Bezsenność w Tokio Marcin Bruczkowski

Okładka Bezsenność w Tokio
autor:
Marcin Bruczkowski
wydawnictwo:
ROSNER & WSPÓLNICY
data wydania:
2010
ISBN:
9788389217516

Opis

Jak nie popełnić faux pas wobec japońskiego lekarza? Po czym poznać salarymana? Czy łatwo znaleźć w Tokio szkołę karate? Dlaczego młode Japonki nie chcą być ciastem świątecznym? Jak ogrzewa się mieszkania w kraju wysoko rozwiniętej techniki? Ile kanałów ma japońska telewizja satelitarna? Jak Japonia zwalcza bezrobocie? Jak zrozumieć tę odmienną kulturę i obyczajowość? O życiu cudzoziemca po dziesięciu latach pobytu w Japonii dowcipnie opowiada Marcin Bruczkowski.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Kultura. Cywilizacja. Etnografia » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia życia codziennego
  Biografie » Literatura faktu » Pamiętniki. Wspomnienia
  Reportaż » Literatura faktu » Reportaż polski
  Geografia » Nauki przyrodnicze. Matematyka. Geografia » Azja
  Tak naprawdę nie wiem jak skatalogować tę książkę: reportaż, obyczajowa, przygodowa... nie mam pojęcia. Jedno jest pewne - znajdziemy tu szczegółowy opis życia gajdzina (mieszkającego na stałe obcokrajowca) we współczesnej Japonii. Narratorem jest Marcin: Polak, absolwent filologii angielskiej, s... więcej »
  Niedawno Japonię nawiedziło największe trzęsienie ziemi w historii. Moja Szefowa powodowana sentymentem związanym z wizytami męża w tym kraju po ty wydarzeniu postanowiła kupić sobie na urlop książkę Marcina Bruczkowskiego „Bezsenność w Tokio”. Z racji tego, że mam największe rabaty na książki w ... więcej »
  Każdy kraj ma cechy charakterystyczne. Po zachowaniu rozróżnimy Francuza, Niemca, bądź Hiszpana. Po wyglądzie natomiast możemy zidentyfikować mieszkańców Azji. Widząc Chińczyka, tudzież mieszkańca Japonii bez problemu rozpoznamy ich nację. Tokio to miejsce, które kojarzy mi się właśnie z nocnym ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Elyemel
  mysior
  zosikk
  Lilia
  dzusta_85
  hotaru
  figa
  rissy
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!