Bez Mojej Zgody. Filmowe Wydanie Jodi Picoult

Okładka Bez Mojej Zgody. Filmowe Wydanie
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788376485492

Opis

Filmowe wydanie bestsellerowej powieści Jodi Picoult!Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla ..niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jodi Picoult znana jest z powieści na tematy trudne i kontrowersyjne. Tak jest i tym razem. „Bez mojej zgody” to historia Anny Fitzgerald. Anna nie przyszła na świat tak jak inne dzieci, została zaprogramowana genetycznie tak, żeby miała całkowitą zgodność tkankową ze swoją chorą na najgorszą odm... więcej »
Macie czasem uczucie, że po skończeniu książki czujecie jakbyście opadli z sił? I nie chodzi mi tu o negatywne uczucia. Choć może i tak… Bo żal, wściekłość, niezrozumienie, a to chyba negatywne uczucia choć nie zawsze. Ale jest i tu zrozumienie. Tego doświadczyłam przy tej książce. Muszę powiedzi... więcej »
Ktoś kiedyś powiedział, że miłość matki powinna być jak płomień świecy. Że powinno się ją dzielić w taki sposób by równocześnie nie uszkodzić tej pierwszej. Ale to nie wystarczy. Matka powinna być jak tlen, który podtrzymuje płomień by ten nie zgasł. Proste i logiczne, prawda? Ale nie wszystko ... więcej »
Jodi Picoult to tak znana autorka, że pewnie większość osób, chociaż raz zetknęło się z jej nazwiskiem. Absolwentka Uniwersytetów Princeton i Harwarda, wielokrotnie nagradzana, ceniona przez rzeszę czytelników na całym świecie, siedzi sobie spokojnie w New Hampshire i pisze. O czym? O życiu osób... więcej »
Po przeczytaniu tej książki długo myślałam o tym, co właściwie powinnam w recenzji napisać. Nawet teraz nie jestem pewna, czy dam radę przelać swoje myśli na ekran monitora. Najpierw rzeczy podstawowe. Jak zapewne większość z was wie od momentu ujrzenia tytułu,książka jest autorstwa Jodi Picoult... więcej »
Jodi Picoult jest jedną z moich ulubionych pisarek, dlatego też po tej książce spodziewałam się naprawdę wiele. Jak przystało na Jodi, nie zawiodła mnie. Autorka ma na swoim koncie wiele bestsellerów, takich jak : ,,Dziewiętnaście minut'', ,,W imię miłości'' czy ,,Dziesiąty krąg''. Jednak sądzę... więcej »
Nie jestem ekspertem w dziedzinie psychologii, ale ta książka powaliła mnie z nóg, jeśli chodzi o relacje w rodzinie, a konkretniej relacje matka-córka. Historia stworzona przez Picoult wręcz zmusza czytelnika do rozmyślań nad życiem swoim i rodziny, kiedy dotyka nas tragedia, bezradność i cierpi... więcej »
Dodali do kolekcji
agnieszkap
JLJD
ozal
xVariax
Mithra
blondevil
lamoplujka
ViconiaDeVir
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!