Biała jak mleko, czerwona jak krew Alessandro D'Avenia

Okładka Biała jak mleko, czerwona jak krew
autor:
Alessandro D'Avenia
wydawnictwo:
data wydania:
2011

Opis

Współczesne Love Story. Historia pierwszej miłości.
Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.
Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo.. postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.

Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Romans
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Życie jest pełne kolorów, poczynając od czasu, który zmienia się w rytm odcieni mijających pór roku, po każdą myśl, każde uczucie, któremu jesteśmy w stanie przypisać idealnie pasującą mu barwę. „Biała jak mleko, czerwona jak krew” pulsuje mocą dwóch skrajny kolorów, tak bardzo różniących się, ... więcej »
  Alessandro D'Avenia to odkrycie włoskiej literatury. Tak krzyczy każda wzmianka o nim znaleziona w internecie. Tak twierdzi również okładka książki "Biała jak mleko, czerwona jak krew". Chyba i ja tak twierdzę, mimo, że literatury włoskiej praktycznie nie znam. Trudno jednak nie zgodzić się z tym... więcej »
  „Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.” Autorem książki „Biała jak mleko, czerwona jak krew” jest Alessandro D’Avenia. Pracuje jako nauczyciel w liceum w San Carlo w Mediolan... więcej »
  Alessandro D'Avenia Biała jak mleko, czerwona jak krew (Bianca come it latte, rossa come il sanque) tłum.Alina Pawłowska Rok wyd. 2011 308 stron ISBN: 978-83-240-1653-2 Alessandro D'Avenia- odkrycie włoskiej literatury. Jego opowieść Biała jak mleko, czerwona jak krew błyskawicznie stała... więcej »
  "Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość jest czerwona jak krew." Miłość jest chyba najważniejszą rzeczą, który podtrzymuje nasz świat. Sam autor tej powieści chyba taki sądzi. Alessandro D'Avenia jest dopiero debiutują... więcej »
  Alessandro D'Avenia z zawodu jest nauczycielem w liceum w San Carlo w Mediolanie. Został okrzyknięty objawieniem włoskiej literatury, a jego debiutancka powieść nosi tytuł „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Głównym bohaterem jest Leo, odważny i w pewnych sytuacjach, dosyć bezczelny szesna... więcej »
  Wszyscy postrzegają świat inaczej. Dla niektórych jest on ponury, przygnębiający, każda rzecz wydaje się szara. Nie doceniają oni ich niepowtarzalności. Dla innych jest pełen kolorów, barw, które odgrywają w ich życiu naprawdę dużo. Każde uczucie ma swoją barwę. Każda myśl. Każda emocja. Po prost... więcej »
  Na pierwszy rzut oka jest to historia jakich wiele. Leo zakochuje się po raz pierwszy i robi wszystko dla tej miłości. Leo jest młodym chłopakiem, który nie boi się wyrazić swojego zdania. Wszystko co go otacza porównuje do kolorów. Miłość jest czerwona a czerwony to jego ulubiony kolor. Najgorsz... więcej »
  ..dla Ciebie miłość? Czy dzięki niej świat zmienia się z białego koloru w czerwony i staje się lepszy? Czy jesteś w stanie w każdej sytuacji być ze swoją drugą połówką? Jak silna potrafi być? Te i wiele innych pytań kłębią mi się w głowie po przeczytaniu tej książki. Wiem jedno na pewno - nie jes... więcej »
  Alessandro D’Avenia to odkrycie włoskiej literatury. Jego debiutancka powieść „Biała jak mleko, czerwona jak krew” stała się bestsellerem. Pracuje jako nauczyciel w liceum w San Carlo w Mediolanie, inspirację czerpie z kontaktów ze swoimi uczniami oraz z życia. Każdy inaczej spostrzega świat. ... więcej »
  Muszę przyznać, że po tę książkę sięgnęłam wbrew rozsądkowi i wszelkim naturalnym odruchom. „Historia pierwszej miłości. Współczesne Love Story”? Nigdy w życiu, nie dziękuję! Do czasu... Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam spróbować. Poznajemy tu chłopaka imieniem Leo oraz rudowłosy ob... więcej »
