Atramentowe serce Cornelia Funke

Okładka Atramentowe serce
autor:
Cornelia Funke
wydawnictwo:
EGMONT
data wydania:
2010
ISBN:
9788323718161

Opis

Dwunastoletnia Meggie, córka niezwykle utalentowanego introligatora Mo Folcharta, mieszka wraz ze swoim ojcem w wynajętym domu. Jej matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach, gdy dziewczynka miała trzy lata. Ojca i córkę łączy ogromna miłość do książek. Meggie wciąż otrzymuje od niego piękne książki, lecz nie wie, dlaczego ojciec nigdy ich jej nie czyta. Pewnej nocy w domu zjawia się tajemniczy gość, który ojca Meggie nazywa Czarodziejskim Językiem. Od tego momentu zaczynają się kłopoty oraz ..seria wypadków jak z koszmarnego snu - porwania, kradzieże, ucieczki, zdrady i podstępy. Wkrótce Meggie poznaje wielką tajemnicę ojca...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Atramentowe serce .
Recenzent: LadyQuibbler
Atramentowe serce - pierwsza część trylogii o Atramentowym świecie - napisane przez niemiecką pisarkę Cornelię Funke. Zabierając się za tę książkę, nie byłam przekonana co do jej ciekawej i interesującej formy. Tak naprawdę, książka opowiada o samej sobie. Ojciec Meggie - Mortimer Folchart - ... więcej »
Mocno główkuje, co napisać o tej książce. Jak ubrać słowa, jak wyrazić to, co mnie w niej zachwyca? Kreślę, notuję, znów skreślam. Mogłabym zacząć od tego, że dawno nie spotkałam się z książką, która tak pięknie opisuje samą siebie. Nie do końca siebie, ale swoje inne koleżanki. Książki. Tak bard... więcej »
Cornelia Funke, autorka “Atramentowej Trylogii” nazywana jest "niemiecką Rowling". Oprócz trzech tomów cyklu rozpoczętego “Atramentowym sercem”, napisała również “Króla złodziei” i “Smoczego jeźdźca”. Cornelia początkowo pracowała jako ilustratorka książek dla dzieci. Zainspirowało ją to do stwor... więcej »
Cornelia Funke -autorka książek dla dzieci i młodzieży, nazywana "niemiecką Rowling". Ilustrowanie książek zainspirowało ją do pisania własnych tekstów. Napisała m.in. "Atramentową Trylogię". „Atramentowe serce” jest pierwszą książką tej niezwykłej serii. Nie można jej raczej zaliczyć do najchu... więcej »
Powiedzcie mi, czy można przejść obok tej książki obojętnie? Cudowna okładka bardzo przyciąga, jakby była idealną zapowiedzią tego, co przeczytacie. „Jeśli weźmiesz w podróż książkę (...) wydarzy się coś dziwnego: książka zacznie gromadzić twoje wspomnienia. Potem wystarczy ją otworzyć i znów ... więcej »
Autor: Cornelia Funke Tytuł: ,,Atramentowe serce'' Wydawnictwo: EGMONT Liczba stron: 510 ,,Zacisnął mocniej pasek szlafroka i z rękami założonymi do tyłu podszedł wolno do Meggie. Meggie zebrała wszystkie siły, by się nie cofnąć, by śmiało i bez mrugnięcia spojrzeć w te wodniste oczy, ale s... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje "Atramentowe Serce" i ogólnie cała trylogia są bardzo ciekawymi książkami. Czytałam je dawno, bo w 2-4 klasie podstawówki, ale nadal darzę je uznaniem. Rogate kuny, szklane ludziki i inne bajkowe stworzenia podczas czytania "wychodzą" ... więcej »
Super book
Recenzent: TomekZ
Ta książka miała należeć do mojej mamy ale nie spodobała jej się więc dała ją mi ,a mi ta książka bardzo się spodobała ,tylko trochę była za gruba.Ale jak się ją przeczyta zrozumie się że było warto długo czytać. Lecz dalszych tomów jeszcze nie przeczytałem.Polecam pierwszy tom aby się zapoznać ... więcej »
Dodali do kolekcji
Werisa
arwen
BP
olka76
Immora_Fray
Kasia1382
Cissy
Becoming_Jane
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Kiedy otwierasz książkę, wkraczasz jakby do teatru: najpierw jest kurtyna, odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna." Cornelia Funke "Atramentowe serce"

Dodane przez agacia

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!