Arabska żona Tanya Valko

Okładka Arabska żona
autor:
Tanya Valko
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376485638

Opis

Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, w którym zakochuje się bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej ? dziewczyna zachodzi w ciążę, w końcu biorą ślub. Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodziny do Libii. Tam ukochany pokazuje swoje prawdziwe oblicze ? znika na całe dnie z domu, jest chorobliwie zazdrosny, nie stroni od rękoczynów... Dorota zaślepiona miłością nie zdaje sobie sprawy, że mąż jest zagrożeniem dla niej i jej córeczek ? kiedy się orientuje, jest już za późno. "Arabska żona" to rezultat ponad dwudziestoletnich kontaktów pisarki z krajami muzułmańskimi, efekt studiów i badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. Autorka połączyła w tej powieści wiele ludzkich historii, które przetworzyła na fikcję literacką.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Arabska żona
  Recenzent: Aniwre
  "Arabska żona" to bardzo dobra powieść, która obrazuje realia życia w wyniku połączenia dwóch tak skrajnych kultur jakimi są polska i libijska. Główna bohaterka powieści stacza swoją wewnętrzną wojnę i staje niejednokrotnie przed wyborem pozostania w chorym związku lub ucieczki wiążącej się z poz... więcej »
  „Arabska żona „ Tanyi Valko to przerażająca historia młodej Polki, która związała się z Libijczykiem. Dorota poznaje Ahmeda w dniu swoich 18 urodzin, zakochuje się, zachodzi w ciąże, jest ślub – historia jak ich wiele. Nowe życie oznacza dla Doroty zmiany, ale nawet ona sama nie jest w stanie w... więcej »
  Co mnie w tej książce urzekło? Piękny, choć trudny, portret muzułmańskiej rodziny, czarujące - choć i tu często smutne - sylwetki bardzo różnych od siebie kobiet. Mimo zła - a może po prostu inności? - które niebezpiecznie czai się wśród słów książki, jest tam wiele urzekających, ciepłych momentó... więcej »
  Piękna książka, która bardzo szybko sie czyta....polecam wszystkim historie Doroty która zakochała sie w Ahmedzie, wyszła za niego za mąż i wyjechała z nim z Polski ....poznajac arabska rodzine postanowiła tam zostać gdzie miłość zamienia sie w koszmar..... więcej »
  Od lat księgarniane półki zapełniają poczytne książki pisane przez młode dziewczyny, których życie diametralnie zmieniło się po wyjściu za mąż i zazwyczaj nie jest to zmiana na lepsze. Nie inaczej jest w bestselerowej powieści Polki piszącej pod pseudonimem Tanya Valko, która dla odmiany pisana j... więcej »
  Wiele razy spotkałam się z opinią, że trzeba przeczytać Arabską żonę, bo jest to wstrząsająca historia, która przybliża trochę kulturę orientu i prawa jakimi rządzi się tamten świat. Za każdym razem, jak ktoś mi ją polecał podkreślał, że jest to książka oparta na faktach, co nie jest prawdą. Jest... więcej »
  Dodali do kolekcji
  masia27
  kora800
  gabka123
  Sallymy
  otat
  Kobaltowa
  dzastin
  marago
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!