Krzysztof A. Wieczorek

Krzysztof A. Wieczorek

Autor, 52 lata
Obserwuj
Urodzony w 1968 roku w Polsce
Krzysztof A. Wieczorek – polski filozof, logik, doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt Instytutu Filozofii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Samodzielnego Zakładu Logiki Stosowanej i Retoryki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie.

W 1993 uzyskał tytuł magistra filozofii na podstawie pracy pod tytułem „Akty mowy i wypowiedzi performatywne”, napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Marka Tokarza. Podobnej tematyki dotyczyła jego rozprawa doktorska (obroniona w roku 1999) pod tytułem „Skuteczność komunikacji w perspektywie teorii aktów mowy”.

Zajmuje się także teorią argumentacji (jego rozprawa habilitacyjna dotyczyła argumentu z równi pochyłej).

W 2003 wydawnictwo naukowe PWN opublikowało pierwsze wydanie jego książki (napisanej razem z Krzysztofem Szymankiem oraz Andrzejem S. Wójcikiem) pod tytułem „Sztuka argumentacji. Ćwiczenia w badaniu argumentów”. Jest to pierwszy w piśmiennictwie polskim podręcznik poświęcony analizie argumentów i krytycznemu myśleniu.

Jest adiunktem w zakładzie Logiki i Metodologii w Instytucie Filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Książki (2)

Sortowanie:
Sztuka argumentacji Ćwiczenia w badaniu argumentów
Sztuka argumentacji Ćwiczenia w badaniu argumentów
Andrzej S. Wójcik, Krzysztof A. Wieczorek, Dr Krzysztof Szymanek
Pierwszy w piśmiennictwie polskim zbiór ćwiczeń, a zarazem podręcznik uzupełniający do nauki analizowania argumentów i kształcenia krytycznego myślenia! Stanowi uzupełnienie do książki Sztuka argument...
Sztuka argumentacji - Rozszerzone ćwiczenia w badaniu argumentów
Sztuka argumentacji - Rozszerzone ćwiczenia w badaniu argumentów
Dr Krzysztof Szymanek, Krzysztof A. Wieczorek
Książka stanowi nową, poprawioną i powtórnie opracowaną wersję znanego od wielu lat, wysoko cenionego przez wykładowców i studentów, pierwszego w piśmiennictwie polskim podręcznika analizy argument...

Komentarze

Cytaty Krzysztof A. Wieczorek

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe