Niles Eldredge

Niles Eldredge

Autor, 78 lat
Obserwuj
8 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony 24 sierpnia 1943 roku
Amerykański paleontolog i ewolucjonista, wraz ze Stephenem J. Gouldem jest jednym z autorów koncepcji punktualizmu.
Specjalizuje się w badaniu ewolucji trylobitów, badał także schematy powtarzające się w historii życia, w celu zbadania, w jaki sposób wpływają one na przebieg ewolucji współcześnie. W 1972 z Gouldem opracował teorię punktualizmu, która była ku temu pierwszym kamieniem milowym. W swojej książce z 1999 The Pattern of Evolution stworzył kompleksową teorię (ang. sloshing bucket), szczegółowo określającą wpływ środowiska zewnętrznego na ewolucję.
Od 1969 pracuje jako kustosz w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej. W maju 1998 został także głównym kustoszem Hall of Biodiversity AMNH. Jest autorem kilku książek dotyczących postępującego niszczenia środowiska naturalnego w świecie (m.in. Life in the Balance). Publikował również liczne książki i artykuły krytykujące koncepcję kreacjonizmu (m.in. The Triumph of Evolution... And The Failure of Creationism ).

Książki

Życie na krawędzi : rozwój cywilizacji i zagłada gatunków
2 wydania
Życie na krawędzi : rozwój cywilizacji i zagłada gatunków
Niles Eldredge
8/10
Seria: Na ścieżkach nauki
jest opowieścią o oszałamiającym bogactwie przyrody powstałej na Ziemi dzięki niestrudzonym procesom ewolucji oraz o zagrożeniach, jakie dla całego ożywionego świata stwarza rozwój ludzkiej cywilizacj...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Niles Eldredge

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl