Axis Mundi Wiktor Trojan

Okładka Axis Mundi
autor:
Wiktor Trojan
wydawnictwo:
Novae Res
data wydania:
2011
ISBN:
9788377221624

Opis

„Axis mundi” to opowieść o żądzy, ambicji, zbrodni i okrutnej wojnie. Bezwzględnej i cynicznej dyplomacji, za sprawą której na zgliszczach starego porządku wzrastały nowe imperia.

Odkryj XVI-wieczny świat przesycony wiarą oraz wierzeniami, pełen magii i alchemii, gnostycznych sekretów i pradawnych rytuałów. Czas sprzed rewolucji naukowej, kiedy rodziły się i umierały opowieści.

Poznaj inspirowane niezwykłymi faktami losy Witolda Bohuszewicza i jego pana Olbrachta Łaskiego – ..największego awanturnika swoich czasów. Ich wędrówce niezmierzonymi przestrzeniami Rzeczpospolitej Obojga Narodów i mrocznej Anglii towarzyszy plejada nietuzinkowych postaci. Najwięksi magowie epoki: John Dee i Edward Kelley – hochsztaplerzy, a może przerastający swe czasy wizjonerzy?! Potężni władcy oraz ich być może jeszcze potężniejsi zausznicy: król i wódz Stefan Batory oraz do szaleństwa ambitny Jan Zamoyski; majestatyczna Elżbieta I Tudor oraz złowieszczy mistrz szpiegów Fransis Walsingham.

Historia inna niż wszystkie.

Chcesz wiedzieć więcej o książce, postaciach i wydarzeniach historycznych?
Zapraszamy na www.axismundi.org.pl

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Historyczna. Wojenna
  Tematyka » Literatura piękna
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  „Obyś żył w ciekawych czasach”- takie znane powiedzonko przyszło mi na myśl kilka sekund przed zaczęciem pisania niniejszej recenzji. Nasze czasy czyli wiek już, w kolejności, dwudziesty i pierwszy to czasy hiper ciekawe. Internet daje dostęp do, niemal dosłownie, wszystkiego, łączność i komunika... więcej »
  Axis mundi
  Recenzent: nenya89
  Są książki, którymi czytelnik się delektuje. Są dzieła, które wymagają czasu i pełnego zaangażowania czytelnika. Nie da się ich przeczytać w kilka godzin, w przerwie pomiędzy licznymi obowiązkami i zajęciami. "Axis mundi" to właśnie taka książka - sporo żąda, ale w zamian daje jeszcze więcej. O ... więcej »
  Co powiecie na miks historycznej prawdy i literackiej fikcji, realizmu epoki i mitologicznej fantastyki? Książka Wiktora Trojana to powieść historyczna, nie wzbraniająca się przy tym przed barwną fantastyką, jest to również doskonały obraz ludzkich charakterów. Wraz z bohaterami powieści czyt... więcej »
  Osobiście nie przepadam za polską historią, co jest dość dziwne, bo w końcu jest to mój kraj. Od renesansu i dziejach Rzeczpospolitej wolę średniowiecze, a jednak nawet ja znalazłam w ”Axis mundi” coś dla siebie. Narodziny Witolda Boguszewicza przebiegły z wielkim trudem. Był to rok 1556, któr... więcej »
  Zaciekawiło mnie bardzo, co może stworzyć osoba o tak szerokich i różnych zainteresowaniach, jak Wiktor Trojan, który na co dzień jest właścicielem firmy konsultingowej, a po pracy fascynatem historii, religioznawstwa, ewolucjonizmu, kosmologii i nowych technologii. Okazuje się, że bardzo interes... więcej »
  Uwielbiam lekcje historii. Może teko nie widać, patrząc na moje oceny, ale tak jest. Lubie książki historyczne (ich nie chodzi tu wyłącznie o romanse :D), ale tylko te które napisane są z całym oddaniem i pasją. Niestety nie można tego powiedzieć o dzisiejszych podręcznikach do historii. Czasami ... więcej »
  Od dawna interesuję się historią, szczególnie Rzeczpospolitą Obojga Narodów, więc Axis Mundi, debiutancką powieść Wiktora Trojana, wydała mi się pozycją nader interesującą. Zaczęłam czytać pełna zapału, licząc na dobrą, wciągającą książkę. Nie rozczarowałam się. Powieść została podzielona na t... więcej »
  „Historia est magistra vitae” - to bardzo mądre powiedzenie, zawsze o nim pamiętam, gdy czytam książki historyczne, analizuję czasy, zdarzenia i zachowania przeszłych pokoleń. Ta powieść może znaleźć się na czele opowieści najlepiej przybliżających pewien okres historii nie tylko Polski, ale i ca... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Faledor
  Wiktor_Trojan
  Maynard
  nenya89
  basiaa
  anna.urbanska
  tiwoli
  Kobaltowa
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!