  „Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.’’ Szesnastoletni Leo jest świeżo zakochany w Beatrice- rudowłosej piękności. Świat postrzega przez barwy. Mił... więcej »
  Gdybym była chłopakiem, to pewnie zamiast grać w niemądre "farmy", zgłębiałabym 'LOLa' albo 'WOWa'. Zaczytywałabym się w sci-fi i szeroko pojętej fantastyce. Grałabym w siatkę, ewentualnie nogę. Byłabym sama nie wiem jaka, ale na pewno nie postrzegałabym otaczającego mnie świata przez pryzmat kol... więcej »
  Nie powinno się oceniać książki po okładce. Jednak to właśnie olśniewająco śliczna okładka „Białej jak mleko, czerwonej jak krew” skłoniła mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Dodatkowy atut to zdjęcie autora na odwrocie. Co tez mogło wpaść do tak uroczej cherubinkowatej główki... Ciekawość zwycięży... więcej »
  „Tak to już jest na tym świecie, że nie zauważa się tego, co ma się najbliżej” Alessandro D'Avenia został odkryciem włoskiej literatury, kiedy powieść Biała jak mleko, czerwona jak krew stała się bestsellerem. Czytając liczne opinie czytelników można zauważyć pewien schemat - praktycznie każdy... więcej »
  Są takie książki, które zachwycają okładką, ponieważ daje ona zapowiedź niesamowitej historii. Jednak jest takie przysłowie, które zapewne wszyscy znają i nie muszę go nawet przytaczać jednak... Nie oceniajcie książki po okładce! A po tytule można? W końcu to on skłonił mnie do sięgnięcia po „Bi... więcej »
  Miłość – niby piękne to uczucie, ale może sprawić mimo wszystko mnóstwo bólu i cierpienia. I takie też są najpiękniejsze opowieści o miłości. Nie te, w których wszystko jest kolorowe, ale te niespełnione, zakazane, niemożliwe. Taką powieścią jest właśnie „Biała jak mleko, czerwona jak krew” – ksi... więcej »
  "Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew." Leo to z pozoru zwykły szesnastolatek, który uwielbia grać w piłkę nożną ze swoimi kolegami, często urządza ... więcej »
  Biel pochłania wszelkie blaski, radości i nadzieje. Nie pozostawia żadnych złudzeń, jest wszechogarniająca i roztacza za sobą dawkę cierpień, smutków i łez. Odsłania przed nami prawdziwą definicję samotności, uświadamiając jak bardzo zagubieni i bezradni stajemy się w obliczu bolesnych sytuacji.... więcej »
  Alessandro D'Avenia - włoski pisarz i nauczyciel, sukces przyniosła mu debiutancka powieść Biała jak mleko, czerwona jak krew, która szybko stała się bestsellerem i została okrzyknięta współczesnym Love Story. „Miłość istnieje nie po to, by dać nam szczęście ale po to, byśmy mogli sprawdzić, j... więcej »
  Barwy życia
  Recenzent: natalia23
  Historia młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Uczą się czym jest życie, uświadamiają, jak budować relacje z innymi ludźmi, jak odróżniać dobro od zła. Współczesne love story. Głównym bohaterem jest Leo, „młody gniewny”. Bezczelny, butny i pewien, że tylko on ma rację. Co istotn... więcej »
  Słowo „kochać” jest czasownikiem, nie rzeczownikiem, nie odnosi się do konkretnej, raz na zawsze określonej rzeczy, ale ulega zmianom, rozwija się lub kurczy, podnosi lub zapada (…). Łatwo się pomylić, czasem wydaje się nam, że miłość przechodzi kryzys, a to tylko naturalny etap rozwoju uczucia. ... więcej »
  Książka pt. "Biała jak mleko, czerwona jak krew" leży i kurzy się na mojej półce już od dobrych, kilku lat. Mogę się nawet śmiało pokusić o stwierdzenie, że z nieprzeczytanych książek ona najwięcej czekała na swoją kolej. Dlaczego? Tego naprawdę nie wiem. Ogromnie żałuję, że zwlekałam z nią tak d... więcej »
  Dodali do kolekcji
  opanowana96
  granatowa93
  smiled
  hospitalizacja
  Etreinte
  tala86
  Kobaltowa
  RemusikLupin
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!