Stanisław Edward Nahlik

Autor, zmarł w 1991 (żył 80 lat)
Obserwuj
Urodzony 8 maja 1911 roku w Polsce (Lwów)
Polski prawnik, profesor prawa międzynarodowegona Uniwersytecie Jagiellońskim, znawca zagadnień ochrony dóbr kultury, prawa dyplomatycznego i prawa traktatów. Członek Polskiej Akademii Umiejętności.

Od 1957 pracował jako sekretarz naukowy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowychoraz w Szkole Głównej Slużby Zagranicznej. Od 1958 miał stopień docenta. Od 1959 do 1962 był profesorem Uniwersytetu Mikołaja Koternika, a następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od co najmniej 1963 roku utrzymywał kontakty ze Służbą Bezpieczeństwa. Jako tajny współpracownik,formalnie zwerbowany został w marcu 1965 i posługiwał się pseudonimami „Edward Wiśniewski”, i „Wiśniewski”. Współpracę zakończono w 1981 roku jako przyczyny wskazując jego wiek i stan zdrowia.

Książki (3)

Sortowanie:
Przesiane przez pamięć t.3
Przesiane przez pamięć t.3
Stanisław Edward Nahlik
Autor przedstawia swą działalność naukowo - dydaktyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim, celnie portretując krakowskie środowisko naukowe. Wspomnienia to także relacje Autora z licznych podróży zagrani...
Przesiane przez pamięć t.2
Przesiane przez pamięć t.2
Stanisław Edward Nahlik
Książka jest kontynuacją wydanych już wspomnień Stanisława E.Nahlika 1911 - 1991, których tom 1 ukazał się staraniem Wydawnictwa Literackiego w 1987 roku. W tomie 2 Autor przedstawia pracę w korpusie ...
Przesiane przez pamięć. Tom I
Przesiane przez pamięć. Tom I
Stanisław Edward Nahlik
W rodzinnym gnieździe. Wspomnienia obejmują okres spędzony we Lwowie, od urodzenia, aż do 1936 roku, kiedy zostaje zatrudniony w Konsulacie w Londynie i opuszcza Lwów.

Komentarze

Cytaty Stanisław Edward Nahlik

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl