Tomasz Skrzydłowski

Tomasz Skrzydłowski

Autor
Obserwuj
Doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (studia magisterskie) oraz Wydziału Leśnego AR w Krakowie (studia doktoranckie). Jego zainteresowania zawodowe i prywatne są ściśle związane z przyrodą, w szczególności ekologią i hodowlą lasu, botaniką, herpetologią oraz ornitologią.
Autor około osiemdziesięciu publikacji popularnonaukowych i naukowych dotyczących przyrody, głównie lasów. Zainteresowania zawodowe i prywatne są ściśle związane z przyrodą, w szczególności ekologią i hodowlą lasu, botaniką, herpetologią oraz ornitologią. Pasję przyrodniczą realizuje również, podróżując do parków narodowych obu Ameryk, Afryki, Azji, Oceanii i Europy, gdzie celem są miejsca w możliwie najmniejszym stopniu przekształcone przez człowieka.

Książki (2)

Sortowanie:
O drzewach, które wybrały Tatry
O drzewach, które wybrały Tatry
Tomasz Skrzydłowski, Beata Słama
Szesnaście drzew, które chciałyby opowiedzieć swoją historię. O relacji z człowiekiem, górami i naturą. Dama Lasów – brzoza, Pan Wielkiej Tatrzańskiej Trójcy – buk czy Przyjaciółka Człowieka – sosna ...
Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich
Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich
Tomasz Skrzydłowski
Unikatowa pozycja przewodnikowa. Opisanie przyrody Tatr z punktu widzenia turysty wędrującego po wybranych szlakach. Pełna dygresji, bogato ilustrowana, uzupełniona atlasem ponad trzystu roślin.

Komentarze

Cytaty Tomasz Skrzydłowski

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl