Bastion Stephen King

Okładka Bastion
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2009
ISBN:
9788373599581

Opis

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora. Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy. Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im dr..ogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość. Epidemia obudziła w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu doszły najniższe, najbardziej prymitywne instynkty. Wciąż jeszcze są tacy, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Bastion
Recenzent: horror.com.pl
„Bastion” jest niezwykle wielką i barwną, napisaną z rozmachem powieścią, legendą, a nawet baśnią opowiadającą o zagładzie świata, jaki znamy, oraz o tym, że każdy kiedyś musi dokonać tego ostatecznego i najważniejszego wyboru. Książka dla mnie osobiście jest idealna i doskonała, dlatego mog... więcej »
Bastion
Recenzent: joan_stark
„Bastion” Stephena Kinga został po raz pierwszy wydany w 1978 roku, jednak nie był przetłumaczony na polski - i w sumie dobrze. W 1990 roku wydano wersję bez skrótów wzbogaconą przez autora o ponad 400 stron, z nowym początkiem i zakończeniem, rozwiniętymi niektórymi wątkami i nowymi bohaterami. ... więcej »
Zagłada ludzkości. Broń biologiczna, przez ludzi nazywana Kapitanem Tripsem, zaczyna się rozprzestrzeniać na terenie Stanów Zjednoczonych, a z czasem i na całym świecie. 90% ludzi na ziemi ginie, zostaje jedynie garstka osób. Jak się później okazuje, na chorobę są uodpornieni. Rozpacz, ból oraz z... więcej »
Dodali do kolekcji
Lloret
nutkab
isabeau
hotaru
bioly
ocelot
Jaroslavv
frodo
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Życie było niczym obracające się koło, na którym żaden człowiek nie potrafił się długo utrzymać.

Dodane przez Aguleczek94

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!