Anna We Krwi Kendare Blake

Okładka Anna We Krwi
autor:
Kendare Blake
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2012-04-12

Opis

Cas Lowood odziedziczył po ojcu niezwykły zawód: zabija umarłych.

Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem. Razem śledzą wątki lokalnych legend, próbując wyplenić co bardziej niebezpieczne upiory ze świata. Gdy przybywają do kolejnego miasta w poszukiwaniu ducha nazywanego przez mieszkańców Anną we Krw..i, Cas nie spodziewa się niczego odbiegającego od normy: chce zjawę wyśledzić, zdybać, zabić. Zamiast tego spotyka obłożoną klątwą dziewczynę, istotę z jaką nigdy przedtem się jeszcze nie mierzył.

Niezwykle oryginalna, wspaniale pomysłowa i wyjątkowo zabawna powieść. Najlepszy horror tego roku! Z niecierpliwością czekamy na kolejne części o Annie.
„Kirkus Reviews”

Fascynujący i bardzo filmowy horror. Idealnie dobrane proporcje romansu i krwawych dodatków…
„Booklist”

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Anna we krwi” to młodzieżowa książka z gatunku fantasy/paranormal romance jakich pełno ostatnio na półkach księgarnianych. Jednak coś mnie przyciągnęło do tej pozycji. Niesamowita okładka, tajemniczy tytuł i ciekawy opis z tyłu okładki. Tym razem spotykamy się z Casem, który jest – nie wie... więcej »
Do tej powieść przyciągnęła mnie niezwykle klimatyczna okładka. Nie mogłam odciągnąć od niej wzroku. Sprawiała, że za wszelką cenę musiałam przeczytać tę powieść. Czy wnętrze było tak samo dobre jak wygląd zewnętrzny? Co czułam, trzymając książkę w ręku? Grozę? Napięcie? Znużenie? Jakie emocje w... więcej »
,,-Co cię tak bawi? (...) -Życie, po prostu - odpowiadam. - I śmierć.'' Często jest tak, że po książkę sięgam ze względu na okładkę od której nie mogę oderwać oczu. Tym razem też tak było. Wiedziałam, że muszę ją przeczytać, chociaż jeszcze nie wiedziałam o czym ona będzie, mogłam jedynie s... więcej »
W wielu z miejskich legend, krążących po małym kanadyjskim miasteczku, wyłania się ta jedna, najbardziej krwawa. W pewnym domu w oddali straszy. Całkiem możliwe, że gdy podejdziesz do jego okiennic, aby zerknąć przez szybkę do wnętrza, coś będzie się przyglądać i Tobie, czekając aż przekroczysz p... więcej »
„Przenosimy się do Ontario do Thunder Bay. Jadę tam, żeby ją zabić. Zabić Annę. Annę Korlov. Annę we Krwi.”* Wyobraź sobie, że jesteś nastolatkiem, który ma misje do spełnienia. Zadanie te nie jest jakieś byle jakie. Masz sztylet, który sprawia, że możesz „zabijać” zjawy, które są niebezpiec... więcej »
Kendare Blake ukończyła wydział literatury na uniwersytecie Middlesex w północnym Londynie. Mieszka i pracuje w Waszyngtonie. Hamuje, widząc na szosie dzikie zwierzęta - największym z nich był jeleń, który niestety nie dotarł na drugą stronę jezdni, a najmniejszym mysz, która co prawda przeszła, ... więcej »
Cas Lowood nie jest zwyczajnym nastolatkiem. Przeprowadza się z miejsca na miejsce, w ślad za wskazówkami o nawiedzonych miejscach. Właśnie takie zajecie odziedziczył po ojcu – zabija złe duchy i trenuje przed dorwaniem ducha, który zabił jego ojca. Wszystko idzie dosyć sprawnie, do czasu, kiedy ... więcej »
Młody chłopak imieniem Cas jest łowcą duchów i upiorów. Pewnego dnia dostaje informację o duchu, który zabija raz za razem. Chłopak, jako wyćwiczony łowca, nigdy nie odrzuca propozycji zabicia upiora, który maltretuje ludzi. Postanawia wyruszyć do miasta, w którym dzieje się takie zło. Razem ze s... więcej »
Tezeusz Cassio Lowood to z pozoru zwykły, niczym nie wyróżniający się młody chłopak. Wraz z mamą-czarownicą wędruje przez cały kraj w poszukiwaniu duchów uprzykrzających życie zwykłych śmiertelników. Za pomocą sztyletu "Athame" zabija duchy i w ten sposób pomaga przedostać się im "na drugą s... więcej »
Nikt nie ma pewności, czy istnieje życie po śmierci. Ludzie wierzący z pewnością mają taką nadzieję, natomiast pozostali albo tworzą własne teorie, albo po prostu całkowicie w to nie wierzą. Jednak pozwólmy sobie choć na sekundę wyobrazić życie po śmierci jako coś zupełnie innego niż gromada anio... więcej »
Książka Kendare Blake pod tytułem "Anna we krwi" kusiła i mamiła mnie jak prawie każdego za sprawą niesamowitej okładki, tajemniczego tytułu i intrygującego opisu fabuły. Już sam zawód głównego bohatera, Casa Lowooda, fascynuje i ciekawi. W końcu nie codziennie spotyka się osoby zabijające umarły... więcej »
Cas Lowood odziedziczył po ojcu niezwykły zawód: zabija umarłych. Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem.... więcej »
"Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze" Anna we krwi to debiut powieściowy młodziutkiej koreańskiej autorki, Kendare Blake. To książka z niesamowitą, zapierającą dech w piersiach okładką i niespotykanym tytułem. Zaciekawia, zanim dowiemy się, o czym właściwie opowiada. To powi... więcej »
Jakże groźnie brzmi ten tytuł. Jak go pierwszy raz przeczytałam, to ciarki mnie przeszły. Okładka również przyciąga wzrok postacią odwróconą do nas tyłem na tle starego domu. Czarne jak smoła włosy wirują poruszane powietrzem. Ubrana jest w białą śliczną sukienkę. Lecz coś nie pasuje w tym obrazk... więcej »
Cas Lowood to specjalista w walce z duchami. Po tragicznej i makabrycznej śmierci swego ojca w spadku dostaje nóż, którym może zabijać duchy. Odsyła je w inne miejsce, nie wiadomo czy lepsze, nie wiadomo czy zaznają tam spokoju, ale pewne jest iż nie powrócą na ziemię. Jest tak dobry w tym co rob... więcej »
Dodali do kolekcji
Oksa
Cassiel96
Alison164
marr93
Evocatora
FreeSoul
Black_Vampire
Betsy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!