Błękitnokrwiści Melissa de

Okładka Błękitnokrwiści
autor:
Melissa de
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2010
ISBN:
9788360010952

Opis

Poznajcie Schuyler (czyt. Skaj-ler) Van Alen, młodą błękitnokrwistą, którą magazyn "Entertainment Weekly" sklasyfikował na #9 w rankingu na 20 najpopularniejszych wampirów w historii! Uroczo gotycka i nieustannie zbuntowana Schuyler zdeklasowała tym samym przesławnego hrabiego Draculę oraz bohaterów książek z serii "Dom Nocy".Wampirów... nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokac..h nocy. Oni żyją w świetle - świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku!Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Jej samej nie interesuje to w najmniejszym stopniu, nie tylko dlatego, że Van Alenowie są biedakami wśród krezusów. Schuyler nie bawi dzielenie życia między butiki, pokazy mody i snobistyczne nocne kluby. Woli spędzać czas ze swoimi oddanymi przyjaciółmi, Oliverem i Dylanem, niż wkupywać się w łaski "szkolnej królowej", Mimi Force. Jednak, jak nietrudno się domyślić, już niedługo jej życie gwałtownie się zmieni: ona także nie jest "zwykłym człowiekiem", ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz.Dla najmłodszego pokolenia błękitnokrwistych rozpoczynają się "wieczorne lata" - okres dorastania i poznawania swojej mocy. Są potężni, są nieśmiertelni, ludzie nie mogą im zagrozić... Więc dlaczego jedno z nich ginie tragicznie? Dlaczego, choć to nie pierwszy taki przypadek, starsi nie zamierzają niczego robić? Co takiego jest dostatecznie potężne, by polować na wampiry? Tylko niepokorna Schuyler ma dość siły woli, by zadać te pytania i dążyć do prawdy... która może okazać się straszniejsza, niż przypuszcza. Pierwszy tom cyklu Błekitnokrwiści zaledwie wprowadza czytelników w złożony świat, łącząc barwną i atrakcyjną teraźniejszość z zawikłaną i mroczną przeszłością. To pełne humoru, ocierające się o satyrę zestawienie powieści obyczajowej, romansu i horroru z pięknymi nieśmiertelnymi w rolach głównych. Bękitnokrwiści to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko "kolejnego powieścidła o wampirach".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Horror Groza
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Mimo wielu negatywnych recenzji na temat tej książki, ja nie mogłam doczekać się, aż wreszcie zacznę ją czytać. Wydawało mi się, że skoro innym ta książka nie przypadła do gustu, mnie się spodoba, bo mam odmienny gust od innych czytelników. Właściwie od większości czytelników, dlatego spodziewała... więcej »
  Przyznaję się bez bicia - jestem dorosłą kobietą czytającą urban fantasy dla młodzieży. Nie widzę w tym nic zawstydzającego. Przez moje ręce przelatywały, przelatują i na pewno będą przelatywać jeszcze tego typu książki. Nic nie poradzę na to, że przy takiej literaturze moja głowa odpoczywa. B... więcej »
  Błękitnokrwiści
  Recenzent: reese
  Książkę Melissy de la Crus miałam w planach już od dawna. Później jakoś o niej zapomniała, aż pewnego dnia dostrzegłam ją na allegro, gdzie była wystawiona do licytacji wraz z "Nieśmiertelnym" G. Shields. Po kilku dniach wygrałam licytację i w tydzień miała obie u siebie na biurku. Wampirów... n... więcej »
  Książkę Melissy de la Crus miałam w planach już od dawna. Później jakoś o niej zapomniała, aż pewnego dnia dostrzegłam ją na allegro, gdzie była wystawiona do licytacji wraz z "Nieśmiertelnym" G. Shields. Po kilku dniach wygrałam licytację i w tydzień miała obie u siebie na biurku. Wampirów... n... więcej »
  Pomimo wcześniejszego komentarza, który mówił, że "pomimo, że jestem w połowie i nie lubię tego robić, chyba pożegnam się z książką", muszę przyznać, iż postąpiłem pochopnie. Jednak dałem temu tytułowi szansę, usiadłem sobie z owym tytułem na kanapie i wczytałem się w każdą kartę tej książki. P... więcej »
  Szczęście ma wydawnictwo Jaguar do książek, które choć wpisują się w obecnie panujące mody, choć poruszają tematy mocno ograne, to jednak pozytywnie wyróżniają się na tle typowych przedstawicieli gatunku. Cykl Melissy De La Cruz to już rozrywka w stanie czystym. Autorka urodzona w 1971 rok... więcej »
  Kiedy podchodziłam pierwszy raz do tej książki nie pomyślałabym, że dam radę przeczytać więcej niż pierwszy rozdział. Niezbyt przyjazna przyszłość ciążyła nad tym cyklem, aż pewnego dnia zdecydowałam się na drugą szansę. I bardzo się z tego cieszę. Szkoła Duchesne w Nowym Jorku to miejsce, gdz... więcej »
  "Kiedy wróciła do stolika, jej twarz lśniła nieziemskim blaskiem (a może to był tylko efekt reflektorów?), a uroda sprawiała, że trudno było oderwać od niej wzrok. Jej towarzysz zasnął, przewieszony przez krawędź stolika. Co za szkoda." Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tą książkę, b... więcej »
  Przeczytałam! A w zasadzie wymęczyłam! Książka jest BEZNADZIEJNA!!! Po pierwsze - fabuła. Do połowy w ogóle nie wiadomo o co chodzi, niby książka miała być o wampirach, ale kto tu jest wampirem? Pierwsza połowa to kompletny niewypał, nie dzieje się zupełnie nic. W połowie książki poznajemy "ta... więcej »
  Książkę przeczytałam dokładnie przedwczoraj i sama nie wiem co o niej myśleć. Nie była znów taka zła, ale jakaś specjalnie dobra również nie. A może to ja mam ostatnio za duże wymagania? No więc, pierwsze co mi się skojarzyło po kilku rozdziałach, że jest to kolejna książka 'Plotkara'. Bogate dzi... więcej »
  Wyobrażasz sobie wampiry, które zamiast polować na ludzi, chodzą po drogich sklepach i biorą udział w sesjach zdjęciowych? Ubierają się u najlepszych projektantów, chodzą na pokazy mody, występują w nich. Uczą się w elitarnym liceum Duchesne. Piękni i nieśmiertelni. Niemożliwie próżni i czasem ni... więcej »
  Powieść rozpoczyna się, kiedy ginie jedna z uczennic prywatnej szkoły Duchesne. Do tej ekskluzywnej placówki uczęszcza także główna bohaterka książki, Schuyler Van Alen. Nastolatka nie zna swojego ojca, a matka leży w śpiączce. Nagle w życiu Schuyler zaczyna się dużo dziać – bierze udział w sesji... więcej »
  Dodali do kolekcji
  independent
  Carlotta
  Betsy93
  Canis_Luna
  Moira
  Ireth
  Violet
  Kaami
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!