Bezduszna Gail Carriger

Okładka Bezduszna
autor:
Gail Carriger

OpisGdzie kupić?

Słowa kluczowe

Pisarstwo dla Gail Carriger jest metodą na odreagowanie smutnego dzieciństwa. Autorka wyrywając się z prowincji, podróżuje po Europie, a obecnie rezyduje w Koloniach waz z haremem armeńskich kochanków. Przyznam, że po... więcej »
Opis „Bezdusznej” autorstwa Gail Carriger obfituje w barwne epitety i wiele pochwał. „Bestseller New York Timesa”, „Genialna i nadprzyrodzona”. Pozostawało pytanie, czy wierzyć tym zacnym zdaniom? Postanowiłam przekon... więcej »
„Bezduszna” Gail Carriger to pierwsza część serii „Protektorat Parasola”. Zazwyczaj kiedy dowiaduję się, że książka, którą czytam jest pierwszym tomem serii w duchu jęczę „no nie, kolejna seria”. Tym razem mam ochotę ... więcej »
Mam wrażenie, że „Bezduszna” to jedna z tych książek, obok których ja nie przeszłabym obojętnie. Sama okładka przyciąga wzrok i wpada w pamięć, więc na sklepowych półkach mimochodem, zawsze ją zauważałam. Dodając do t... więcej »
„Bezduszna” – Gail Carriger wyd. Prószyński i S-ka rok: 2011 str. 318 Ocena: 5/6 Przyznać się muszę, że na tę książkę polowałam od chwili jej premiery w Polsce. Wiele z moich zabiegów, które miały na celu zdoby... więcej »
„Bezduszna” jest pierwszą częścią cyklu „Protektorat Parasola” autorstwa Gail Carriger. Czytając tą książkę mamy możliwość „podróży w czasie”. Mianowicie, akcja rozgrywa się w czasach XIX-wiecznej Anglii, a dzięki pan... więcej »
Bezduszna
Recenzent: Natula
Książek o wampirach i wilkołakach nie brakuje. Księgarniane półki uginają się pod ciężarem błyszczących kiełków atakujących z okładek. Jednak zadowolić czytelnika wymagającego w tym temacie nie jest łatwo. Wydaje się... więcej »
Anglia, Londyn, schyłek XIX Niezwykły czas wiktoriańskich wynalazków, imperialnej potęgi, niewiarygodnie niewygodnych gorsetów i herbatki z ciasteczkami. Czy aby na pewno ? Przyjrzyjmy się jednak troszkę bliżej. N... więcej »
Bezduszna
Recenzent: Floss
Powiem szczerze, temat wampirów jest już dla mnie męczący. Widząc wszędzie czarne okładki z tytułami odnoszącymi się do tych nadprzyrodzonych stworzeń przewracam oczami i przechodzę do kolejnych sklepowych półek. Zdec... więcej »
Gail Carriger albo jak kto woli Tofa Borregaard(pseudonim) urodziła się w Bolinas w Kalifornii i jest znaną pisarką, autorką powieści w dobie steampunk’u, której debiut literacki zyskał miano bestsellera. „Bezduszna”... więcej »
Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A... więcej »
XIX-wieczny Londyn. Ach… Wiek pary, wynalazków, kiedy to panowała sobie królowa Wiktoria, mężczyźni byli dżentelmenami, a kobiety nawet nie myślały o tym, żeby zamiast niewygodnego gorsetu i masy halek założyć spodnie... więcej »
„Protektorat parasola, czyli poradnik jak efektywnie zdzielić kogoś parasolką” Moje przygody z „Bezduszną” były rozmaite. Można by porównać je do gry w chowanego. Raz powieść chowała się przede mną, a gdy była goto... więcej »
Gail Carriger zadebiutowała wydając książkę „Bezduszna”, która od samego początku stała się hitem. Autorka o specyficznym stylu i dobrym smaku, dozująca humor oraz akcje powieści fantasy. Wydawnictwo mówi nam, że ... więcej »
Gail Carriger w młodości naprawdę dużo podróżowała, uczęszczając przy tym do wielu różnych szkół. Jak sama mówi, rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem, aby odreagować w ten sposób swoje smutne dzieciństwo, które spędzi... więcej »
Gail Carriger zdaje się być pisarką nietuzinkową. Wystarczy jeden rzut oka na jej zdjęcia w sieci, oraz przeczytanie kilku zdań zamieszczonych na okładce jej książki, oraz w oryginale na stronie poświęconej jej twórcz... więcej »
Od dawna szukałam ciekawej książki, która sprawiłaby, że podczas jej lektury mogłabym się trochę pośmiać - i tak oto trafiłam na "Bezduszną" Gail Carriger, pierwszy tom bestsellerowej serii o przygodach Alexii Tarabot... więcej »
Gail Carriger to pseudonim literacki autorki, która wbrew moim przypuszczeniom nie jest rodowitą Angielką lecz Amerykanką. Zmyliło mnie zdjęcie na okładce książki, gdzie pisarka trzyma filiżankę herbaty, a kto jeśli n... więcej »
Zastanawiałam się ostatnio czy umieszczać tu moje opinie, przemyślenia o książkach. Doszłam jednak do wniosku że bądź co bądź to "mój magiczny świat" a książki są jego częścią tak samo jak dzieciaczki, czy moje kuch... więcej »
"- Dość tych przepychanek, łaskawa pani. Albo będziemy rozmawiać, albo pójdę na salę balową i sprowadzę tu pani matkę. Alexia zmarszczyła nos. - Ha, to mi się podoba! Nie ma to jak cios poniżej pasa, nieprawdaż? - ... więcej »
Bezduszna
Recenzent: magda87
Gail Carriger - amerykańska pisarka, jej prawdziwe nazwisko to Tofa Borregaard. Zadebiutowała w roku 2009 powieścią Bezduszna, która jest pierwszym tomem z cyklu Protektorat parasola. Wyobraźcie sobie XIX - wieczną... więcej »
Od pierwszej strony książka wciąga. Jest zabawna i nie pozwala czytelnikowi odetchnąć nawet na chwilę. Kobieta bez duszy... odbierająca zdolności nadprzyrodzone tego jeszcze nie było... a przynajmniej ja pierwszy raz... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
nightmoth
Twilightowa
iTuiTu
dahlianoir
Kobaltowa
Kobra94
LadyGryf
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!