Antonina Radzięda

Antonina Radzięda

Autorka
Obserwuj
Sztuką i literaturą interesowałam się od dzieciństwa, jednakże warunki życiowe nie pozwoliły mi po maturze na podjęcie odpowiednich studiów na wyższej uczelni. Tym niemniej malarstwo i pisarstwo pasjonowały mnie tak bardzo, że studiowałam we własnym zakresie i rozwijałam się artystycznie w miarę upływu czasu. Moim pasjom mogłam się poświęcić w większym stopniu dopiero po przejściu na rentę. Aby uzupełniać swoją wiedzę o malarstwie podróżowałam po świecie zwiedzając słynne galerie, między innymi w Dreźnie.
W 1984 r.wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, gdzie znalazłam dobre warunki do rozwijania talentu. Intensywnie się uczyłam i malowałam, jak również pisałam. Mam w dorobku dwadzieścia cztery tytuły poezji i prozy.
W USA brałam udział w wielu wystawach i konkursach. Wystawie Polish Art Club At Chicago otrzymałam wyróżnienie – Honourable Mention za pracę p.t. Zima w Polsce, a w 2008r. otrzymałam Drugie Miejsce za pracę p.t. Autumn In Jamestown – spośród wielu uczestników z całego świata.

Także w Polsce miałam kilka swoich wystaw malarskich. Biorę również udział w konkursach on-line w Internecie. Moje obrazy można zobaczyć w www.periodgallery, upstreampeoplegallery, touchofartgalery, jak również na mojej stronie www.radant.art.pl

Jak do tej pory mam w dorobku sto sześćdziesiąt obrazów utrwalonych na zdjęciach i dostępnych do oglądania w katalogu. Pewna ilość obrazów rozsianych po świecie nie została sfotografowana i raczej nie jest już dostępna dla szerszego grona potencjalnych widzów.

Ostatnio wróciłam na stałe do Polski i tu też chciałabym kontynuować swoją działalność artystyczną i literacką, jeżeli oczywiście warunki na to pozwolą.

Książki

Zapachnieć Kolorami
Zapachnieć Kolorami
Antonina Radzięda
Poezje ,,Zapachnieć Kolorami,, zawierają różne odcienie uczuć. W sumie sto czternaście wierszy i białych i rymowanych. Znajdziemy tu i odniesienia do przyrody, opis jej różnorodnych zjawisk, jak też i...

Komentarze

Cytaty Antonina Radzięda

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl