Piotr Młodożeniec

Piotr Młodożeniec

Autor, 65 lat
Obserwuj
Urodzony 17 lipca 1956 roku w Polsce (Warszawa)
Polski grafik, malarz, rysownik, ilustrator, autor animowanych filmów.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1976 -1981 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, najpierw malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej, potem sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego, a dyplom uzyskał w 1981 roku w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego.
Piotr Młodożeniec jako jeden z pierwszych artystów w Polsce zaczął wykorzystywać w grafice technikę i język obrazu komputerowego. Wpływ na jego sztukę miał pop art i rodzący się w latach 80. neoekspresjonizm, a także twórczość dwóch grafików, mistrzów plakatu - ojca Jana Młodożeńca i prof. Henryka Tomaszewskiego.

Tworzył znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Wraz z Markiem Sobczykiem założyciel firmy "Zafryki" tworzącej plakaty, grafikę. Także współtwórca Szkoły Sztuki.

Zaprojektowany przez niego znak ☪OE✡IS✝ (COEXIST) został wykorzystany bez zgody autora przez grupę U2 jako centralny znak scenografii trasy koncertowej w 2005 roku.

Kategorie
Dla dzieci

Książki

Wytwórnik filmowy
Wytwórnik filmowy
Piotr Młodożeniec
„Wytwórnik filmowy” to zaproszenie do wspólnej pracy nad prostym filmem animowanym. Wykonaj zoetrop według naszej instrukcji: wykorzystaj model z okładki książki, wytnij paski z rysunkami i stwórz wła...

Komentarze

Cytaty Piotr Młodożeniec

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe