Błękit Szafiru Kerstin Gier

Okładka Błękit Szafiru
autor:
Kerstin Gier
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2012
ISBN:
9788323734383

Opis

Być dopiero co zakochaną, nie jest dobrym pomysłem. Tak przynajmniej uważa Gwendolyn, 16-letnia świeżo upieczona podróżniczka w czasie. Ostatecznie to ona oraz Gideon mają całkiem inne problemy. Na przykład ratowanie świata. Lub nauka menueta. ( Oba są niełatwe !) Kiedy Gideon zaczyna być enigmatyczny, dla Gwendolyn staje się jasne, że musi trzymać hormony na wodzy. W przeciwnym wypadku skończy się miłość między nimi…

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Pierwsza część ,,Trylogii Czasu”, ,,Czerwień Rubinu” jest międzynarodowym bestsellerem, wspaniale napisaną i wciągającą powieścią. Teraz nadszedł czas na wyczekiwanie 12 października, dnia premiery ,,Błękitu Szafiru”.... więcej »
"Czas płynie strumieniem, rubin to początek, lecz i zakończenie."* Piękna suknia i fryzura na modę osiemnastego wieku. Spacer w ciemnościach bazyliki. Gra cieni wywołana przez świecie na ołtarzu. Na nim znajduje s... więcej »
Po przeczytaniu pierwszej części „Trylogii czasu” miałam ochotę na kolejną część. Niestety premiera „Błękitu Szafiru” jest przewidziana dopiero na październik. Na szczęście dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, miała... więcej »
Jak cudownie jest znowu spotkać się z Gwendolyn i Gideonem (jakkolwiek wymawia się jego imię)! Oj tak, w tej recenzji nie będzie prawie żadnego obiektywizmu, gdyż Kerstin Gier jest moją ulubiona pisarką i nie miałoby ... więcej »
Kerstin Gier Jest autorką powieści dla kobiet. Sukces Trylogii Czasu z dnia na dzień zrobił z niej jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikac... więcej »
Nie będę owijać w bawełnę. Tak jak przy recenzji pierwszego tomu, tak i teraz nie jestem wstanie być obiektywna. Przepraszam, ale inaczej nie potrafię. Po prostu jest tu wszystko czego oczekuję od książki - jest ... więcej »
Podróże w czasie wydają się ciekawym urozmaiceniem codziennego życia i odskocznią od rzeczywistości. Sprawy jednak trochę się komplikują, gdy dobra zabawa zmienia się w walkę o przetrwanie. Trzeba uważać, żeby nagle, ... więcej »
„Błękit szafiru” to drugi tom bestsellerowej „Trylogii czasu”, niemieckiej autorki – Kerstin Gier. Dzięki tej książce poznajemy dalsze przygody dwójki młodych podróżników w czasie – Gwendolyn i Gideona; których mieliś... więcej »
Rodzina Gwen jest trochę niecodzienna. Ciocia miewa różne wizje, babka jest członkinią tajnego stowarzyszenia, a jej - jako zwierzątko domowe, wolno mieć jedynie ducha demona, przyjmującego postać gargulca i to tylko ... więcej »
W miesiącu sierpniu, czyli dawno, dawno temu, dane mi było przeczytać książkę "Czerwień rubinu" czyli pierwszą część Trylogii Czasu autorstwa Kerstin Gier. Aby spotkać się z niepochlebną opinią co do tamtej ksią... więcej »
Kiedy raz stajesz się kimś więcej niż myślisz, ciężko powrócić do zwykłej normalności… „Błękit szafiru” to już drugi tom Trylogii Czasu. Tym razem Gwen, główna bohaterka, którą poznaliśmy w pierwszej części, zmierz... więcej »
"Rubin czerwony, magią kruka obdarzony. G-dur zamyka krąg, przez dwunastu utworzony." A gdyby tak podróże w czasie były możliwe? Każdy mógłby zobaczyć wszystkie te cudowne epoki na własne oczy, a nie tylko jako n... więcej »
Niesamowitych podróży w czasie ciąg dalszy. Gwendolyn w pewnym stopniu oswoiła się z tym, że jest ona nosicielką niezwykłego genu, umożliwiającego jej podróże w czasie. Jednak pozostałym nie przychodzi to tak łatwo.... więcej »
