Baśnie barda Beedle'a J. K. Rowling

Okładka Baśnie barda Beedle'a
autor:
J. K. Rowling
wydawnictwo:
MEDIA RODZINA
data wydania:
2008
ISBN:
9788372783431

Opis

J.K. Rowling, w swoim wstępie do wydania, zwraca uwagę na to, czego ona nauczyła się dzięki baśniom; że trzeba brać swój los we własne ręce, a nie czekać na to, aż ktoś "zwróci zagubiony bucik" oraz że magia przynosi tyle samo dobrodziejstw, ile kłopotów. Prawdziwą perełką tej pozycji są błyskotliwe komentarze, a czasem i wyczerpujące notatki profesora Dumbledore?a, które nie tylko objaśniają baśnie z czarodziejskiego punktu widzenia, ale i wnoszą dodatkową wiedzę na temat historycznych szczegół..ów nieznanych dotychczas czytelnikom serii. Jest to zatem książka, którą prawdziwy potteromaniak mieć powinien ? tym bardziej, że dzięki temu może wspomóc szczytną ideę autorki, która powołała fundacje Children?s High Level Group, pomagającą dzieciom z domów dziecka w Europie Wschodniej. Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz fundacji CHLG.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Baśnie Barda Beedle'a to książka napisana przez autorkę cyklu "Harry Potter", J.K. Rowling, by wspomóc fundację Children's High Level Group, pomagającą dzieciom z domów dziecka w Europie Wschodniej. Szczegółówe informacje na temat charytatywnego charakteru edycji znajdują się na skanach poniżej. ... więcej »
Książeczka będąca ostatnim już dziełem słynnej J.K Rowling, nie należy do najgrubszych, jednak na pewno do cenniejszych obiektów w zbiorze każdego fana "Harry;ego Pottera". Autorka właśnie "Baśniami Barda Beedle’a" postanowiła dać ostatnie przesłanie swoim fanom oraz udostępnić im egzemplarz o kt... więcej »
Książeczka będąca ostatnim już dziełem słynnej J.K Rowling, nie należy do najgrubszych, jednak na pewno do cenniejszych obiektów w zbiorze każdego fana "Harry;ego Pottera". Autorka właśnie "Baśniami Barda Beedle’a" postanowiła dać ostatnie przesłanie swoim fanom oraz udostępnić im egzemplarz o kt... więcej »
Kto z was nie zna J.K. Rowling i jej powieści o Harrym Potterze? Zgaduję, że wszyscy o niej słyszeliście. Nawet, jeśli jej cykl o przygodach młodego czarodzieja z blizną nie przypadł jej do gustu. Inni na miejscu Rowling poprzestaliby na siedmiotomowym cyklu Harrym, jednak autorka nie spoczęł... więcej »
Grzebiąc w bibliotece, w dziale młodzieżowym natchnąłem się na bardzo ciekawą pozycję, która pozwoliła mi uzupełnić swoje informacje na temat magicznego świata przedstawionego przez Rowling, tj. "Baśnie Barda Beedle'a". Te same, które wystąpiły w "Insygniach Śmierci", oraz te same, które Hermiona... więcej »
Dla dzieci mugoli (czyli ludzi poza magicznych) jak wiadomo powstało wiele baśni. Zwykle występują w nich królewny w potrzebie jak na przykład „ Królewna Śnieżka”, „Śpiąca królewna” , „Kopciuszek” czy „ Królewna na ziarnku grochu”. Każdej z nich pomaga bądź przeszkadza magia – a to dobra wróżka... więcej »
"Baśnie Barda Beedle'a" to obowiązkowa pozycja dla każdego fana serii o Harrym Potterze. Bajki zawarte w tej książeczce stanowią jeden z fundamentów dzieciństwa wielu pokoleń czarodziejów, a każda z nich, mimo że krótka, czegoś uczy i niesie jakiś morał. Do każdej bajki dołączone są komentarz... więcej »
Dodali do kolekcji
Rogucka
FreeSoul
Giname
olya
Elyemel
nawiedzona.
xNiedostepnax
Shoo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!