Azazel Boris Akunin

Okładka Azazel
autor:
Boris Akunin
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2009
ISBN:
9788324717712

Opis

Powieść sensacyjna: pierwsza z książek, których bohaterem jest genialny detektyw Erast Fandorin, działający w II połowie XIX wieku, niegdyś pracujący w carskiej policji. Fandorin rozpracowuje tajną organizację "Azazel". Na jej ślad wpada, prowadząc śledztwo w dziwnej sprawie samobójstwa studenta, który zapisał majątek pewnej Angielce... Zaskakująca fabuła, pieczołowicie zarysowane tło i wiele bezcennych informacji o młodości Fandorina dla wszystkich jego wielbicieli. Błyskotliwa forma, inteligent..na zabawa z czytelnikiem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"W ludziach cenię tylko odwagę, całą resztę można udawać". Z twórczością Akunina planowałam zapoznać się dawno, jednak zawsze jakaś inna lektura wpadała w moje ręce. W końcu się udało, ale przeczytałam zaledwie pół książki. Niby kryminał retro, gatunek, który lubię, ale tak się różnił od auto... więcej »
Pierwsze kroki
Recenzent: anatola
Od tej książki wszystko się zaczęło. To właśnie w Azazelu narodził się rosyjski odpowiednik Sherlocka Holmsa czy Herkulesa Poirota – Erast Fandorin. Ten przenikliwy śledczy w 1876 r. dopiero rozpoczyna swoją detektywistyczną karierę. Jak każdy musiał zaczynać od najniższych szczebli i zadowalać s... więcej »
Dodali do kolekcji
lubryk
mpaquerette
gosiaw
mysior
Nocena
apolonia
murgrabiazamil
nutkab
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!