejściem w świat fantasy w wieku gimnazjalnym, bąd... więcej »
Anioł Cliff McNish Czy anioły naprawdę istnieją? Miejmy nadzieję, że tak, bo inaczej nasz świat byłby smutny. Freya Harrison spotyka jednego w wieku ośmiu lat i od tej pory popada w obsesję na ich punkcie. Jej miłość i pragnienia zmieniają się w chorobę psychiczną, a dziecko trafia do licznych ... więcej »
Kto nie chciałby zostać aniołem? Mieć wielkie, budzące podziw skrzydła wyrastające z ramion, piękne, delikatne rysy i aureolę! Ale... czy tak wygląda prawdziwa postać anioła? Freya Harrison, główna bohaterka powieści Cliffa McNisha, ma właśnie takie marzenie - pragnie stać się prawdziwym aniołe... więcej »
Te słowa rozpoczynają książkę "Anioł" Cliff McNish opowiadającą o dziewczynie, która w wieku ośmiu lat po raz pierwszy spotkała anioła. To spotkanie nie przyniosło raczej nic dobrego, gdyż dziewczynka była zafascynowana skrzydlatą postacią do tego stopnia, że spędziła wiele lat w szpitalu psychia... więcej »
" Freya Harrison zawsze chciała być aniołem. Odkąd sięgała pamięcią, pragnęła, by w miejscu ramion wyrosły jej skrzydła, zamiast zabawek wolała aureolę. Marzenia chyba się spełniają, bo kiedy skończyła osiem lat, odwiedził ją anioł " Książka opowiada o dziewczynie, która gdy była mała widziała... więcej »
Na tę książkę miałam już chrapkę od jakiegoś czasu - piękna okładka zawsze przyciągała mój wzrok, a opis z tyłu intrygował mnie. Kiedy mogłam wybrać książkę do recenzji od razu sięgnęłam po "Anioła" i nie żałuję - mimo iż książka nie jest literatura wysokich lotów, to w niektórych jej momentach m... więcej »
Książka pozytywnie pokręcona szczerze mówiąc. Trochę mnie zdziwiła swoją akcja, bo tematem wcale, ponieważ temat oklepany - anioły - jednak nie ten sam schemat. Nie ma tam miłości Dziewczyny do anioła lub odwrotnie. Co jest plusem. Książka zabiera nas do świata Frey. Pełnego aniołów, jak i dobryc... więcej »
Anioł
Recenzent: ciarolka
Cliff McNish to autor znany z powieści adresowanych dla młodzieży. Dziś chciałabym przedstawić pozycję, która nadaje się dla osób w każdym wieku. Freya to czternastolatka, która widzi anioły. Przysparza jej to wielu kłopotów, ponieważ uważana jest za wariatkę i trafia do szpitala psychiatryczn... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
flo
MariaCheekyElf
Stone_Heart
winterolmostover
Sihhinne
Andzia12345
narratorka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!