Cytaty Harlan Coben

{} Dodaj cytat
Kobiety są twardsze. Mniej przewidywalne. Lepiej znoszą ból A kiedy trzeba chronić najbliższych, potrafią być o wiele bardziej bezwzględne. Mężczyźni mogą poświęcić życie, kierowani męską brawurą, głupotą lub nieuzasadnioną pewnością siebie. Kobiety potrafią je poświęcić, nie łudząc się.
Dobra, Myron, rozumiem. W jakiejś mierze wszyscy jesteśmy towarem. Ale Twój klient obniżył właśnie kurs wobec dolara.
W naszych zakładach karnych najbardziej brutalni zbóje nabierają krzepy, tak żeby po wyjściu z nich jeszcze skuteczniej okaleczać i zastraszać. Miły system.
"Powiedzenie osobie z depresją, aby wzieła się w garść i wyszła do ludzi, jest tym samym co powiedzenie człowiekowi ze złamanym nogami, aby przebiegł przez pokój."
To, że czynisz dobro, nie znaczy, że zło cię nie odnajdzie.
Zło pozostaje. Zawsze. Możesz z nim walczyć, ale nigdy do końca go nie pokonasz.
(...) lubimy myśleć, iż to, co dobre, będzie trwało wiecznie. Niestety. Uważamy, że zawsze będziemy młodzi, że drogie nam chwile i osoby są wieczne. Nie są.
Oto właśnie zaleta internetu: każdy może się wypowiedzieć. Natomiast wadą internetu jest to, że każdy może się wypowiadać.
Ludzie nie modlą się w okopach dlatego, że są gotowi spotkać się ze Stwórcą. Modlą się, ponieważ nie chcą się z Nim spotkać.
...większość rodziców stara się jak może. Jeśli popełniają błędy, to dlatego że za bardzo się starają
Zło podąża za niektórymi ludźmi. Przyczepia się do nich i nigdy ich nie opuszcza.
Harlan Coben z książki Niewinny
#zlo#czlowiek#zycie
{}× 1 Link
Kiedy nagle znika ktoś bliski, nawet ludzie bez wyobraźni są w stanie wymyślić tysiąc straszliwych scenariuszy albo, co jeszcze gorszą torturą, tysiąc powodów do nadziei.
Życie rzadko jest sprawiedliwe. Bóg nie rozdziela nieszczęść równo. Niektóre rodziny przechodzą przez życie niedraśnięte. A inne obrywają w dwójnasób.
Bywa, iż nauczyciele zapominają, że życie to nie lekcja w klasie.
Oświecać trzeba nawet tych, którzy wolą siedzieć w ciemnościach.
Człowiek ewoluował miliony lat, żeby wyjść z lasu. Po co więc do niego wracać?
Kiedy nagle znika ktoś bliski, nawet ludzie bez wyobraźni są w stanie wymyślić tysiąc straszliwych scenariuszy albo, co jest jeszcze gorszą torturą, tysiąc powodów do nadziei.
W pewnym sensie zawsze masz 17 lat i czekasz aż zacznie się prawdziwe życie.
Czego się boisz najbardziej? - szepcze głos. - Wyobraź sobie najczarniejszy strach..... A teraz wyobraź sobie coś znacznie, znacznie gorszego...
Może właśnie na tym polega odwaga - kiedy człowiek już o nic nie dba.
"Chcę tylko jednego. Żebyś mnie przytulił. Obejmij mnie. Tylko przez minutę lub dwie. Ponieważ nie wiem, czy jeszcze kiedyś zechcesz mnie wziąć w ramiona, gdy powiem ci prawdę. "
Harlan Coben
{}× 1 Link
Jesteśmy sumą naszych uczynków, anie pojedynczymi pomyłkami.
-Badania wykazują, że przytulanie może leczyć depresję, zmniejszać stres i stymulować układ odpornościowy organizmu - powiedział i rozłożył ręce. - Może więc uściskamy się grupowo?
Kłamstwo zawsze ma swoją cenę. Kiedy okłamiesz nawet w najlepszej wierze, kłamstwo pozostanie. Ilekroć spotkasz się z tą osobą, to kłamstwo będzie z wami. Będzie siedziało na twoim ramieniu. Czy było dobre, czy złe, już zawsze będzie ci towarzyszyć.
Jeśli kogoś ratujesz, często ratujesz go przed kimś. - Ojciec wyglądał na zatroskanego i przygryzł dolną wargę. - Jeżeli postępujesz dobrze, to często dlatego, że ktoś inny postępuje źle.
To zabawne, że pozwalasz sobie zapomnieć na kilka sekund, że nawet w najgorszej sytuacji są takie chwile, kiedy sobie wmawiasz, że może wszystko będzie dobrze
Nic z tego, co robimy nie jest proste. Chcesz usłyszeć "tak" lub "nie". Jednak nie ma "tak" albo "nie". Nic nie jest czarne albo białe. Wszystko jest szare.
Zło istnieje. Nie ma wzlotów bez upadków, prawej strony bez lewej ani dobra bez zła. Rozumiesz ?
Gniewamy się na tych, którzy nas krzywdzą lub oszukują, ale jeszcze bardziej irytują nas ludzie robiący z nas głupców.
Usiadłem w ostatniej ławce i patrzyłem, jak miłość mojego życia wychodzi za innego mężczyznę.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe