Baśniobór Brandon Mull

Okładka Baśniobór
autor:
Brandon Mull
wydawnictwo:
WAB
data wydania:
2011
ISBN:
9788374149433

Opis

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.
Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazd..rosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka opowiada o Kendrze i Sethcie, którzy mają spędzić dwa tygodnie u swoich zdziwaczałych dziadków. Z początku nie mają ochoty spotkać się z dziwną stroną rodziny, jednak polu namowach rodziców zgadzają się. Jak się później okazuje te kilkanaście dni zaważą na ich dalszym życiu. Powiem s... więcej »
Wszyscy lubią bajki. Starsi, młodsi… Magiczne historie opowiadające o niezwykłych wydarzeniach z udziałem nie mniej niezwykłych stworzeń od zawsze stanowiły kawał dobrej zabawy zarówno dla tych czytających jak i tych, którym owe powieści były czytane. W tej chwili ci starsi, którzy takie historie... więcej »
Wypij mleko.
Recenzent: Maskarada
Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że mimo otwartych szeroko oczu, pozostawałeś ślepy na to, co dzieje się wokół Ciebie? Co, gdyby wizyta u niezbyt lubianych dotąd członków rodziny zmieniła Twoje życie o sto osiemdziesiąt stopni, a łyk mleka wywrócił świat do góry nogami? Co, gdyby motyle ok... więcej »
Baśniobór
Recenzent: DanielP
Od czasu do czasu sięgam po lekką fantastykę. Przeglądając półki w bibliotece natrafiłem na "Baśniobór" Brandona Mulla. Postanowiłem przeczytać i zaryzykować, bo nuż mi się spodoba. W przekonaniu utwierdziły mnie liczne pozytywne recenzje, a jedna negatywna mnie nie odstraszyła. Tak jak i w innyc... więcej »
Baśniobór
Recenzent: airi
Baśniobór to książka autorstwa amerykańskiego pisarza Brandona Mulla. Autor wykreował świat pełen magicznych i baśniowych stworzeń, które pobudzają wyobraźnię czytelników. Jest to opowieść o rodzeństwie – Kendrze i Setcie, którzy spędzają wakacje u niewidzianych nigdy wcześniej dziadków. Dziad... więcej »
Trzynastoletnia Kendra oraz jej o dwa lata młodszy brat Seth na dwa i pół tygodnia trafiają pod opiekę dziadka, którego właściwie nie znają. Wszystko wskazuje na to, że spędzą ten czas w miejscu na końcu świata, niewiarygodnie się nudząc ze zdziwaczałym staruszkiem oraz jego pomocnikiem i gosposi... więcej »
Dodali do kolekcji
lolami
Konpopoz
Micki
iziu08
winterolmostover
Kobaltowa
gudrun
ZaczytanaMery
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!