Biblioteka cieni Mikkel Birkegaard

Okładka Biblioteka cieni
autor:
Mikkel Birkegaard
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788324717316

Opis

Po dziwnej śmierci ojca młody adwokat Jon dostaje w spadku wspaniały antykwariat. Magiczne miejsce, pełne starych ksiąg, okazuje się siedzibą sekretnego Stowarzyszenia Lektorów: ludzi umiejących wpływać na innych poprzez... czytanie! Część z nich ? ponura frakcja Cieni ? chce zdobyć władze nad światem. W tym celu zamierzają posłużyć się Jonem, nieświadomym swych zdolności. Kto wśród Lektorów jest Cieniem? Dla kogo pracuje Katherine, piękna dyslektyczka, która słyszy głosy? Niesamowita opowieść o.. mocy ksiąg i potędze manipulacji przywodzi na myśl głośne ?Dziewiąte wrota? i wiedzie nas z Kopenhagi aż do słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Powieść zaczyna się sceną śmierci. Pewien stary antykwariusz wraca z długiej podróży i jedzie taksówką z lotniska prosto do swojego antykwariatu. Z radością i ulgą przekracza próg swojego ulubionego miejsca na ziemi, wchodzi na piętro, gdzie w oszklonej gablocie trzyma najcenniejsze białe kruki. ... więcej »
"Pragnienie Luki Campellego, by umrzeć w otoczeniu ukochanych książek, spełniło się w pewien późny październikowy wieczór"[1] Takimi słowami rozpoczyna się debiutancka powieść Mikkela Birkegaarda - duńskiego autora, który z zawodu zajmuje się programami komputerowymi, a na stałe zamieszkuje ba... więcej »
Na okładce widnieje napis "Lubisz zagłębić się w lekturze?Uważaj...To może być śmiertelny nałóg". Jakże ta sentencja jest adekwatna do tejże książki. "Biblioteka cieni" pochłonęła mnie bez reszty.Nie mogłam oderwać wzroku od tekstu , stałam się jak bo..haterowie tej książki , którzy czytając mają... więcej »
Głównym bohaterem „Biblioteki cieni” jest młody prawnik Jon Campelli, pół-Duńczyk, pół-Włoch. Stoi na progu swojej dobrze zapowiadającej się adwokackiej kariery, kiedy umiera jego ojciec – i zostawia mu w spadku najstarszy w Kopenhadze antykwariat pełen cennych książek. Początkowo Jon ma zamiar p... więcej »
Dodali do kolekcji
mademoisellemiravell
martagieks
fasolcia
kultur-alnie
piwonia
Kasiasnoopy
arwenka2222
kwiatsniegu
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!