Roger Taylor

Autor, 72 lata
Obserwuj
Urodzony 26 lipca 1949 roku w Wielkiej Brytanii (King’s Lynn)
Roger Taylor, właśc. Roger Meddows-Taylor brytyjski muzyk rockowy, najbardziej znany jako perkusista grupy Queen, chociaż był również wokalistą The Cross, a także nagrał pięć albumów solowych. 

Oprócz gry na perkusji, potrafi również śpiewać mocnym głosem o ciekawej barwie. Niejednokrotnie występował jako główny wokalista w utworach Queen, np. „Rock It (Prime Jive)”, czy „I'm in Love with My Car”. Taylor jest współtwórcą grupy i autorem przebojów, m.in. „Radio Ga Ga” i „A Kind of Magic”. Już od pierwszego albumu Queen pracował na sukces z całym zespołem, pisząc i śpiewając. Na każdym albumie Queen znajdował się przynajmniej jeden utwór napisany przez Taylora, a do roku 1982 przeważnie on był głównym wokalistą we własnych utworach. Ponadto gra na wielu instrumentach, włączając gitarę (elektryczną, klasyczną oraz basową) i instrumenty klawiszowe. W 1979 roku zakupił swój pierwszy syntezator Oberheim Obx, którego barwy później można było usłyszeć na płytach Queen (m.in. The Game, Flash Gordon). Produkował swoje solowe projekty, współprodukował Queen i innych wykonawców. Dziś ma swoje studia nagraniowe, produkuje i promuje muzykę. 

Kategorie
Biografia , Kultura

Książki

Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka
Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka
Brian May, Roger Taylor, Harry Doherty
Skarby Queen to opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach, którzy przez całą swoją karierę cieszyli się olbrzymim uznaniem fanów. Unikatowe pamiątki z prywatnej kolekcji członków ...

Komentarze

Cytaty Roger Taylor

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl