Bieguni Olga Tokarczuk

Okładka Bieguni
autor:
Olga Tokarczuk
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9781308039862

Opis

Literacka Nagroda NIKE 2008. "Bieguni" to książka odważna, w której Olga Tokarczuk opowiada o sobie i o swoim widzeniu świata. Największe wydarzenie literackie 2007 roku. Rzadko zdarza się obcować z dziełem tej miary, jak Bieguni Olgi Tokarczuk. Tak złożonym i przejmującym. Opowiedzenie jego treści w kilku zdaniach byłoby nadużyciem i sprzeniewierzeniem niezwykłego pomysłu tej powieści. Dlatego - nie uchylając się od swojej roli - zachęcamy do osobistej lektury, gotowej na emocje i myśli, jakie t..owarzyszą największej literaturze. ,,Ta książka stara się być lojalna wobec kakofonii i dysonansu naszego doświadczenia świata, wobec niemożliwości jego ujednolicenia, wobec jego chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia nowych konfiguracji. Jestem w niej wierna peryferiom, obszarom niedopowiedzianym, zamazanym. Powtarzam w niej własne błędy i wydaje mi się to absolutnie konieczne" (od autorki).

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Poradniki
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Beletrystyka » Biograficzna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Bieguni
  Recenzent: malineczka74
  Jak dla mnie bardzo niezwykła pozycja .Z twórczością Tokarczuk miałam okazje się już spotkać - wcześniej czytałam "Ostatnie historie " .I z ciekawością sięgnęłam po Biegunów - po przeczytaniu wcześniej recenzji zarówno na stronach księgarni internetowych jak i czytelników .Początek wydał mi sie ... więcej »
  „Nic tak bowiem nie czyni nas bardziej ludzkimi niż to, że każdy z nas posiada swoją niepowtarzalną, wyjątkową historię, że poruszamy się w czasie, zostawiając ślady.” Olga Takarczuk właśnie takie niepowtarzalne i wyjątkowe historie opisuje na kartach swojej powieści. Pakazuje nam wiele, pozor... więcej »
  Dodali do kolekcji
  sowkachoinowka
  masapare
  karo_lina
  Shoo
  Lloret
  murgrabiazamil
  distanse
  sybka
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!