Błękitny Zamek Lucy Maud Montgomery

Okładka Błękitny Zamek
autor:
Lucy Maud Montgomery
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2013/09
ISBN:
9788323776598

Opis

Valancy Striling ma ciężki los. W wieku dwudziestu dziewięciu lat ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak dziecko. Reszta krewnych dokucza jej z powodu staropanieństwa. Przed szarą rzeczywistością dziewczyna ucieka w świat fantazji – tam, w Błękitnym Zamku, adorują ją najprzystojniejsi rycerze.

Kiedy Valancy otrzymuje list o krytycznym stanie swojego zdrowia, postanawia zwalczyć nieśmiałość i zacząć żyć pełnią życia. Czy uda jej się usamodzielnić? Czy przeżyje szaloną pr..zygodę rodem z powieści jej ulubionego autora? I czy odnajdzie miłość?

Romantyczna to seria książek, do których wraca się z sentymentu i z zachwytem, które towarzyszą w stawaniu się kobietą, a ponadczasowe wartości przekazują klasycznym językiem dzieł literatury.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Któż z nas nie zna książek Lucy Maud Montgomery? Dla mnie kojarzą się one z dzieciństwem i okresem dojrzewania, dlatego mam do nich wielki sentyment. Kiedy więc w zapowiedziach zobaczyłam wznowienie „Błękitnego Zamku” radości nie było końca. Bohaterką jest Valancy Striling, 29-letnia dziewczyna, ... więcej »
Nikt w rodzinie nie podejrzewa Valancy o poczucie humoru czy niezwykłą osobowość, które skrywa i ujawnia dopiero w Błękitnym Zamku - miejscu ze swoich marzeń. Skazana na towarzystwo swojego klanu, dumnych Strilingów, wiele komentarzy i uwag na temat uroków staropanieństwa musi pokornie przemilcz... więcej »
Valancy Stirling to dwudziestodziewięcioletnia stara panna, niezbyt urodziwa, nie mająca praktycznie żadnych perspektyw na małżeństwo. Od jakiegoś czasu niepokoją ją ataki bólów serca. Lekarz orzeka, że pożyje już tylko około roku. Dziewczyna od zawsze tłamszona przez rodzinę i traktowana jak mał... więcej »
Któż z nas w latach młodości nie zaczytywał się w ,,Ani z Zielonego Wzgórza” i dalszych losach bohaterki? Z pewnością istnieje niewiele takich osób, tym bardziej, że książka weszła do kanonu lektur i utrzymuje się tam już przez długi czas. Dziś jednak chciałabym Was zapoznać z inną pozycją pisark... więcej »
Lucy Maud Montgomery nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej książki o Ani Shirley są kultowe, bawią kolejne pokolenia dziewcząt, czas obchodzi się z nimi łaskawie. No same powiedzcie, która z nas nie śledziła jej przygód z zapartym tchem, wybuchała głośnym śmiechem, kiedy Diana upiła się „sokiem” ma... więcej »
Lucy Maud Montgomery zapisała się w pamięci wielu pokoleń czytelników przede wszystkim jako autorka cyklu powieści o Ani z Zielonego Wzgórza. Będąc nastolatką zaczytywałam się w jej książkach i do tej pory jestem pod urokiem ich ciepła, nutki nostalgii i bohaterów, których nie sposób było nie pol... więcej »
Valency ma trudne życie. Właśnie skończyła dwadzieścia dziewięć lat, a nadal nie ma męża. Skazana na staropanieństwo musi tolerować swoją rodzinę i ich niemiłe docinki. Uciekając od rzeczywistości chowa się z Błękitnym Zamku, który stworzyła ze swoich fantazji. Pewnego dnia niezawodny sposób ucie... więcej »
Lucy Maud Montgomery to autorka, o której słyszał każdy, nawet jeśli nie czytał żadnego z jej dzieł. Pisarka ta ma na swoim koncie słynną serię Ania z Zielonego Wzgórza. Najpierw kilka słów o fabule. Główną bohaterką tytułowego zamku jest dwudziestodziewięcioletnia Valancy Striling. Kobie... więcej »
Charakter człowieka to wybuchowa mieszanka genów, wpływu innych ludzi, środowiska i problemów z jakimi musi się zmierzyć. I choć często wydaje nam się, że kogoś znamy - to nie jesteśmy nawet bliscy prawdy. Nie możemy oceniać innych, bo nie urodziliśmy się w ich skórze, ani nawet w tym samym śr... więcej »
"Valancy Striling ma ciężki los. W wieku dwudziestu dziewięciu lat ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak dziecko. Reszta krewnych dokucza jej z powodu staropanieństwa. Przed szarą rzeczywistością dziewczyna ucieka w świat fantazji – tam, w Błękitnym Zamku, adorują ją najprzystojn... więcej »
Najpiękniej o miłości. Lucy Maud Montgomery uwielbiam za stworzenie postaci rudowłosej Ani, upartej i romantycznej sieroty, która zamieszkuje na Zielonym Wzgórzu w Avonlea. To wspaniała historia, pod której urokiem są niemalże wszyscy czytelnicy, bez względu na wiek. Obecnie moja dwunastoletni... więcej »
„Strach jest największym grzechem. Prawie każde zło na świecie ma źródło w tym, że ktoś się czegoś boi.”* Jako stara panna jesteś zmuszona znosić docinki rodziny, która uważa za zabawne wieczne przypominanie ci o tym, że nie masz męża ani nawet adoratora. Wieczne pretensje matki, która uskarża... więcej »
Lucy Maud Montgomery to autorka znanej nam serii „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ileż to dziewczyn, nastolatek i kobiet do dziś zaczytuje się w lekturach o słynnej i rezolutnej Ani, której przygody są niezmiennie ciekawe już od przeszło kilkudziesięciu lat. Z pewnością już do końca będziemy kojarz... więcej »
Młoda kobieta poszukująca swojego miejsca na Ziemi i swojej drugiej połówki. Dopiero wstrząs, zmienia nieodwracalnie jej żywot. Dochodzi do wniosku, że to nie jest prawdziwe życie, że jest to tylko egzystencja, działa według określonego schematu, czym zadowala tylko swoje otoczenie, a nie samą si... więcej »
Dodali do kolekcji
asymaka
Black_Vampire
Betsy
kasandra
1kasi
cassandra9891
Bujaczek
MarKo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!