John W. Jacobs

John W. Jacobs

Autor
Obserwuj
Jest amerykańskim psychiatrą prowadzącym praktykę w Nowym Jorku. Jest absolwentem Brandeis University, gdzie w 1965 r. uzyskał tytuł Bachelor of Arts z wyróżnieniem w dziedzinie psychologii.
W 1969 r. Uzyskał dyplom lekarza medycyny w Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku.
Po roku stażu medycznego został rezydentem psychiatrycznym w Jacobi Hospital w Nowym Jorku, gdzie na trzecim roku został mianowany głównym rezydentem psychiatrycznym na oddziale ambulatoryjnym.
Po rezydencji został stypendystą psychiatrii konsultacyjnej i łącznikowej.
W latach 1973-1975 pracował na oddziałach medycznych szpitala Montefiore w Bronksie w stanie Nowy Jork, zajmując się problemami psychiatrycznymi pacjentów z chorobami medycznymi.

W ciągu następnych 10 lat był dyrektorem psychiatrii ambulatoryjnej i ratunkowej oraz dyrektorem szkolenia w rezydencji psychiatrycznej w szpitalu Montefiore.
W 1986 roku został Dyrektorem Kształcenia Podyplomowego Psychoterapii w Albert Einstein College of Medicine. W latach 1973-1979 był studentem w New York Psychoanalytic Institute.
Przez całą swoją karierę był pedagogiem i superwizorem praktykantów psychiatrycznych.
Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży w New York University School of Medicine. Uczy terapii rodzinnej stypendystów drugiego roku psychiatrii dziecięcej w NYU Child Study Centre.

Od 1975 roku coraz bardziej interesował się problematyką małżeństw i emocjonalnymi konsekwencjami rozwodu. Jego pierwszy artykuł recenzujący na ten temat, „Rozwód i ojcostwo: walka o identyfikację rodzicielską”, został opublikowany jako główny artykuł w American Journal of Psychiatry w 1983 roku. Następnie opublikowano inne recenzowane artykuły na temat małżeństwa i rozwodu, a ostatecznie zaowocowało opublikowaniem jego książki All You Need Is Love And Other Lies About Marriage: How To Save Your Marriage Before Is Too Late, autorstwa Harper Collins w 2004 roku.

Kategorie
Psychologia

Książki

Potrzebujesz tylko miłości oraz inne kłamstwa o małżeństwie
Potrzebujesz tylko miłości oraz inne kłamstwa o małżeństwie
John W. Jacobs
Znany amerykański psycholog, psychiatra i psychoterapeuta, autor wielu książek o psychologii małżeństwa napisał bestsellerowy poradnik, odsłaniający podstawowe kłamstwa dotyczące małżeństwa. Uznawanie...

Komentarze

Cytaty John W. Jacobs

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe