Anioł De Spirito Dorotea

Okładka Anioł
autor:
De Spirito Dorotea
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2010
ISBN:
9788324137619

Opis

Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem w powieści napisanej przez siedemnastolatkęNajbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha.Kiedy się zakochała, musiała zacząć się bać? Zabytkowe mury Viterbo kryją tajemnicę: istnienie aniołów - pięknych jasnowłosych istot, które od wieków żyją wśród śmiertelnych mieszkańców miasta. Siedemnastoletnia Vittoria jest inna: nie ma skrzydeł i czuje się obca nawet we własnej rodzinie. Wciąż zadaje sobie pytanie, do którego świata na..leży, choć jej życie płynie na pozór zwyczajnie, wypełnione szkołą, przyjaciółmi i kłótniami z siostrą. Ale kiedy do miasta przyjeżdża Guglielmo, tajemniczy chłopak o magnetycznych oczach, Vittoria odkrywa, że miłość, o której tak marzyła, może okazać się najgorszym z demonów? Dorotea de Spirito ma osiemnaście lat, mieszka w Viterbo, we Włoszech i chodzi do liceum. Jako szesnastolatka zadebiutowała w roku 2008 książką o grupie Tokio Hotel, która odniosła sukces nie tylko we Włoszech ? została przetłumaczona też na język niemiecki. Anioł, wydana w 2009 roku druga książka młodej autorki, to nastrojowa romantyczna opowieść o wyobcowaniu, trudnych wyborach, pokonywaniu własnych lęków i o nastoletnich bohaterach połączonych jak Romeo i Julia niebezpieczną miłością.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Anioły. Kolejna powieść i kolejne rozczarowanie. Denerwuje mnie ten schemat. Denerwuje mnie ten schemat, którego prawie wszyscy przestrzegają. W mieście do szkoły chodzi pewna dziewczyna. Pewnego dnia do miasta przeprowadza się nowy chłopak. Zakochują się w sobie. Chłopak ma tajemnicę, która wych... więcej »
Anioł
Recenzent: Gumciobook
Viterbo to miasto, w którym mieszkańcy niechętnie przyjmują nowych ludzi, a to wszystko dlatego, że miasto skrywa tajemnice- piękne, złotowłose anioły. Vittoria jest jedną z nich, jest aniołem bez skrzydeł o ciemnych włosach i wyjątkowych zielonych oczach. W gronie innych niebiańskich istot ma pr... więcej »
Vittoria nie jest zwyczajną nastolatką. Nie chodzi mi o to że jest aniołem, bo to akurat jest normalne. Otóż Vittoria urodziła się bez skrzydeł. Ten "defekt" sprawia że nie czuje się pełnoprawnym członkiem społeczności aniołów. Ma kompleksy i wydaje jej się że jest niegodna miłości. Kiedy w mieśc... więcej »
Dodali do kolekcji
greymouse
Cattt
blackmoth
IvanG
Niji
Kobra94
Chocolatex
MirandaKorner
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Weź każde wspomnienie, każdą sekundę, każdy dotyk, każdy zapach i każdy dźwięk, każdą iskrę w sercu i szept w uszach, tylko uważaj, żeby nie dotykać: włóż rękawiczki, bo jeśli dotkniesz tego jeszcze raz, już nie zdołasz się uwolnić. Weź każdy kolor i każdą pieszczotę. Zwiąż je razem, ściśnij porządnie i spal, nie patrząc, jak się kurczą i zmieniają w popiół. Potem wyrzuć nawet ten popiół. Właśnie to należy zrobić."

Dodane przez agacia

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!