Świat Gwendolyn Sheperd stanął na głowie gdy dowiedziała się, że jest jednym z dwunastu podróżników w czasie. Razem z Gideonem nasza główna bohaterka właśnie wraca z początku XX wieku, co więcej wraca szczęsliwa i pod... więcej »
Gwen ma misję, która bardzo zakłóca dotychczasowe życie dziewczyny. Rzeczonej misji nie musiałaby nawet wykonywać, gdyby nie Strażnicy, którzy do wyrozumiałych nie należą. Kolejne przeskoki w czasie nie dają odpowied... więcej »
Niepewność. Rozterki. Ból. Kłamstwa. Miłość. Zaufanie. Do Twojego umysłu cały czas wkrada się niepewność. Nie wiesz, co masz robić, po której stronie stanąć, w co wierzyć. Nikt nie chce Ci ujawnić prawdy. To boli, i ... więcej »
Miałam to szczęście, że pierwszy tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier, wpadł mi w ręce, gdy na rynku były już wszystkie trzy. „Czerwień Rubinu” wciągnął mnie już na pierwszych swych stronach na tyle, że od razu k... więcej »
„I po raz drugi moje serce - tym razem w drugiej wersji, proteza serca, która odżyła pod wpływem czystej nadziei - stoczyło się z krawędzi i roztrzaskało na dnie wąwozu na tysiące maleńkich odłamków.”** Po tym ja... więcej »
''Błękit Szafiru'' to druga część Trylogi Czasu. Książka jest tak ciekawa i dobrze napisana, że człowiekowi aż chce się ją czytać. Kerstin Gier moim zdaniem należą się brawa za nie tylko ''Błękit Szafiru'' należą się... więcej »
Kerstin Gier to niemiecka pisarka, która zasłynęła "Trylogią czasu". Jest również autorką kilku innych równie poczytnych książek takich jak "Z deszczu pod rynnę", "Mężczyźni i pozostałe katastrofy" czy "Kasa, forsa, s... więcej »
Gdy skończyłam czytać Czerwień rubinu od razu wzięłam się za Błękit szafiru. Tak samo jak poprzednia część- ta jest wspaniała. Jestem zachwycona twórczością panin Gier. Błękit szafiru to kolejna część wspaniałej t... więcej »
Co za dużo to nie zdrowo, głosi staropolskie porzekadło i coś w tym jest. Można przedawkować wszystko, od metaamfetaminy, aż po herbatę. Podobnie z książkami, tylko nie trzeba dużo wysiłku aby to zrobić. W... więcej »
Trylogia Czasu cieszy się nie małą popularnością. Od razu podbiła serce Czytelników, nie tylko w Niemczech. Niezwykłe przygody dwojga podróżników w czasie, niesamowity wątek miłosny, ale także wpleciony humor, czynią... więcej »
Kolejne podróże w czasie, kolejne problemy, a wraz z nimi nowe pytania, zagadki, tajemnice... Coraz bardziej zawiłe stają się też relacje między Gwendolyn i Gideonem, a dziewczyna już sama nie wie co ma o tym wszystki... więcej »
Świat Gwen w ciągu paru dni obrócił się o sto osiemdziesiąt stopni. Dziewczyna dowiaduje się, że ma gen podróży w czasie, choć wcześniej wszyscy sądzili, że posiada go jej kuzynka, Charlotta. Była przygotowywana do sw... więcej »
"Błękit szafiru" to kontynuacja "Czerwieni rubinu" - bestsellerowej serii autorstwa niemieckiej pisarki Kerstin Gier, która zdobyła uznanie milionów czytelników na świecie. „Broń, z którą człowiek nie umie się obch... więcej »
Rok temu mocno zaczytywałam się we wszelkiego rodzaju młodzieżówkach. Zaczynając od powieści autorstwa polskich autorów, a na zagranicznych kończąc. Uwielbiałam (uwielbiam) wchodzić na różne książkowe blogi i poznawać... więcej »
Szafir
Recenzent: karka0912
Błękit szafiru to już druga cześć mojej ulubionej serii. W tej cześći wszystko sie robi jeszcze bardziej tajemnicze. Gwen coraz bardziej zakochuje sie w Gideonie. Wydaje sie, że chłopak odwzajemnia jej uczucia, ale c... więcej »
Dodali do kolekcji
inka010
Przepowiednia
EmilyStrange
Klaudek
Sallymy
Kobaltowa
narratorka
Beatrice96
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!