Sylwia Nowak-Bajcar

Sylwia Nowak-Bajcar

Autorka
Obserwuj
Absolwentka serbistyki i kroatystyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej UJ (1995), gdzie w 1995 roku podjęła pracę na stanowisku asystenta, a następnie, po obronie doktoratu w 2000 roku, adiunkta, zaś od 2011roku – adiunkta z habilitacją. W latach 2012-2016 wicedyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ.

Badania: literatura serbska i chorwacka XX i XXI wieku, literatura najnowsza (szczególnie zagadnienia związane z postmodernizmem), przemiany w literaturze i kulturze, będące reakcją na aktualne doświadczenia historyczne.

Uczestniczyła w projektach badawczych: Przemiany w świadomości i kulturze duchowej narodów Jugosławii po 1991 roku (kierownik projektu: prof. dr hab. Julian Kornhauser), W poszukiwaniu nowego kanonu. Reinterpretacja tradycji kulturalnej w krajach postjugosłowiańskich po 1995 roku (kierownik projektu: prof. dr hab. Maria Dąbrowska-Partyka), Kultury słowiańskie między postkomunizmem a postmodernizmem (kierownik projektu prof. dr hab. Maria Dąbrowska-Partyka oraz Historyczny słownik bałkanizmów w językach południowosłowiańskich (kierownik projektu: prof. dr hab. Jerzy Rusek).

Książki

Mapy czasu
Mapy czasu
Sylwia Nowak-Bajcar
Książka Sylwii Nowak-Bajcar, będąca opisem literackiego postmodernizmu w Serbii, stanowi pierwszą na gruncie polskich i serbskich badań slawistycznych, nad wyraz udaną próbę diagnozy procesów i zmian ...

Komentarze

Cytaty Sylwia Nowak-Bajcar

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl