Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej. Karol Arentowicz

Okładka Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.
autor:
Karol Arentowicz
wydawnictwo:
IMG Partner
data wydania:
2011
ISBN:
9788362734016

Opis

"Bajki dla niektórych dorosłych" to świetny debiut Karola Arentowicza. To subtelne, magiczne, naładowane uczuciami opowiadania, które angażują bez reszty. Historie przeplatane wspomnieniami głównych bohaterów tworzą współczesną bajkę, którą jest życie. Trzeba ją wymyślić, a następnie sprawić, żeby pomimo przeciwności losu zakończyła się happy endem. Jak tego dokonać? Nie ma prostej recepty, toteż autor nie podaje rozwiązania na złotej tacy. Raczej skłania do refleksji. Bo spotkanie z Pawłem i Joa..nną odmienia nie tylko innych bohaterów tych opowiadań, lecz także każdego, kto sięgnie po tę książkę.
Anita Boharewicz

Autor stworzył postaci tak wyraziste, tak prawdziwe i szczere w wyrażaniu swoich emocji, że czytelnik nie tylko się z nimi utożsami, ale zapragnie mieć takie osoby dookoła siebie. Arentowicz daje nadzieję, że powszechna ludzka znieczulica na drugiego człowieka nie osiągnęła jeszcze gigantycznych rozmiarów. I że trzeba wierzyć w pokłady dobra w ludziach. Po prostu.
Katarzyna Stec

Właśnie skończyłam czytać książkę, za którą już tęsknię, po którą chcę już sięgnąć i czytać ją od początku! To wspaniała opowieść o ludziach, którzy podtrzymują moją wiarę w ten cały świat, w dobroć, miłość, bezinteresowność… i w końcu, a może przede wszystkim - ludzkość.
Sylwia Prokopczuk

"Bajki dla niektórych dorosłych" to książka, o której nie zapomina się wraz z odstawieniem do biblioteczki. Ale książka, która zostawia w sercu jakiś ślad. I może zabrzmi to patetycznie, ale we mnie to coś z "Bajek..." zostało.
Katarzyna Kuleta

(Wszystkie cytowane recenzje są dostępne w Internecie)

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Z jednej strony to klasyczne bajki, jakich od dawna nie czytujemy - brak tu najeżonych, wyindywidualizowanych postaci w stylu Grega House'a czy Lisbeth Salander, wpisujących się w masowej wyobraźni w idealny portret outsidera, jakim chociaż na chwilę chciałby stać się przeciętny konsument literat... więcej »
Moja przygoda z debiutancką książką Karola Arentowicza: "Bajki dla niektórych dorosłych" rozpoczęła się dość optymistycznie. A to dlatego, że bardzo spodobał mi się projekt okładki i pomysł na to, aby książkę podzielić na dwie części: "o niej" i "o nim". Zmysłowe wrażenie zaliczone na 5-tkę! Por... więcej »
Książka Karola Arentowicza pod niezwykle wdzięcznym tytułem „Bajki dla niektórych dorosłych. O nim. O niej” jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Spodziewałam się kolejnego poradnika dotyczącego odmienności płci i odwiecznej walki kobiety vs mężczyźni. Tymczasem właśnie skończyłam czytać książkę, ... więcej »
Bajki zawsze kojarzyły mi się z Królewną Śnieżką czy Dziewczynką z Zapałkami. Z czymś, co się czyta dzieciom. Tymczasem Karol Arentowicz udowodnił, że się mylę. Napisał debiutanckie Bajki dla niektórych dorosłych. Mimo że okładkę ozdabia napis „tylko dla kobiet”, powinni ją przeczytać także mężcz... więcej »
Bajki dla niektórych dorosłych to niewielka książeczka zachęcająca tytułem i okładką. Tytułem - bo od razu rodzi pytania - dlaczego tylko dla niektórych... i dlaczego akurat bajki. Okładką - bo jest pomysłowa i oryginalna. Rzadko zdarza się, aby po przeczytaniu jednej części konieczne było... więcej »
Tabula rasa ukazała mi się w najbardziej niechcianym momencie. To był chwyt poniżej pasa, że tak odważę się powiedzieć. Dobre – pomyślałam głaszcząc już okładkę, bo poprzedni ruch był zamachem, by ciepnąć książką w przeciwległy róg pokoju. Bo czy tak można, Panie Karolu, rozkochać czytelnika, pie... więcej »
Czy zastanawialiście się czasem jaki jest przepis na bajkę? Otóż trzeba wymyślić bohatera lub bohaterkę o kryształowym charakterze, miłym usposobieniu i przyjemnej powierzchowności (to akurat nie jest warunek niezbędny ale mile widziany). Kiedy już mamy naszą główną postać musimy wymyślić dla n... więcej »
„Bajki dla niektórych dorosłych. O nim. O niej.” - Karol Arentowicz wyd. IMG Partner rok: 2011 (wydanie pierwsze 2010) str. 130 Ocena: 4,5/6 Zaraz na wstępie chciałabym Wam powiedzieć skąd u mnie ta książeczka. Trafiła do mnie dzięki uprzejmości serwisu „Słowem Pisanym o Polskich Autorach”... więcej »
„Nie powinno się zawodzić zaufania – szczególnie młodych ludzi – uznał uśmiechając się w duchu. Zwłaszcza, gdy liczą na to, że wyleczysz ich misia.”* Czemu czasem tak trudno jest uwierzyć w bezinteresowną pomoc? W to, że ktoś jest dobry bo taki chce być, a nie że musi? Co w tym dziwnego, że ... więcej »
Dodali do kolekcji
Idyliczna
w_asia
patrylandia
winterolmostover
Potania
sylwiastudent
osia
pankinka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!