Blaszany bębenek Günter Grass

Okładka Blaszany bębenek
autor:
Günter Grass
wydawnictwo:
Polnord - Oskar
data wydania:
2009
ISBN:
9788389923479

Opis

"Blaszany bębenek", otoczony niegdyś atmosferą skandalu, będący obiektem nienawistnych napaści, a jednocześnie wydawany w milionowych nakładach na całym świecie, nagradzany, przeniesiony na ekran przez Volkera Schlöndorfa, wszechstronnie analizowany i komentowany - jest powieścią uznaną za najważniejsze dzieło powojennej literatury niemieckiej, jedno z arcydzieł literatury światowej XX wieku.W roku 1999 z woli Szwedzkiej Akademii Günter Grass otrzymał literacką Nagrodę Nobla - przez rzesze entuzj..astów "Blaszanego bębenka" oczekiwaną od dawien dawna.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Historia tworzy się w przerwach pomiędzy uderzeniami pałeczek w blaszany bębenek. Odpryski dwubarwnej politury losowo dzielą między siebie role przełomów w życiorysach - jednej, kilku lub milionów osób. Zachęcona słońcem lekka nadbałtycka bryza niesie metaliczny brzęk wydobywany przez małego dobo... więcej »
„Blaszany bębenek” patrzył na mnie z półki od paru lat. Kilka razy nawet go brałam do rąk, czytałam umieszczony na okładce fragment: „Chociaż proszek dostał mi się do nosa, zrobiłem minę, jakbym skosztował czegoś bardzo smacznego(…)”. Przyznam szczerze, myślałam, że chodzi o narkotyki. Jednak, m... więcej »
Dodali do kolekcji
sowkachoinowka
JoeBlack
gosiaw
radziecki
wredna_suka
Qavtan
gestia
Actually
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!